IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смарт Органик

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Fil67 Разгледай мнение

    Аз съм на мнение ,че 1% дивидент на година не е ОК. Ако мислеше толкова за акционерите да беше гласувал по 50-60ст. дивидент ,както отбелязаха и други колеги преди време.Иначе си прав ,че не го формулирах правилно.
    Още на IPOто казаха, че компанията ще разпределя между 10 и 20% от печалбата за дивидент. Сега разпределя 18%, което е в горния край на диапазона.

    Компанията е растяща и има нужда дори от допълнителни средства (за това е и новото увеличение). Не е логично да увеличава капитала за да го раздаде като дивидент.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение

      Колега, аз съм напълно наясно, че правата няма да са по стотинка-две, но изказването Ви "Яни го е сметнал, дава ги за дивидент и после си ги прибира." е несъстоятелно. Как точно, като акционер получавам дивидент, а в последствие си продавам правата без значение за колко и Яни си ги прибира? И двете суми остават при акционерите!
      Аз съм на мнение ,че 1% дивидент на година не е ОК. Ако мислеше толкова за акционерите да беше гласувал по 50-60ст. дивидент ,както отбелязаха и други колеги преди време.Иначе си прав ,че не го формулирах правилно.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Fil67 Разгледай мнение

        На ли се сещаш ,че тия 1 М акций няма да ти ги даде по 1-2ст.Или по точно,ще има доста желаещи за правата.Аз лично,бих купил 20000 по 5ст.
        Колега, аз съм напълно наясно, че правата няма да са по стотинка-две, но изказването Ви "Яни го е сметнал, дава ги за дивидент и после си ги прибира." е несъстоятелно. Как точно, като акционер получавам дивидент, а в последствие си продавам правата без значение за колко и Яни си ги прибира? И двете суми остават при акционерите!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение

          Колега, можете ли да разясните само как се случва това с прибирането, че на мен не ми е ясно?
          На ли се сещаш ,че тия 1 М акций няма да ти ги даде по 1-2ст.Или по точно,ще има доста желаещи за правата.Аз лично,бих купил 20000 по 5ст.

          Коментар


          • ДО Обществеността Относно: Вътрешна информация касаеща предварителни данни за приходите от продажби през първото тримесечие на 2024 година и очаквани насоки за развитие Уважаеми дами и господа, „Смарт Органик“ АД реализира стабилен ръст на приходите и през първото тримесечие на 2024 г. За първите 3 месеца на годината консолидираните приходите от продажби възлизат на 21.5 млн. лв. по предварителни данни, което представлява ръст от 21.4% спрямо първото тримесечие на 2023 г. След изключително високия ръст от миналата година от над 40%, плановите ни за тази година са за ръст от около 25%, като по-голямата част от него планираме да бъде реализиран през втората половина на годината, когато се очаква да заработи новата ни фабрика в Божурище. Поради тази причина сегашният ръст е напълно в унисон с плановите ни за годината. Строителството в Божурище върви към своя край, като в момента се довършват електрическите и ОВК инсталации и се доставят поетапно производствените линии. Негативно отражение върху компанията в момента оказват покачващите се цени на какаовите продукти. Първоначално това не се отразяваше върху био суровините, но в един момент покачването стана толкова високо, че конвенционалните производители започнаха да изкупуват и био суровини, което доведе до солиден ръст в цените на какаово масло и какаова маса. За да неутрализираме ефекта върху рентабилността ни, сме започнали поетапно да повишаваме цените на засегнатите продукти, като повишенията ще влязат в сила в края на април. Повишенията за повечето продукти са в рамките около 10% и засягат само продуктите с шоколадово покритие и пралини. Не очакваме това да повлияе значително на търсенето. На този етап нашите b2b клиентите проявяват разбиране на ситуацията, тъй като не сме единствените, които повишават цените на фона силното поскъпване на какаото на стоковата борса. През миналата седмица подадохме проспект за увеличение на капитал в Комисията за финансов надзор. Увеличението на капитал ще ни позволи да закупим допълнителни производствени линии и да разнообразим продуктовото си портфолио, което освен нови приходи от продажби, ще доведе и до по-голяма стабилност на приходите ни в дългосрочен план. гр. София 11.04.2024г. С уважение, Яни Драгов - Управител

            https://www.x3news.com/

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Fil67 Разгледай мнение

              Правата за новите акций ,мисля че се очертават около 15-20ст. Яни го е сметнал ,дава ги за дивидент и после си ги прибира.
              Колега, можете ли да разясните само как се случва това с прибирането, че на мен не ми е ясно?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от oil_coil Разгледай мнение

                Сори, не ме кефи едно такова решение, но пак добре, че мислят за разпределение на дивидент!
                На това сосче трябваше дивидентът да е поне 60-70 стинки.
                Правата за новите акций ,мисля че се очертават около 15-20ст. Яни го е сметнал ,дава ги за дивидент и после си ги прибира.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение
                  Нова точка - Решение за разпределение на финансов резултат. Проект за решание: Печалбата за 2023 г. в размер на 12 573 781,70 лв. се разпределя както следва:
                  Сума в размер на 2 268 200,00 лв. ще бъде изплатена под формата на дивидент в размер от 0.22 лв. , за една акция.
                  Останалата част от печалбата в размер на 10 305 581,70 лв. да бъде отнесена като неразпределената печалба.
                  Сори, не ме кефи едно такова решение, но пак добре, че мислят за разпределение на дивидент!
                  На това сосче трябваше дивидентът да е поне 60-70 стинки.
                  Last edited by oil_coil; 03.03.2024, 19:11.

                  Коментар


                  • Нова точка - Решение за разпределение на финансов резултат. Проект за решание: Печалбата за 2023 г. в размер на 12 573 781,70 лв. се разпределя както следва:
                    Сума в размер на 2 268 200,00 лв. ще бъде изплатена под формата на дивидент в размер от 0.22 лв. , за една акция.
                    Останалата част от печалбата в размер на 10 305 581,70 лв. да бъде отнесена като неразпределената печалба.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение

                      Колега, дали наистина имате предвид 2022г, защото тя отдавна мина или...?
                      Да, имах предвид финансовите резултати за 2022 г. В света на инвестирането е важно да се анализират минали данни, за да се разберат текущите тенденции и да се правят прогнози за бъдещето. Въпреки че 2022 г. вече отмина, нейните резултати могат да окажат влияние върху инвестиционните решения сега и в бъдеще, особено когато става въпрос за компании, които са се представили добре през трудни периоди. Това помага да се оцени устойчивостта и потенциала за растеж на една компания в дългосрочен план. Обичам да анализирам и да правя прогнози; полезно е и да наблюдавам представянето на компаниите от 2019 г., когато започна пандемията от covid-2019

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Nikos23 Разгледай мнение
                        Продажбата на акциите на Smart Organic, въпреки отличните финансови резултати за 2022 г., може да се дължи на няколко фактора.
                        ...
                        Колега, дали наистина имате предвид 2022г, защото тя отдавна мина или...?

                        Коментар


                        • Продажбата на акциите на Smart Organic, въпреки отличните финансови резултати за 2022 г., може да се дължи на няколко фактора.
                          Въпреки успеха на компанията, общите икономически условия, като очакваното забавяне в Западна Европа, може да предизвикат безпокойство сред инвеститорите. това може да доведе до продажба на акции в очакване на потенциални бъдещи пазарни затруднения.
                          такива фактори също могат да играят роля при решенията на инвеститорите да продават акции. Докато разликата в цените между конвенционалните и органичните продукти се стеснява, което на теория би трябвало да повиши търсенето на органични продукти, инфлацията може да породи опасения относно цялостната икономическа стабилност и покупателната способност на потребителите.Въпреки положителните финансови резултати, инвеститорите може да са предпазливи по отношение на някои аспекти на представянето компании като потенциални рискове. Въпреки че компанията показва растеж, инвеститорите може да смятат, че по-голямата част от потенциала за растеж вече е включен в текущата цена на акциите и следователно решават да вземат печалби чрез продажба на акциите.
                          инвеститорите могат да реагират на краткосрочни новини и доклади, дори ако те не отразяват дългосрочните перспективи на компанията. Това може да доведе до временни колебания на фондовия пазар.
                          В контекста на високия интерес към акциите на Smart Organic и факторите, влияещи върху цената им, ръстът на b2b онлайн продажбите може да бъде ключов елемент за укрепване на пазарната позиция на компанията. Успешната b2b стратегия за онлайн продажби не само ще подобри цялостната ефективност на дистрибуцията на продукта, но и ще задълбочи ангажираността с корпоративните клиенти.
                          Last edited by Nikos23; 19.02.2024, 08:51. Причина: поправка на бъг

                          Коментар


                          • Smart Organic capital raise price at BGN 19/share (NEUTRAL)
                            Smart Organic called an EGM on 19 March. The shareholders would vote on change of the Articles of Association as a result of the planned listing on the main BSE market from the current SMEs growth market BEAM. The planned capital raise is for the amount of up to BGN 19.6m by issuing 1 031 000 shares with issue price of BGN 19 per share. Each existing share would receive 1 right and 10 rights could be used for subscription of 1 new share. The company intends to use the proceeds for building another production facility next to the almost completed one in Bozhurishte, the majority owner Yani Dragov disclosed in an interview.

                            Recall that Smart Organic IPO on the Beam market was in November 2021 when raised BGN 5.9m by issuing 310 000 shares at BGN 18.90 per share.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                              Добро утро, това виждам в материалите за ОСА
                              Благодаря колега! Още не ми е попаднала информацията

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение

                                Колега, това е плана или сте калкулирали още 10% нови акции?
                                Добро утро, това виждам в материалите за ОСА

                                Коментар

                                Working...
                                X