IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златни пясъци AД (ZLP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Дали с това "вливане" на Мажоритаря в друго Дружество и съответно придобиване от това Дружество
    на мажоритарния пакет акции, няма основание за търгово предложение?
    Last edited by марин; 05.05.2022, 17:10.

    Коментар


    • Не ми е съвсем ясно, защо стана традиция, продажбата на хотели да се извършва
      чрез продажбата на цяло дружество, в чийто капитал те са апортирани.
      Общо взето, подобни маневри се предприемат с цел спестяване на данъци или
      криене на печалба/загуба.
      Надявам се, КФН преди негласно да одобри дневния ред на ОСА,
      добре да проучи параметрите на сделката, съответствието и с разпоредбите на ЗППЦК
      и дали не уврежда интереса на миноритарните акционери.
      От друга страна, учредяването на дъщерно дружество с уставен капитал 14 М
      от Дружество с пазарна капитализация от 8 М е смешна работа.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от марин Разгледай мнение
        http://www.x3news.com/?page=news&current=2

        Тук май нещо се тъкми по подобие на синергията.
        То хубаво ще продадат дружеството,ама парите ще ги опукат по безсмислени ремонти.Тава дружество/ЗЛП/ е най-добре да бъде ликвидирано.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от марин Разгледай мнение
          http://www.x3news.com/?page=news&current=2

          Тук май нещо се тъкми по подобие на синергията.
          Ще продават втория си хотел и ще останели само с един ...самоизяждането е на финалната права....
          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

          Коментар


          • http://www.x3news.com/?page=news&current=2

            Тук май нещо се тъкми по подобие на синергията.

            Коментар


            • Странно, някой продаде 26К без да се пазари!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                Виж общите събрания миналата година, имаше придобиване на едни активи от свързани лица, като частично явно е имало нетиране между вземанията от свързани лица и задълженията по придобиване на ДМА-тата.
                Да, това е възможно, но би трябвало да са сделки с прихващания със свързани лица, чиито баланси те не консолидират.
                Благодаря за отговора.
                Явно ще трябва да поровя още.

                Коментар


                • Благодаря за отговора.
                  Увеличението не е никак малко - около 10М. Не видях разходи за придобиване в такъв размер - има само прехвърлен годишен оборот ок.1,2М, а началното и крайно салдо са малки. Да ровя в минали години едва ли е необходимо - те се пренасят и би следвало да ги има записани към 01.01.18
                  Преоценки не виждам.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от марин Разгледай мнение
                    Някой да има смислено обяснение за увеличението на ДМА в последния отчет, моля?
                    Няма нищо в обяснителните записки, а и не виждам такъв разход в ПП.
                    Имам акции и напоследък ме интересуват и трите курорта.
                    Виж общите събрания миналата година, имаше придобиване на едни активи от свързани лица, като частично явно е имало нетиране между вземанията от свързани лица и задълженията по придобиване на ДМА-тата.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от марин Разгледай мнение
                      Някой да има смислено обяснение за увеличението на ДМА в последния отчет, моля?
                      Няма нищо в обяснителните записки, а и не виждам такъв разход в ПП.
                      Имам акции и напоследък ме интересуват и трите курорта.
                      Преоценка ?
                      Или трупани разходи за изграждане на ДМА предни години вече да са станали ДМА ?
                      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                      Коментар


                      • Някой да има смислено обяснение за увеличението на ДМА в последния отчет, моля?
                        Няма нищо в обяснителните записки, а и не виждам такъв разход в ПП.
                        Имам акции и напоследък ме интересуват и трите курорта.

                        Коментар


                        • маи отчет ли ми се види някакви коментари

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от rossen Разгледай мнение

                            Хубаво е това, което предлагаш. Обаче те си имат други идеи - що да не си ги откраднат просто?
                            http://www.bse-sofia.bg/?page=Genera...xtri_id=115294

                            За 2 склада, нямащи и 700 квадрата и парк/градинка/ БАМ - милион евро. Мажоритарният акционер гласува в полза на големия миноритарен, щото последния не може, и чиста работа. Регулатора, нещо? Прокуратурата, ало?
                            Това са рисковете с такива компании. Ако нямаше рискове нямаше да се търгува на P/B 0.20, ами в пъти по-скъпо. Оценките на тези парцели ги бяха дали още преди месец с материалите за ОСА. Надявам се че поне в тази сделка ще нетират тяхното плащане с вземанията им към свързани лица (имат твърде много и е крайно време да намалеят). Друг изход който нямам против е да последват вълната от отписващи се компании, ясно че не им е мястото на пазара в дългосрочен план.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                              Тези хубавци какво ли са намислили, трупат як кеш в банката последните години. При капитализация от 21.7млн, вече имат кеш 9.2млн. Идеи някакви? Те имат вземания от мажоритаря, що не вземат да ги пуснат като дивидент и направо да си върне борчовете мажо, да се поизчисти малко баланса.

                              Без препоръки от мен, само пожелателно мислене!
                              Хубаво е това, което предлагаш. Обаче те си имат други идеи - що да не си ги откраднат просто?
                              http://www.bse-sofia.bg/?page=Genera...xtri_id=115294

                              За 2 склада, нямащи и 700 квадрата и парк/градинка/ БАМ - милион евро. Мажоритарният акционер гласува в полза на големия миноритарен, щото последния не може, и чиста работа. Регулатора, нещо? Прокуратурата, ало?

                              Коментар


                              • някой разбута сухото

                                Коментар

                                Working...
                                X