IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Mellifera IPO

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Догодина ще е ключова за тази компания.
    Стискам палци!

    https://www.investor.bg/a/538-pazari...-hrani-v-sasht

    Коментар


    • Ако е по-къса дисциплина от 42 км, по принцип не. Иначе, гледам да не спирам на пуктовете и затова се научих да нося с мен меко шише от половин литър, 2 магнезия и 2 гела на MelliGel. Те са изцяло с мед, което за мен е страхотно, защото не консумирам захар, а и вече съм ги изпробвала че не ми дразнят стомаха, вкусни са и бързо действат.
      "Спортът е много повече от физическо натоварване-той помага за концентрация, човек да бъде дисциплиниран и отговорен, да социализира и да поема ангажименти."

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Trakiets Разгледай мнение

        Бизнес не се прави лесно. Всеки решил да рискува и да създаде нещо, да отвори работни места, заслужава подкрепа. Особено, когато компанията едва стартира.

        Обаче никой тук не е от вчера на борсата и като окопирате темата с приказки в бъдеще време и като се напомпат едни прогнози, които изглеждат трудни за вярване, няма да привлечете повече интерес.

        Ако всичко беше толкова прекрасно, фирмата нямаше да търси пари от борсата на етап seed. Има достатъчно фондове вече, които щяха да отделят пари за частна инвестиция.
        Второ, въпреки огромните перспективи, досегашните акционери са готови да се разделят с 40% от компанията на такъв ранен етап, за сметка на инвеститорите на BEAM. Това сериозно ме притеснява за бъдещата мотивация на ръководството.

        Бъдете честни с хората.

        Въпреки всичко желая успех!
        Всеки сам си преценява къде, защо и дали да участва. Различни хора, различни идеали. Не мисля, но и не съм сигурен, че прогнозите са напомпани. Може и да са, може и да не са. Времето ще покаже. 6-8 млн приходи не са кой знае колко за подобен продукт и то навън.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Trakiets Разгледай мнение

          Бизнес не се прави лесно. Всеки решил да рискува и да създаде нещо, да отвори работни места, заслужава подкрепа. Особено, когато компанията едва стартира.

          Обаче никой тук не е от вчера на борсата и като окопирате темата с приказки в бъдеще време и като се напомпат едни прогнози, които изглеждат трудни за вярване, няма да привлечете повече интерес.

          Ако всичко беше толкова прекрасно, фирмата нямаше да търси пари от борсата на етап seed. Има достатъчно фондове вече, които щяха да отделят пари за частна инвестиция.
          Второ, въпреки огромните перспективи, досегашните акционери са готови да се разделят с 40% от компанията на такъв ранен етап, за сметка на инвеститорите на BEAM. Това сериозно ме притеснява за бъдещата мотивация на ръководството.

          Бъдете честни с хората.

          Въпреки всичко желая успех!
          Ако фонд запише 40% при условията на частно пласиране, със сигурност ще иска да участва под някаква форма в управлението. От тази гледна точка Beam е по-добър за основателите и не виждам проблем с мотивацията им. А дали компанията е перспективна или акцията е скъпа не се наемам да анализирам. Успех на участвалите!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Thiem Разгледай мнение

            Няма да, но ще има. Само поглеждайки повечето листнати на Бийм тип WIN и тези Дронамикс които нямат нищо все още, тази компания има продукти и пазари. Рано или късно резултатите ще дойдат. Това е реален бизнес.
            Бизнес не се прави лесно. Всеки решил да рискува и да създаде нещо, да отвори работни места, заслужава подкрепа. Особено, когато компанията едва стартира.

            Обаче никой тук не е от вчера на борсата и като окопирате темата с приказки в бъдеще време и като се напомпат едни прогнози, които изглеждат трудни за вярване, няма да привлечете повече интерес.

            Ако всичко беше толкова прекрасно, фирмата нямаше да търси пари от борсата на етап seed. Има достатъчно фондове вече, които щяха да отделят пари за частна инвестиция.
            Второ, въпреки огромните перспективи, досегашните акционери са готови да се разделят с 40% от компанията на такъв ранен етап, за сметка на инвеститорите на BEAM. Това сериозно ме притеснява за бъдещата мотивация на ръководството.

            Бъдете честни с хората.

            Въпреки всичко желая успех!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Hulk Разгледай мнение

              А Смарт Органик, Дронамикс и Син Карс са "нереален" бизнес, те оперират в сферата на научната фантастика
              Смарт Органик да, забравих ги тях. Дронамикс ок, но досега горят само кеш и все още няма operational нищо. Син Карс не ги коментирам.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Thiem Разгледай мнение

                Няма да, но ще има. Само поглеждайки повечето листнати на Бийм тип WIN и тези Дронамикс които нямат нищо все още, тази компания има продукти и пазари. Рано или късно резултатите ще дойдат. Това е реален бизнес.
                А Смарт Органик, Дронамикс и Син Карс са "нереален" бизнес, те оперират в сферата на научната фантастика

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Hulk Разгледай мнение

                  Няма P/E, защото няма Е....
                  Няма, след една две години ще има и то доста високо плюс дивидент.

                  Това е реален български бизнес, експортно ориентиран. Като видях какви измислени кухи компании са минали на този пазар, без да цитирам имена, това поне е нещо стойностно и смислено. Не е като да си продадеш лицето за милиони, (значителен успех) и да обещаеш, че си як предприемач и инвеститор.
                  ​​​​​​

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Hulk Разгледай мнение

                    Няма P/E, защото няма Е....
                    Няма да, но ще има. Само поглеждайки повечето листнати на Бийм тип WIN и тези Дронамикс които нямат нищо все още, тази компания има продукти и пазари. Рано или късно резултатите ще дойдат. Това е реален бизнес.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение
                      Колко му е p/e?
                      Няма P/E, защото няма Е....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pazderkov Разгледай мнение
                        Запис от срещата има ли?
                        https://www.youtube.com/live/R8879CyFiYQ?feature=share

                        Коментар


                        • Запис от срещата има ли?

                          Коментар


                          • Днес има отворена zoom среща с компанията. От 15.30h + Q&A.

                            НА този линк :

                            https://us06web.zoom.us/webinar/regi...QM6wvpIyesNapA

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение
                              Според мен тази дама (собственичката) има продукт с голям потенциал. Повечето подобни продукти са правени с глюкоза или малтодекстрин. Аз не открих такива с основна съставка мед, които да са едновременно био сертифицирани и сертифицирани за професионални спортисти. Възможно е и да има, но аз поне не успях да открия. От друга страна не виждам защо и други да не направят подобен продукт, едва ли изисква сериозни инвестиции. Но все пак първият на пазара си има предимство.
                              Харесва ми и че собственичката не се е изхвърлила с оценката и смятам че ако успее да развие марката ще може да се продаде на многократно по-висока оценка (друг е въпросът дали би искала). Чудя се само защо фондовете за рисков капитал не са я налазили?
                              Мисля да инвестирам
                              Аз им писах мейл с въпроси и точно това ги попитах защо не дялов инвеститор, а борса. Отговориха ми, че предпочитат борсата, защото работят на някои специфични пазари с клиенти като Япония, където публичния статут ще им даде повече възможности от имиджова гледна точка.

                              Но да, като цяло, рано или късно, някои от големите хранителни гиганти сигурно ще прояви интерес за придобиване. Нормален процес на консолидация.

                              Коментар


                              • Колко му е p/e?

                                Коментар

                                Working...
                                X