IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сделка за 1 акция

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pln Разгледай мнение

    Защо? Какъв е проблема Като иска купувача да си плати комисион за 1 акция, направил си е сметката? И какъв максимален процент за комисион от цена на сделка предлагаш? Отделно, тази 1 акция може да е част от по-голяма поръчка купува изпълнена към друг продавач.
    Ти къде търгуваш? На БФБ комисион плащат и двете страни. Наистина ли не виждаш проблем поръчка от 1000 акции по 1.35 да бъде изпълнена 1 по 1 акция и да дадеш 2500 лв комисион?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от benedict Разгледай мнение
      Мотивите на купувача са без значение. Платформата не трябва да допуска сделка, за която комисионата е 185% от стойността.
      Защо? Какъв е проблема Като иска купувача да си плати комисион за 1 акция, направил си е сметката? И какъв максимален процент за комисион от цена на сделка предлагаш? Отделно, тази 1 акция може да е част от по-голяма поръчка купува изпълнена към друг продавач.

      Коментар


      • За мен по-скоро решението е да отпадне минималния праг за комисиона при посредниците. Най-малктото изглежда по-реалистичната мярка от това да има минимум за стойност на сделка. Един Градус на 1.35 трябва да се прехвърля с комисиона от 0.01 лв., което пак е в полза на посредника със закръглението при 0.5%.

        Разбирам възмущението, на всички ни се е случвало да "надплащаме" комисиони заради малки сделки. И мен ме дразни, ама...

        Коментар


        • И какъв е проблема тогава да се реализира сделка за 199 акции и с това аукциона да приключи? Задава се минимална стойност на сделка и всичко под минимума просто не минава. Елементарно е.

          Коментар


          • Тази сделка е на откриващ аукцион. Тези на аукционите никой не се опитва да купува продава една акция. Просто като някой пусне купува 200 акции на по-висока от пазарната например, друг пуска 199 акции продава за да не свали цената, но в същото време да продаде той. И на мен се е случвано няколко пъти да остана с 1 акция сделка в такива аукциони.
            Като цяло нямам проблем с моя брокер - в края на месеца, ако средния размер на сделката е над определен размер ми връщат комисионна за тези сделки в които съм надплатил като процент.
            http://forexnews.bg

            Коментар


            • Мотивите на купувача са без значение. Платформата не трябва да допуска сделка, за която комисионата е 185% от стойността.

              Коментар


              • Журналист, който иска да присъства на ОС, да речем.

                Коментар


                • Сделка за 1 акция

                  Click image for larger version

Name:	bullshit.png
Views:	1
Size:	7.7 КБ
ID:	3872972


                  Защо е допустима такава простотия? Как БФБ и инвестиционните посредници очакват да дойдат хора на пазара, когато заради такива тарикатщини отвращават всеки излъгал се да участва на пазара. Това е платформа за мазохисти или идиоти, остава да си изясня аз какъв съм точно.
                Working...
                X