IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Евроинс (5IC / EURINS)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Колеги, нещо ново за дружеството?
    Общо събрание?
    Дивиденти?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bocman Разгледай мнение
      И аз да попитам...
      Някой има ли новини покрай дружеството?
      Общо събрание?
      Дивиденти?
      Не, останаха ни само хубави спомени

      Коментар


      • И аз да попитам...
        Някой има ли новини покрай дружеството?
        Общо събрание?
        Дивиденти?

        Коментар


        • Някой има ли новини покрай дружеството?
          Общо събрание?
          Дивиденти?

          Коментар


          • Сетила се Мара да се побара...



            А и за петнайсе лева никой няма да се занимава.
            Last edited by Имхотеп; 10.01.2018, 16:57.
            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Аз продавам мойте 150 акции
              ако някой има интерес да ми пише на maniak87@mail.bg

              Коментар


              • Продавъм акции на зд евроинс ад 150 броя някой интересува ли се

                Коментар


                • Е да разбира се..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                    Аз си оставих малко акции, все пак са не лпш застраховател..Няма да записвам..Навремето даваха и дивидент..Ти ще записваш ли..
                    на кантар съм, но бих се израдвал на един дивидент пред акции на 'примоция'

                    иначе съм леко озадачен... ако беше само за чистене на скелетите...можеше да го правят и преди...
                    това е доста кеш и явно ще има сериозна активност... жалко, че не са публични вече и няма как да ги следим динамично.
                    Last edited by bertram; 15.11.2017, 14:35.
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Аз си оставих малко акции, все пак са не лпш застраховател..Няма да записвам..Навремето даваха и дивидент..Ти ще записваш ли..

                      Коментар


                      • тука е вече за 'не публичния сектор' но все пак

                        правят увеличение с 16 000 000 акции по 1 лв.

                        тука останаха акционери .. някой мисли ли да записва

                        обявено е 03.11.2017 в търговския

                        доста сериозно увеличение...предпоставка за развитие и чистене на скелетите в гардероба ...или ..?

                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • чл. 364, ал. 4 КЗ
                          (4) При настъпване на застрахователното събитие преди изменението или прекратяването на договора застрахователят не може да откаже плащане на застрахователно обезщетение или сума, но може да ги намали съобразно съотношението между размера на платената премия и на премията, която трябва да се плати според реалния застрахователен риск.

                          Тук май има доста хляб за адвокатите.
                          Спор между 2 дружества не особено коректни според мен.
                          Напълно съм съгласен с мнението на Атила.
                          И аз се отървах от акциите си тук и в Еврохолд ( наистина с доста добра печалба ,благодарение на пенсионните фондове на NN ,които продаваха по 40 + стотинки и двете акции ) и не смятам вече да инвестирам при тях.
                          Не е препоръка .

                          Коментар


                          • 04-10-2017, София 04-10-2017, „Интеркапитал Пропърти Дивелопмънт”АДСИЦ – Дружеството или ИКПД

                            Относно: Уведомление за прекратяване на застрахователна полица по облигационната емисия, издадена от
                            Дружеството

                            С настоящето Дружеството уведомява обществеността за следното: с писмо с изх. № 2989/6 от 03.10.2017 г., получено от ИКПД АДСИЦ на 03.10.2017 г., ЗД „ЕВРОИНС“ АД, в качеството си на застраховател по застрахователна полица, сключена във връзка с предоставяне на
                            обезпечение на облигационерите по емисията облигации, издадена от ИКПД АДСИЦ, уведомява „Инвестбанк“ АД, в
                            качеството му на довереник на облигационерите, действащ като застраховано лице и обезпечен кредитор на вземанията на всички облигационери, и ИКПД АДСИЦ, че считано от 00.00 ч на 03.10.2017 г. застрахователят прекратява застрахователния договор с номер на застрахователна полица 29-
                            0000-1753 от 11.02.2015 г. В уведомлението се посочва, че във връзка със заявено от „Инвестбанк“ АД искане с вх. № 2989/4/28.09.2017 г. за заплащане на застрахователно обезщетение по горепосочената застрахователна полица в общ размер на 157 609.59 евро (сто петдесет и седем хиляди шестстотин и девет евро 59 евроцента) ЗД „ЕВРОИНС“ АД ще упражни правото си по чл. 364, ал. 4 КЗ в хипотезата на прекратена застрахователна полица и ще приложи съответно 50 % (петдесет процента) редукция на обезщетението за застрахователно събитие, настъпило преди датата на прекратяване на застрахователния договор.

                            Коментар


                            • и според мен варианта да не пусне търгово е позволен от така написания закон/правилник. от протокола от ОСА се вижда, че са можели да имат 95%+ и направо да го скуизнат на 1.3 оттук нататък вариантите са 2

                              1. написаното от атила
                              2. ново търгово от страна на Мажо или поне оферта през борсата да купи акциите на останалите 300+ миноритарни акционери на някаква цена ( ЦД ги дава 328 тотал)

                              поздрави
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Това е за нашия случай:

                                Чл. 119. (1) от ЗППЦК Дружеството по чл. 110, ал. 1 престава да бъде публично от решението на комисията за отписване от регистъра по чл. 30, ал. 1, т. 3 от Закона за Комисията за финансов надзор, ако:
                                1. (изм. - ДВ, бр. 61 от 2002 г.) общото събрание на дружеството е взело решение за отписването му с мнозинство 2/3 от представения капитал при условие, че:
                                а) броят на акционерите е под 300 лица 14 дни преди общото събрание, както и в последния ден на предходните две календарни години; и
                                б) стойността на активите на дружеството е под 500 000 лв. съгласно последния месечен счетоводен баланс, както и съгласно последните два заверени годишни счетоводни баланса; или;
                                2. общото събрание на дружество, на което са присъствали или са представени всички акционери, единодушно е взело решение за отписването му;
                                3. е осъществено търгово предлагане по чл. 149а и:
                                а) акционери, които притежават най-малко 1/2 от общия брой на акциите - обект на търговото предложение, са приели търговото предложение, или
                                б) общото събрание на дружеството е взело решение за отписването му с мнозинство 1/2 от представения капитал; в представения капитал не се включват акциите, които търговият предложител е придобил преди регистриране в комисията на търговото предложение по чл. 149а, ал. 1; търговият предложител гласува само с акциите, които е придобил в резултат на това търгово предложение и след това;
                                “Speculation is a business. It is neither guesswork nor a gamble. It is hard work and plenty of it.”

                                Коментар

                                Working...
                                X