IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Финтехът Paysera България с IPO на BEAM, ще търси 2 млн. лв. от инвеститорите

    https://www.bloombergtv.bg/a/16-bizn...-investitorite
    Last edited by Zdravko74; Днес, 00:46.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Здравко Разгледай мнение

      O Петърчо, добре дошъл!

      Я пак ни обясни за елхите!
      Click image for larger version

Name:	Screenshot_2024-03-18-14-16-01-611-edit_com.opera.browser.jpg
Views:	1
Size:	28.3 КБ
ID:	4166976





      За около година Индексът от 600 мина през 800 и май вече погледжа към 900
      Елхите са наобратно.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Мечкан_Бикоядов Разгледай мнение
        Софикс да се прекръсти на Шментикс, по името на единствената акция която се качва в него. Акция която и ще го потопи много лесно и дълбоко.
        O Петърчо, добре дошъл!

        Я пак ни обясни за елхите!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение
          Може ли това да го пуснете в още 4-5 теми?
          Ами може би вместо да слагаш всички под общ знаменател, като в соца някоя дружинна ръководителка и да ни се караш - можеше да погледнеш часовника във всеки пост и да попиташ колегата, който го е качил в темата на Шели 5мин след мен?
          Last edited by tony1975; Вчера, 11:34.

          Коментар


          • Може ли това да го пуснете в още 4-5 теми?

            Коментар


            • Д. Георгиев: Шелли Груп продължава да е акция със значителен потенциал

              18 Март 2024 10:00

              Кои са актуалните теми на БФБ през настоящата седмица? Този въпрос зададохме на Димитър Георгиев, ръководител направление „Финансови пазари“ в „Елана Трейдинг“.

              Ето и какво отговори той за Infostock.bg:

              Лично аз смятам че българския пазар поради многото натрупани проблеми в годините, всъщност води до едни много ниски оценки на нашите компании, което води до прекрасни инвестиционни възможности свързани с компании с устойчив бизнес модел. Изобщо компании, които основно продават навън своята продукция, така че отделни селектирани компании на нашия пазар ми се струва като една от най добрите инвестиционни възможности които съществуват като съотношение риск-доходност в момента.

              Конкретно ако трябва да говоря, за мен Шелли Груп продължава да бъде акция със значителен потенциал за развитие на цената. На фона на невероятно бързото развитие на компанията и огромния потенциал, който съществува пред нея по отношение на навлизане на нови много големи пазари в Европа като Англия, Северна Европа и разбира се Щатите. Потенциалът за ръст тук е значим и определено,това е сред топ фаворитите ми. Рязкото и бързо поскъпване на цената през последните, почти непрекъснато вече не бих казал седмици и месеци, а дори години, по принцип предполага възможността за наличие на по-резки корекции от време на време, но за мен те ще бъдат едни прекрасни възможности за покупка. Така че Шелли е мой фаворит.

              Също така, разбира се Доверие Обединен Холдинг, ми се струва изключително подценена акция, на фона на резултатите на втората по големина банка в Молдова, която тя притежава. На практика печалбата на банката само за две години е толкова, колкото цялата пазарна оценка на Доверие, което прави фантастично ниска оценка и включително големия интерес към облигациите на Доверие, който видяхме и също е доказателство за това. Моите очаквания са на практика емисията от облигации да бъде записана на близко до 100%. То ще бъде на малко под 100% по технически причини. Такива са моите очаквания, така че Доверие ми се струва акция със значителен потенциал.

              Разбира се акциите на Смарт Органик, БФБ ,HR Кепитал определено са интересни.

              Бианор Холдинг, който предстои да прави ново увеличение на капитала и ми се струва, че и Бианор и Сирма, като технологични компании също ще бъдат в полезрението на инвеститорите през следващите месеци.

              Също така да добавя Елана АГРО кредит, която също съвсем скоро ще стартира увеличение на капитала и вече устойчиво 10 години компанията показва, че може да разпределя солидни предвидими дивиденти в размер на около 7% годишна доходност. Нямам никакви основания да смятам, че това ще се промени, така че очаквам значим интерес и към акциите на Елана Агро Кредит. Разбира се това е една пасивна инвестиция, която няма да се удвои след една година, но пък и риска тук е изключително малък и затова тя се възприема от мнозина инвеститори, като една форма на спестяване на средства.

              *Материалът е с аналитичен характер и не е съвет за покупка или продажба на активи на БФБ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение

                Аз не знам има ли индекс на света, в който да има акция, която се търгува под номинал години наред !
                Относно "Номинал" на акция!
                Повечето от най- ликвидните акции в света са без номинал ;-)

                Коментар


                • Софикс да се прекръсти на Шментикс, по името на единствената акция която се качва в него. Акция която и ще го потопи много лесно и дълбоко.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                    Голямо излизане прави този по някои позиции!
                    Почервеня екрана.
                    Life won't wait for you.

                    Коментар


                    • Голямо излизане прави този по някои позиции!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                        СП500 едва ли има "Холдинг Варна" и подобни между кончетата си
                        Аз не знам има ли индекс на света, в който да има акция, която се търгува под номинал години наред !

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение

                          Ми СИП-а скочи с 34% за една година в УСА. Нищо чудно и софката да подскочи малко, време и е!
                          СП500 едва ли има "Холдинг Варна" и подобни между кончетата си

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение
                            Това са си 25% ръст
                            Е, може пък и да стане
                            Ми СИП-а скочи с 34% за една година в УСА. Нищо чудно и софката да подскочи малко, време и е!
                            Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                            Коментар


                            • Това са си 25% ръст
                              Е, може пък и да стане

                              Коментар


                              • Бре, нароиха се оптимисти Брокитата вече говорят за Софикс 1000

                                Отчитайки дисконта, с който българските акции се търгуват спрямо регионалните и глобалните аналози, както и предстоящи ключови събития като влизане в eврозоната и Шенген, в "Карол капитал" очакваме индексът да продължи да наваксва и до края на тази или през следващата година отново да достигне 4-цифрена стойност, където последно сме го виждали през 2008 г.", допълва Ганев.
                                Българският индекс наваксва изоставането си от световните пазари

                                Коментар

                                Working...
                                X