IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Споразумението с ЕС получи всички одобрения на Острова и стана закон

Документът е одобрен от Камарата на лордовете и подписан от кралица Елизабет Втора, като влиза в сила на 1 януари

09:09 | 31.12.20 г. 1
<p>
	<em>Снимка: Simon Dawson, Bloomberg</em></p>

Снимка: Simon Dawson, Bloomberg

Камарата на лордовете одобри след продължили близо 9 часа дебати търговското споразумение между Обединеното кралство и Европейския съюз (ЕС), съобщи ДПА.

Членовете на горната камара, както се очакваше, не се противопоставиха на Камарата на общините, която одобри законопроекта на второ и трето четене по-рано вчера.

Общо 466 членове на Камарата на лордовете гласуваха законопроекта, уреждащ бъдещите отношения на страната с Евросъюза, а 101 законодатели гласуваха против, съобщава ТАСС, предава БТА.

След това, връщайки се без изменения в долната камара, той най-накрая беше окончателно приет.

След това Кралица Елизабет Втора подписа закона, с което той влиза в сила от 1 януари, когато приключва преходният период след Brexit и кралството напуска единния пазар и митническия съюз на ЕС.

Така Обединеното кралство завърши от своя страна процеса по ратификация на споразумението за търговия и сътрудничество с ЕС, което бе сключено на 24 декември и ще определя отношенията между Лондон и Брюксел от 1 януари 2021 г.

Вчера споразумението беше подписано и от лидерите на ЕС и Великобритания - председателят на ЕК Урсула фон дер Лайен, председателят на Съвета на ЕС Шарл Мишел и премиерът на Острова Борис Джонсън. Европейскоят парламент ще разгледа документа сред Нова година.

Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 17:13 | 09.09.22 г.
Специални проекти виж още
Още от Европа виж още

Коментари

1
rate up comment 0 rate down comment 1
korn
преди 3 години
Нищо ново, европейците са карат по между си и САЩ печели от цялата работа.
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
Финанси виж още