Новият председател на Държавната комисия по хазарта е Калоян Кръстев, съобщи финансовото министерство.
Назначението му става със заповед на министъра на финансите Симеон Дянков, след като досегашният шеф на хазарта Димитър Терзиев подаде оставка в понеделник.
В мотивите си за напускане Терзиев посочи „спекулации, свързани с промените в Закона за хазарта“ и невъзможността да ги защити по адекватен начин.
Преди дни на сайта на Министерството на финансите се появиха предложения за промени от Комисията по хазарта в начина на начисляване на размера на данъка върху хазарта, които на практика го понижаваха от определените в Закона за държавния бюджет 15%. Симеон Дянков коментира, че тези предложения не са съгласувани с него.
Калоян Кръстев е роден през 1970 г. в Плевен. Завършил е „Право” в Софийския университет „Св. Климент Охридски”.
Работил е в правния отдел на Агенция за приватизация, в Агенция за надзор върху застраховането и хазарта, в Държавен застрахователен надзор, в Застрахователна компания „Български имоти” АД, а от 2007 е бил част от юридическия екип на Ай Ен Джи Животозастраховане и Ай Ен Джи Пенсионно осигуряване.


Излязоха подробности за фаталния инцидент с починало 15-годишно момиче в Благоевград
Близки на 18-годишната Далия търсят истината за смъртта й
Силно земересение разлюля Турция
Новородено и още четирима души пострадаха в катастрофа
Над 10 000 се включиха в празненствата за 24 май във Варна
Високият БВП на човек в САЩ замаскира проблема с разпределението му
Експлозията във въглищна мина ще тества усилията на Китай за енергийна сигурност
Ерата на ядрената агресия едва започва
Инвестициите в устойчивост при бедствия в Азия достигнаха $100 млрд.
Проблемът на лейбъристите не е кой да им е лидер
Защо автомобилите нямат филтър за охладителната течност
Какво дразни собствениците на електромобили
В духа на B6: Volkswagen пуска Passat с пробег от 1500 км
Легенда на Формула 1 пострада при обир в дома му
Най-добрите спортни двигатели с 4 цилиндъра
Мечка нахлу в хотел в Румъния, полицията заявила, че това не е спешен случай
Изписаха "слово" на глаголица на плажа във Варна СНИМКИ
Почина майката на Софи Маринова
Путин вече дори не може да казва "ура" ВИДЕО
Гените или начинът на живот: Какво определя колко дълго живеем