IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Булленд инвестмънтс АДСИЦ (5BD / LAND)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Вероятно причината е в случилото се преди няколко години.

    Когато се появят нови собственици и управляващи,които не вдъхват доверие нормално е да се получат такива неща.
    Повечето нормални акционери се изнизват,а на тяхно място влизат приближени на мажо,схемаджии (ти на мене - аз на тебе) и малко спекуланти.
    Колкото до активите - по спомени като взеха властта новите управляващи продадоха читавите активи и земята и набутаха парите в свързани с тях недвижимости.
    Отгоре на всичко чрез счетоводни схеми намалиха печалбата си и ощетиха сериозно съакционерите си .

    На БФБ има много дружества с уж големи активи .но недоверието в собствениците им гони повечето мераклии.

    Въпреки добрите спомени от дружеството от доста време нямам акции тук.

    Коментар


    • Не знам как успяха да го забатачат този АДСИЦ.
      Имаше хубави активи и имаше периоди с приличен дивидент.

      След това не знам какво стана - почнаха да крият печалбата някак си. Без да имало някаква промяна в притежаваните активи или наемни нива, изведнъж печалбата взе да не се декларира и дивидента секна. И почна ерозия на цената.

      Все си мислех, че в даден момент фондовете като държащи голям дял от акциите ще се понатиснат мениджмънта, но засега не се получава.

      Не съм поглеждал отчета за последната година, но наистина цена почти наполовина под номинала няма логика при АДСИЦ с читави активи ?!?

      Коментар


      • Еха, 3 години от последния коментар...

        На 60 стотинки, дали си стува да влиза човек тука, как мислите?

        От едно време помня, че Еврофинс бяха господарите тука. бяха наблъскали пенсионните фондове с маса и акции...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
          Доста голям пакет мина днес тук. Някой знае ли каква е причината?
          Някакви вътрешни врътки правят.... посредника на купувача е Еврофинанс.

          Коментар


          • Доста голям пакет мина днес тук. Някой знае ли каква е причината?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

              Ти си си отговорил , тази практика е за цялата група.....
              поздравления и тая година оскубахте някой лев от бъдещите пенсионери
              “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                Монти, за мен най- големите жокери са добрите и повишаващи се дивиденти..Тук не е така..
                Кире ,така е но виждаш какви са нещата на БФБ и в държавата....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение

                  къв жокер, ще напомпат цената на акцията да им се нагласи финансовия инжинеринг за групата
                  или ще изкарат/покажат добър резултат
                  Ти си си отговорил , тази практика е за цялата група.....

                  Коментар


                  • Монти, за мен най- големите жокери са добрите и повишаващи се дивиденти..Тук не е така..

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                      Купувах на 76 плюс стинки , познавам Данко Идакиев и сие , ще извади някой жокер към края на годината.....
                      къв жокер, ще напомпат цената на акцията да им се нагласи финансовия инжинеринг за групата
                      или ще изкарат/покажат добър резултат
                      “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                        Вече не съм акционер..И тази компания скапаха..
                        Купувах на 76 плюс стинки , познавам Данко Идакиев и сие , ще извади някой жокер към края на годината.....

                        Коментар


                        • Вече не съм акционер..И тази компания скапаха..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                            ..... Та, искам да попитам /знам, че вероятността за отговор е нищожна/ дали могат да дават дивиденти при положение, че имат непокрити загуби в отчета? Другото интересно е какво се е случило, че дори всичко да е ОК, дивидента би бил толкова нищожен спрямо преди години - ниски са им наемите към свързаните ли? Намалявали ли са ги във времето?
                            на тия въпроси дори тия, които ръководят компанията няма да могат да ти отговорят, то тях не ги и интрересува щото нямат акции
                            не съм акционер и не е препоръка

                            “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                            Коментар


                            • Ехоооо, остана ли тук и 1 акционер от форума? Предвид цените като цяло, реших да погледна какво става с първата ми любима компания на БФБ. Преди време бях смятал, че Ландчето може да раздава дивиденти от над 8-9 ст. почти само от наеми. Сега взимали кредити, увеличение на капитал, нови наеми, а за дивиденти пак не би останало много. Та, искам да попитам /знам, че вероятността за отговор е нищожна/ дали могат да дават дивиденти при положение, че имат непокрити загуби в отчета? Другото интересно е какво се е случило, че дори всичко да е ОК, дивидента би бил толкова нищожен спрямо преди години - ниски са им наемите към свързаните ли? Намалявали ли са ги във времето?
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • Изважда следните емисии от базата на BGBX40:
                                52E Елхим Искра АД-Пазарджик
                                5BN ТБ Българо-Американска Кредитна Банка АД-София
                                0SP Спиди АД-София
                                6F3 ФеърПлей Пропъртис АДСИЦ-София

                                и добавя следните емисии:
                                4KX Корадо-България АД-Стражица
                                4O1 Проучване и добив на нефт и газ АД-София
                                5BD Булленд инвестмънтс АДСИЦ-София
                                SL9 Спарки Елтос АД-Ловеч

                                III. Преразглеждане на базата на BG REIT

                                Изважда следната емисия от базата на BG REIT:
                                5AX Актив Пропъртис АДСИЦ-Пловдив

                                и добавя следната емисия:
                                RPR Рой Пропърти Фънд АДСИЦ-София

                                IV. Преразглеждане на базата на BGTR30

                                Изважда следните емисии от базата на BG TR30:
                                4IN Инвестор.БГ АД-София
                                6S5 Сила Холдинг АД-Стара Загора
                                6S6 Софарма имоти АДСИЦ-София
                                6S7 Синергон Холдинг АД-София

                                и добавя следните емисии:
                                GTH Инвестиционна Компания Галата АД-Варна
                                58E Химснаб България АД-София
                                RGL Регала Инвест АД-Варна
                                5ODE Кораборемонтен завод Одесос АД-Варна

                                Решенията за промяна в базата на индексите влизат в сила, считано от 18.09.2017г

                                При раздвижването при ЕУБГ и ЕУРИНС и тук може да има развитие ,все пак Адсиц е и влиза в индекс...
                                лефчето е възможна цена до дни......
                                Не е препоръка....

                                Коментар

                                Working...
                                X