IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
    Shelly Group автоматизира управлението на фотоволтаични паркове

    https://www.impulsegrowth.eu/shelly-...photovoltaici/
    Нищо не разбирате, слушайте мечкадарина по долу какво ви говори !

    Коментар


    • Shelly Group автоматизира управлението на фотоволтаични паркове

      https://www.impulsegrowth.eu/shelly-...photovoltaici/

      Коментар


      • Тая акция я пишете бегала. И всякакви други шитни като нея, пълни само с въздух и нищо друго.

        Иран нападна Израел

        https://www.24chasa.bg/mezhdunarodni/article/17635938

        Last edited by Мечкан_Бикоядов; 14.04.2024, 06:24.

        Коментар


        • https://youtu.be/SK7ogMkvOx0?si=VmrZqf4I4FTZPfoz

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ТодорЛ Разгледай мнение
            Монтега потвърждават прогнозата за 77лв, доколкото разбирам немски.
            Да не са казали 50лв ,я провери пак.

            Че като гледам как всичко кърви на Запад,малко фантасмагорично ми звучи
            Last edited by Мечкан_Бикоядов; 12.04.2024, 19:15.

            Коментар


            • Монтега потвърждават прогнозата за 77лв, доколкото разбирам немски.

              Коментар


              • Волфганг Кирш: "Шелли Груп има място за растеж"

                12 Април 2024 11:00




                Снимка: Istock



                Вчера Българска Фондова Борса проведе своя първи "Investor Day", на която се родиха много новини. Един от панелистите, който представи успешната история на листването на своята компания на франкфуртската фондова борса, бе Волфганг Кирш, изпълнителен директор на "Шелли Груп".

                Ето какво каза г-н Кирш по време на събитието:

                В момента имаме ситуация с много ниски обеми на търговия, цената на акциите се покачва понякога с 5% за един ден, без особен обем. Така че виждате днес търгувахме, 200 акции, някой продаде 200 акции, не го интересува цената и цената падна с 5%, понякога се случва дори с 10%. Но това е нещо, което се надяваме да се промени с Xetra, защото виждате книгата с поръчки. Не виждате просто, че има някой, който продава 200 акции и друг иска да купи 500 акции, виждате, че под това има дълбочина в книгата с поръчки, която е много по-голяма, това е по-дълбоко, има повече акции, които се търсят и се продават и се надяваме, че ще съвпадат по много по-добър начин. Много ви благодарим, че ни приехте и очакваме с нетърпение следващата стъпка да бъдем на Xetra.

                Нещо, което научих е, че за общността на банките или борсите времето е нещо относително. Така че, когато мисля, че нещо е направено или скоро ще бъде направено, това означава, че са няколко дни, може би няколко седмици за тях, много бързо е година и половина.

                На въпрос от публиката дали цената на акцията е подценена в момента Кирш отговори - "Разбира се! Какъв отговор очаквате от СЕО-то. Все пак никога не може да предвидите развитието на цената на акция."

                Ако се опитаме да увеличим EBIT маржина може да бъде контра продуктивно. Както Джеф Безос казва: "Маржина на печалба на моите конкуренти е моето предимство".

                Бихме могли да повишим маржина до 30-35%, можем да повишим цените си с още 10%, но в даден момент в бъдещето това ще ни изрита от пазара. За това искаме да задържим 25% марж на печалбата.

                Имаме планове за 200 млн. евро приходи през 2026 г., направете сметките сами за себе си. Ако кажа, че мисля че днес компанията е оценена справедливо, което според мен не е така, защото има място за растеж и се сравним с някои от нашите конкуренти, има доста потенциал за нарастване.

                Но нека направим прости сметки, 75 млн. евро приходи днес и 200 млн. или сума над 200 млн. евро през 2026 г., би означавала растеж от близо 3 пъти със същия марж на печалбата. Сега вземете предвид че цената на акция спрямо приходи и марж на печалба е същата... какво би означавало това?

                Разговарях с немски инвеститори, които споделят, че мислят, че са изпуснали влака, защото цената на акция е твърде високо. Ако говоря с американски инвеститори те казват че компанията е имала много добро развитие последните 12 месеца, но има още много място за растеж. Това е различна концепция.

                *Материалът е с аналитичен характер и не е съвет за покупка или продажба на акции на финансовите пазари.

                Коментар


                • Нищо друго няма да направите тук на късо, освен да се увъртите до просешка тояга Много бързо и изненадващо се фалира на късо
                  А Позицията е в състояние красиво да генерира първите фалитари от "късото" на БФБ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                    чудесна новина за всички! Това ще вдигне ликвидността, защото в търговията ще се включат и нямащите, невярващи. Но шелито макар и много напомпано, не е пръвият кандидат за скъсяване
                    И покрай късия фонд на Никито имаше еуфория мисля ,но накрая се оказа че никой не го ползва .За да имат ефект тези инструменти ще е прекрасно да са съчетани с ливъридж..............ех мечти

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                      Ако преди таргета за цена на акция ми беше 100 лв, сега го премествам на 200 лв до 4-5 години.

                      п.п. не е препоръка за нищо
                      Добре,че каза ,че не е препоръка,защото се бях засилил да купувам

                      А иначе такова неадекватно опиянение се забелязва в неопитната масовка в последни фази на балони.
                      Last edited by Мечкан_Бикоядов; 11.04.2024, 12:40.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от I4S Разгледай мнение
                        Ма естествено, кой ти гледа продажбите. Те са без значение. Важно е твоето усещане за нещата. Айде - бегай на юг и чакай там.
                        Не трая дълго поредната глупост на черноработника от Германия.

                        Трябваше да сме на 500лв с тея продажби,а то
                        Last edited by Мечкан_Бикоядов; 11.04.2024, 12:33.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          Га ба, га туй нящу? Нали и преди години имаше такива "къси" - кора ми Янко. А и как се скъсява компания, в която реалният фрий флоут около 5% (която и да е тя) и мажото си бута цената накъдето му е кеф?

                          Здравко, не пуша и никога не съм пушил каквото и да е

                          П.С. А ливъридж ще има ли, както сме почнали да си говорим глупотевините на Маню, дето собствената си борса не може да изведе на плюс от основната дейност
                          О, Маню може, но не предполагам, че иска.
                          Помисли малко, дружеството е държавно, а не негово!
                          Защо да разваля рахатлъка на себе си и цялата дружина!?
                          Така че съвсем не са глупотевини. Може дори да гледа на това специално като "умно" решение
                          Без препоръка

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                            Добра новина за груйчовци и други апокалиптици.. скоро БФБ пускат възможност за къси! Ей сега ще върнат цените където си трябва и ще забогатеят неприлично от проницателността си
                            Га ба, га туй нящу? Нали и преди години имаше такива "къси" - кора ми Янко. А и как се скъсява компания, в която реалният фрий флоут около 5% (която и да е тя) и мажото си бута цената накъдето му е кеф?

                            Здравко, не пуша и никога не съм пушил каквото и да е

                            П.С. А ливъридж ще има ли, както сме почнали да си говорим глупотевините на Маню, дето собствената си борса не може да изведе на плюс от основната дейност
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                              Добра новина за груйчовци и други апокалиптици.. скоро БФБ пускат възможност за къси! Ей сега ще върнат цените където си трябва и ще забогатеят неприлично от проницателността си
                              чудесна новина за всички! Това ще вдигне ликвидността, защото в търговията ще се включат и нямащите, невярващи. Но шелито макар и много напомпано, не е пръвият кандидат за скъсяване

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                                голяма вЕра в астропрогнозите, ама голяма, чак до степен на умопомрачение с нотки на одиозност. Но какво ли се Очудвам, то колко пари се набиват в баячки, знахарки, ходжи и прочие магьосници от народонаселението на "втората най-умна сред евреЙте нация", та в една астропрогноза ли няма да се набият. Чак прогнози за 200 лева - чш, аланкоолу, аз това го подвиквам откак акцията беше 10 кинта бре, ма тогава лично имаше обаждания от "нЕкои" фактори, да ми се трият мненията...

                                Ъп бре, ъп ви казвам, ъп 500 лева (и аз си местя таргета) - с моите 15 акциЙ, ако пък не стана мельонер, те пък на. Ъъъъъъъпппппп, валяка газиииииии, мачкаааааа, утре купуваме тесла-та, у други ден - амазоня, за епъля - по-нататък, дейш и китайските ребрандировачи
                                Груец, съвсем си изпушил брат ! Прочети си пак поста, че хич не е наред ! Надявам се наистина не си пушил нещо !

                                Коментар

                                Working...
                                X