Цените на акциите на казината в Макао завършиха търговията в Хонконг със спад, след като Deutsche Bank заяви, че приходите от хазарт миналата седмица са се свили заради решението на търговските партньори на казината (които водят отделни личности или групи от хора в казината, получавайки комисиона за това) да намалят кредитите за високия клас играчи, пише Bloomberg.
През миналата седмица брутните приходи от хазарт се свиха с 19% до 493 млн. патака (62 млн. долара) дневно, или 18% под средното за тримесечието досега, коментира анализаторът на Deutsche Bank Карън Танг. Търговските партньори намалиха кредитирането след разкриването на нарушение от конкурент, който „е накарал други да оттеглят депозитите си от различни оператори“, пише Танг.
Акциите на MGM China Holdings отбелязаха 7,7% спад до 10,0 хонконгски долара за брой до приключването на търговията в Хонконг, а тези на Wynn Macau поевтиняха с 5,6%. Цената на акциите на Galaxy Entertainment спадна с 5 на сто, тази на книжата на SJM Holdings – с 5,8%, а акциите на Sands China загубиха 2,9% от цената си. Индексът Bloomberg Intelligence Macau Gaming Index се сви с повече от 5%, достигайки тригодишно дъно.
Посредниците в Макао водят в казината висок клас играчи от континенталната част на Китай и често им предоставят кредит за залагания. Тези играчи носят около две трети от приходите на града от хазарт.
Забавянето на китайската икономика и антикорупционната политика на страната накараха редица играчи да започнат да избягват казината в Макао. Анализаторите пък прогнозират, че приходите от хазарт ще се свият с 14 млрд. долара през 2015 г.


Момиче се влюби в мъж, той я продаде за проститутка
41 пияни или дрогирани водачи спипа КАТ за ден
МОСВ започна спешен мониторинг на морските води заради блокирания танкер
Тежка катастрофа по пътя София-Варна днес
Над 20 автомобила спукаха гуми на родно шосе само за 24 часа
Настоящият модел на поддържане на дефицити и дългове е към своя край
Нобелов лауреат за мир: Иран използва екзекуциите като „инструмент за репресии“
Фирми от САЩ разграбват редкоземните елементи, нужни на Европа за превъоръжаване
Мадуро знае, че Тръмп блъфира
Сигурността на Израел се нуждае от по-малко оръжие и повече диалог
Кризата във VW зачеркна два основни модела
Десетте ветерана на европейските пазари
Кои китайски марки ще изчезнат от Eвропа?
Kia показа дизайна на бъдещето си
Toyota се завръща във Ф1
Берое и Септември завършиха 0:0
Мъж е в тежко състояние след катастрофа на пътя София-Варна
Делян Добрев: Предишният вариант не беше бюджетът на ГЕРБ
Пострадали от наводнението в Бургаско: Причина са изсечените гори в Странджа