IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Повечето азиатски борси завършиха с повишения след търговски отстъпки от Китай

Акциите на японската технологична компания Sony поевтиняха с над 8%, след като компанията понижи прогнозата си за приходите и продажбите

10:50 | 04.02.19 г.
<p>
	<em>Снимка: Ройтерс</em></p>

Снимка: Ройтерс

Повечето борсови индекси от Азиатско-тихоокеанския регион приключиха първата сесия от седмицата с повишения, след като в петък Пекин се съгласи да увеличи вноса на американски стоки и да сътрудничи повече в сферата на интелектуалната собственост, съобщава CNBC. 

Индексът на сините чипове на Токийската фондова борса Nikkei 225 отбеляза ръст от 95,38 пункта, или 0,46%, до 20 883,77 пункта.

Акциите на технологичния гигант Sony поевтиняха с 8,07%, след като компанията понижи прогнозата си за продажбите и оперативните приходи за фискалната година.

Южнокорейският измерител Kospi се раздели с 0,06% от стойността си и приключи деня на равнище от 2203,46 пункта.

Австралийският бенчмарк ASX 200 отчете повишение от 0,48 на сто до 5891,20 пункта, като фокусът на инвеститорите беше насочен към срещата на Австралийската централна банка за паричната политика, която е насрочена за вторник тази седмица. Очаква се тя да запази стабилен курса на своята парична политика.

На китайските пазари континенталният измерител Shanghai Composite прибави 1,30% към стойността си и завърши сесията на ниво от 2618,23 пункта.

Хонконгският показател Hang Seng отчете ръст от 0,21% до 27 990,21 пункта.

азия азия

В петък Китай обяви, че се съгласява да увеличи вноса на американски стоки като част от преговорите между Пекин и Вашингтон, започнали още в края на миналата година.

Белият дом от своя страна изтъкна, че остава още „много работа“ и прояви непреклонност за крайния срок от 90 дни, приключващ на 1 март, който остава „твърда крайна дата“.

Администрацията на Тръмп настоява Китай да спре нелоялните според нея практики, свързани основно с принудителния трансфер на американски технологии в смесени предприятия в Китай, „кражбата“ на американска интелектуална собственост, пиратството и мащабните субсидии за китайски държавни компании.

Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 12:58 | 10.09.22 г.
Специални проекти виж още
Още от Азия виж още

Коментари

Финанси виж още