Изпълнителният директор на Apple Тим Кук нарече подобряването на здравето и живота на потребителите основна цел на компанията. Това заяви той в интервю за списание Wired.
Поглеждайки назад, Кук вижда, че основният принос на Apple към обществото е развитието на здравеопазването. „Поставихме си за цел да започнем с нещо просто, а след това се оказа, че нашите джаджи могат да улавят сърдечни сигнали и да измерват ЕКГ“, каза ръководителят на корпорацията.
Интервюто на предприемача е публикувано под заглавието „Тим Кук иска Apple буквално да спаси живота ви“.
Кук отбеляза, че подобренията в здравето са започнали с пускането на Apple Watch, който може да брои калории и стъпки. Тогава устройството беше научено да открива предсърдно мъждене, ЕКГ и да разпознава сънната апнея.
Милиардерът каза, че често получава съобщения от хора, чийто живот е спасен от смарт часовници.
Тим Кук също припомни, че слушалките AirPods Pro наскоро бяха одобрени в САЩ за използване като слухов апарат. „Не става въпрос за конкуренция със слухови апарати на пазара, а за опит да убедим хората със загуба на слуха да използват своите AirPods“, подчерта предприемачът.
По-рано анализатори от Telecoms Tech News заявиха, че Apple ще продължи да губи дял на пазара на смартфони, ако не реши проблемите с Китай. По-специално, компанията не може да стартира своята услуга за изкуствен интелект в региона и да се конкурира напълно с местните производители.
В същото време срещу Apple бе заведено дело в щатския съд на Калифорния от бившия шеф по маркетинга на компанията Амар Бхакта. Той сравнява компанията със затвор заради нахлуването й в сферата на поверителността, съобщава Semafor. Специалистът заяви, че по време на работа в корпорацията е бил обект на наблюдение и постоянен контрол от работодателя си. Според Бхакта Apple е изключително стриктна към своите служители и продължава да ги следи дори извън работно време.
„За служителите на Apple нейната екосистема не е оградена градина. Това е двор на затвор”, отбеляза бившият специалист на фирмата. Той подчерта, че корпоративни ръководители са му попречили да говори на тематични събития и са го принудили да премахне информацията от LinkedIn, че работи в Apple. Корпорацията също така изисква служителите да използват само маркови устройства. Компанията не приветства служителите да създават допълнителен акаунт в iCloud, за да се скрият от наблюдение от страна на работодателя. Според ищеца Apple уж е наясно с цялата информация, съхранявана на устройствата на служителите.
Компанията отхвърли обвиненията. „Всеки служител има право да обсъжда своите заплати, часове и условия на труд и това е част от нашата политика за бизнес поведение“, отговори компанията по повод завеждането на делото.
Ако Apple загуби в съда, ще трябва да плати глоба за всяко установено нарушение.
В средата на май Apple и Google разработиха услуга, която ще позволи на потребителите да откриват джаджи, които ги проследяват. Новата функция се появи в актуализации за iOS и Android.
Източник: БГНЕС
преди 1 месец хахаха, що за лицемерие.... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 1 месец Данните от "здравния статус" на хората са по важни за Епъл, от "здравето на хората" ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 1 месец Това е все едно клиент на Епъл да каже, че печалбата на компанията му е основна цел. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 1 месец *** той и доктор менгеле е бил преди сичко доктор..................а ако имаше и смарт часовник епъл направо! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 1 месец "Здравето на хората е основната цел на Apple"? .. ха ха ха .. Епъл ще се изправят срещу Монсанто и ГМО гигантите? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 1 месец Хаххах..иии, *** чак се просълзих.Кви мили хора. отговор Сигнализирай за неуместен коментар