IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Аз станах последовател на Батя

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Наистина голем смех - отдавна не бях поглеждал в профила си - оказа се, че следвам сам себе си! Опасявам се, че това няма да доведе до нищо добро... Може би се въртя в кръг, затова не ставам по-богат?!...

    Коментар


    • Още усмивки от старите ленти ?, Останаха ли непоследователи ? хаха

      Коментар


      • благодаря
        Last edited by tony1975; 15.03.2013, 17:49.

        Коментар


        • Добро утро,
          Батя иска ми се да те попитам щом търговията на БФБ се е превърнала във основното ти препитание - внасяш ли някакви здравни, пенсионни или други осигуровки? Общо взето как си решил този "проблем" - самоосигуряващ ли си или си имаш фирма и как декларираш доходите в/у които се осигуряваш?
          Има ли такава свободна професия "независим инвеститор"?
          Може и на лични.
          Успех!

          Коментар


          • ха ха...

            Коментар


            • А аз на кого да стана последовател сега ? Хайде, няма ли да наддавате? хахаха

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                Cool а, Батя вече с 5 последователи.

                Я мен ме следват 9
                http://www.investor.bg/users/index/19933/5/1.html

                Аз не си позволявам да коментирам за акции, защото съм официално лице. Чудно защо ме следват.

                Теб пък кой те е излъгал, че си лице, че пък и официално?!
                Свен мухи друго не вяршам да те следва. Смени си анцунга по-добре. че чак тук лъха на свежест

                Последовател на батю ти - ние да не сме изнасиилвачи, алкохолици и палячови като оня лумпения бе?! Що са идиотска тема си отворил вообще и вземи я махни тази снимка, че си ъа резил!
                podpis

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
                  Това "Аз станах последовател на Батя" ми звучи като анонимните алкохолици. Или приятели на църквата на светиите от последния ден
                  Това от последния ден ми звучи заплашително, като "последно десет" (честито, имаш вече първия последовател)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                    ..

                    Една асоциация обаче биха я канили да съгласува закони и наредби. Може би не е лоша идея, особено ако се направи low-cost. Всъщност някой утвърден спекулант ако я направи и взима символично, така ще се създаде, около него.

                    Аз ще съм и PR безплатно. Просто трябва да пуска прессъобщения за грешките в закона при търговите предложения, при всеки удобен случай и всичко рано или късно ще се намести.

                    Други поводи също ще се явяват почти всяка седмица.
                    За реална тежест при взимане на решение на законовата рамка става въпрос и мерси за желанието за бъдеща помощ ...

                    Коментар


                    • Имаше такива опити за асоциации, но се провалиха- ако се направи трябва да бъде абсолутно независима и последователна. Да не забравяме, чче навремето подобна асоциация в Чехия съди и смъкна много пари от приватизационните фондове ощетили миноритарните акционери. Не трябва да е казионна и трябва да е безпристрасттна и неподкупна, да се работи на ползу роду и да има представители и секции в цялата страна. Аз съм за

                      Коментар


                      • Ха- ха Много теории на конспирацията момци- всеки си мисли да направи някои лев и това е, но сега е трудно. Аз никога не съм слушал капацитети и рядко съм грешал. Самото хвалене и то прекалено на някои акции за мен е порочно и съмнително.Както и това да обиждаш хора , които ти отговарят на прекалените хвалби или без повод да нападат позиции на инвеститори със злост и завист.По старите инвестори се познаваме и си знаем характерите, а за новите ще кажа да мислят със собствения си мозък. Винаги съм смятал, че темперамента и характера се отразяват на начина на инвестиранеРадвам се, че Инвестор.бг дори и в кризата се превърна във форум с ярки и умни инвеститори , които са коректни, а троловете и тъпаците са по малко и са само за цвят и мирис. Къде са онези , които вещаеха СОФИСК 0 , а после и другите глупости- на бунището на историята са

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                          Нека да определим Батя,Полки ,Проди , Бертрам ,Голямата мечка и поне десетина дребни има достойни за представители/ръководство/ на дребните инвеститори и тогава ще се запиша за негов следовник и на останалите в Едно новоучредена асоцация на дребните инвеститори и спекуланти........
                          и членски внос ще плащам
                          Хубавото е, че и без асоциация Батя пусна мнения срещу търговите за София-БТ, както и относно сливането на Севто и Софарма

                          Това не струва пари, защото е един мейл или писмо до КФН или до медиите. Други също го правят, например dex, Poncho и други.

                          Една асоциация обаче биха я канили да съгласува закони и наредби. Може би не е лоша идея, особено ако се направи low-cost. Всъщност някой утвърден спекулант ако я направи и взима символично, така ще се създаде, около него.

                          Аз ще съм и PR безплатно. Просто трябва да пуска прессъобщения за грешките в закона при търговите предложения, при всеки удобен случай и всичко рано или късно ще се намести.

                          Други поводи също ще се явяват почти всяка седмица.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                            Еми извън коментарите е мястото на твоята главица

                            Следването е за улеснение, да не изпуснеш някой пост на даден човек. А иначе другия филтър е по тема, която те интересува.

                            В инвестирането има едно правило. 1-во научи мнението на тълпата, тоест мнението което определя цената. 2-ро намери къде грешки тълпата и действай.

                            Не казвам, че тълпата греши. Ако е бичи настроена, прецени дали още ще качва цените и я изпревари, като купиш под носа й в момент, когато не е готова да вдига цените (все още).

                            Затова четенето на коментари помага да научиш какво мисли тълпата и на база дългогодишно четене и инвестиране да "помирисваш" промените във вятъра.

                            Например когато никой нищо не пише по дадена тема, а дружеството поскъпва значи всички дебнат да купят Тия моменти на мълчание са много забавни.
                            Здравей Марияне,
                            Всичко това написано ,важи за нормален пазар ,където цената от акциите се определя ,от отчети , печалба ,дивиденти и бъдещо развитие....
                            На нашият маркет коя новина би оказала влияние , .... само новина за ново придобиване или бъдещ фалит всички други са ден до пладне,даже и дивидентите са изчислени до стотинка още през януари и кой компании ще ги дадат....
                            За мен тълпата е по силен сигнал за продажба отколкото да вървя с нея е освен ако е стъпено на горепосочените фактори,продажба или фалит . Нито отчети ме интересуват за инвестиране заради фантасмагориите ,ното фиктивните сделки и печалби....
                            В момента да вземем Батя или кой то и да е спекулант ами аз нямам позиция която да не съм купил и продал от софикс поне по 10 пъти а извън Софикс да не говориме..
                            Какво правиме ....
                            Клубове по интереси...
                            Нека да предложа друго...
                            Нека да определим Батя,Полки ,Проди , Бертрам ,Голямата мечка и поне десетина дребни има достойни за представители/ръководство/ на дребните инвеститори и тогава ще се запиша за негов следовник и на останалите в Едно новоучредена асоцация на дребните инвеститори и спекуланти........
                            и членски внос ще плащам..
                            Поздрави!

                            Коментар


                            • Ако от четене на форуми се правеха пари...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                                Еми извън коментарите е мястото на твоята главица

                                Следването е за улеснение, да не изпуснеш някой пост на даден човек. А иначе другия филтър е по тема, която те интересува.

                                В инвестирането има едно правило. 1-во научи мнението на тълпата, тоест мнението което определя цената. 2-ро намери къде грешки тълпата и действай.

                                Не казвам, че тълпата греши. Ако е бичи настроена, прецени дали още ще качва цените и я изпревари, като купиш под носа й в момент, когато не е готова да вдига цените (все още).

                                Затова четенето на коментари помага да научиш какво мисли тълпата и на база дългогодишно четене и инвестиране да "помирисваш" промените във вятъра.

                                Например когато никой нищо не пише по дадена тема, а дружеството поскъпва значи всички дебнат да купят Тия моменти на мълчание са много забавни.
                                Много добре казано, всичко е точно така.
                                Форума е точно да помиришеш сентимента на другите, а и да получиш малко допълнителна информация която те интересува ( аз го правя понякога и чрез преднамерена провокация ) , а как всеки си прави изводите е отделен въпрос.
                                Затова си има глава да мисли и калкулатор на бюрото да смята. А не да се води по акъла на тоя или оня като сляпа овца.
                                Лично за себе си последния месец си направих 1 извод - след здравото потене докато изляза наполовина от даже ликвидна позиция като Атера - портфейла ми е твърде голям за БФБ. Всичко което осребря в Еларга напролет (40% ми е сега) - ще иде навън, тук ще реинвестирам само печалбата си.

                                ПС И една малка корекция - за тълпа тук на бФБ е смешно да се говори. Сега.
                                Дано недалечното бъдеще е различно.
                                Last edited by pipbel; 24.11.2012, 13:33.

                                Коментар

                                Working...
                                X