IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Графика на деня: Страните, които използват най-много мобилно банкиране

Едва 22% от жителите на Швейцария ходят на място във физически банкови клонове

18:32 | 05.06.22 г. 3
<p>
	<em>Снимка: Pixabay.com</em></p>

Снимка: Pixabay.com

Турция е страната с най-голям дял на потребители на мобилно банкиране, като 85% от участниците в анкета казват, че така извършват трансакциите си, сочат последните данни на Глобалното потребителско проучване (Global Consumer Survey) на Statista.

Нигерия и Южна Африка са следващите в класацията с подобен висок процент, съответно 82% и 79%.

И за трите държави данните за класическото онлайн банкиране показват малко по-различна история, като 48% от анкетираните в Турция казват, че използват компютър или лаптоп за банкирането си спрямо 32% в Нигерия и 43% в Южна Африка.

Авторите на доклада „Възходът на електронната търговия в Африка“ на Statista обясняват, че това отчасти се дължи относителната достъпност на мобилните телефони спрямо компютритр, лаптопите или таблетите. Към 2021 г. на континента има 481 млн. потребители на мобилен интернет. Имайки предвид, че според данни на ООН населението в момента е около 1,4 млрд. души, това показва дял от около 35%.

САЩ и Великобритания, от друга страна, имат доста по-ниски нива на употреба на мобилно банкиране – съответно само 58% и 65%. Онлайн банкиране се използва само от 46% от американците и от 47% от британците.

А какво се случва с физическите банкови клонове? Според данните на Statista страната с най-висок дял на хора, които ходят на място в банката, е Нигерия с 68%, а в Швейцария този дял от най-малък – едва 22%.

Infographic: Turkey Takes the Lead for Mobile Banking Customers | Statista

Други подобни графики вижте тук

Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 00:42 | 14.09.22 г.
Специални проекти виж още

Коментари

3
rate up comment 0 rate down comment 0
Dani_2077
преди 1 година
Защото сме извън всички класации(
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
1
rate up comment 1 rate down comment 0
Shadow1
преди 1 година
България защо я няма в статията?
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
Финанси виж още