IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ломско пиво (LOMP / LOMSKO)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Retro_696 Разгледай мнение

    Другата "греда" Тодоров ли ти беше?!Подобни акции ги ползвах да си начеша хазартното в мен...Купя за четирипетстотин лева и веднага ги пусна да се продават с два-трийсе процента горница ...Ако не ми се получат нещата краткосрочно, ги продавам с колкото Господ дал загуба...Предвид микроскопичната сума - няма никаква болка....

    Отдавна не съм се заигравал...
    Да. Тодоров е показателна винарна....Вместо да прави виното си, което е в чудесен район, той се впусна във винени терапии...( каквото и да означава това - примерно, някаква тъпа мутреса да се топне във вана с вино...Бахти простотията !!! ) Затова си намери мястото в чистите акции.
    Втората е една непублична, която правеше доста добро вино. Не ми е ясно защо са я ликвидирали...
    Преди седмица се опитах да намеря инфо в ТР, но нещо се замотах. Обадих се и ми казаха, че всичко е приключило и както се очаква в нашата родна действителност, ликвидаторът не е успял да осребри никакви активи ...
    Така че, тараторът се оказа топъл.....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ярък Разгледай мнение

      Много филми за винарни и пивоварни на запад от Драгоман гледаш....
      Там собствениците на такива производства си режат малкото пръстче ако бизнеса не върви.
      По принцип бях чувал добри неща за новия собственик на Ломско, но от адвокат, производител трудно става.
      Миналата година пих от бирата им и се учудих, че е доста добра с натурален вкус и аромат.
      Имат си фенове в северозапада и по принцип могат да оцелеят в конкурентна среда.
      Ако питат мен ( добре, че не ме бръснат за...) бих ги продал на някоя от големите фабрики. Кандидати ще се намерят.

      пп Дано не фалират, че ми станаха в повече загубите от винарни. Вече втора акция ми се нулира....Кво да прави човек в БГ ?
      Всяка мутра си мисли, че като купи винарна или си направи шато, ще прави милиони след година -две.
      Другата "греда" Тодоров ли ти беше?!Подобни акции ги ползвах да си начеша хазартното в мен...Купя за четирипетстотин лева и веднага ги пусна да се продават с два-трийсе процента горница ...Ако не ми се получат нещата краткосрочно, ги продавам с колкото Господ дал загуба...Предвид микроскопичната сума - няма никаква болка....

      Отдавна не съм се заигравал...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от borislav96202 Разгледай мнение
        Защо трябва да се говори и прави източване? Не може ли да се направи обратното, да се гради и развива бизнеса? От това също може да се спечели.
        Имат база, имат опит, марки, цял бизнес.
        Много филми за винарни и пивоварни на запад от Драгоман гледаш....
        Там собствениците на такива производства си режат малкото пръстче ако бизнеса не върви.
        По принцип бях чувал добри неща за новия собственик на Ломско, но от адвокат, производител трудно става.
        Миналата година пих от бирата им и се учудих, че е доста добра с натурален вкус и аромат.
        Имат си фенове в северозапада и по принцип могат да оцелеят в конкурентна среда.
        Ако питат мен ( добре, че не ме бръснат за...) бих ги продал на някоя от големите фабрики. Кандидати ще се намерят.

        пп Дано не фалират, че ми станаха в повече загубите от винарни. Вече втора акция ми се нулира....Кво да прави човек в БГ ?
        Всяка мутра си мисли, че като купи винарна или си направи шато, ще прави милиони след година -две.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от borislav96202 Разгледай мнение
          Защо трябва да се говори и прави източване? Не може ли да се направи обратното, да се гради и развива бизнеса? От това също може да се спечели.
          Имат база, имат опит, марки, цял бизнес.
          защото мениджмънта е олицетворение на това как не трябва да се развива една компания. Не им се работи в тази посока, а само им се прибира.
          За да има развитие, трябват доста умения, а те очевидно липсват. Ще видим какво ще стане на следващото ОСА, ще е много интересно

          Коментар


          • Първоначално изпратено от borislav96202 Разгледай мнение
            Защо трябва да се говори и прави източване? Не може ли да се направи обратното, да се гради и развива бизнеса? От това също може да се спечели.
            Имат база, имат опит, марки, цял бизнес.
            Най-вероятно защото толкова си могат, а и защото е по-лесно. Мисленето на огромна част от българите е такова, че ако може да изкара (спечели) 5лв. или да открадне толкова, най-вероятно ще избере второто. Защо трябва да дели с малките акционери, като може да източи дружеството (нали си чувал "лафа", че най-лесно се дели на едно) и да си купи мега-скъпа кола, с която да парадира по изпочупените български улици, защото някой тарикат като него, е решил да открадне от парите за асфалта. Колко предприятия от масовата приватизация , са "живи" и до днес? Какво се случи с повечето такива, и има ли някой осъден за тяхното източване? Има ли някакво действие от страна на КФН, Комисията за контрол на приватизацията и всякакви други комисии съставени от заплатаджии и партийни активисти? - НЯМА. И после се чудим защо сме на последно място по доходи, намаляваме прогресивно като население, а корупцията е само усещане според една другарка, така де вече госпожа, която вече е вицепрезидент на Европейската инвестиционна банка.

            Коментар


            • Защо трябва да се говори и прави източване? Не може ли да се направи обратното, да се гради и развива бизнеса? От това също може да се спечели.
              Имат база, имат опит, марки, цял бизнес.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от конфуций Разгледай мнение

                Тук е типичен пример за БФБ. Направиха навремето IPO на цена десетки пъти над сегашната. От тогава само си източват здраво компанията. Направо си е златна кокошка за тях. Много са си добре те. Не ги мислете.

                ПП. Иначе аз също съм фен на продукцията.
                Те вече са я източили, дълговете и заемите надвишават оценката на ДМА и не знам кой кредитор ще поиска да ги финансира от тук нататък..Жалко И за това дружество на БФБ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Alex7777 Разгледай мнение
                  Защо ми се струва, че ако се смени мениджмънта тук и ценовата политика на компанията се подобри, пивоварната ще надскочи капацитета си. Иначе бирата си я бива
                  Не е препоръка за покупко-продажба на акции
                  Тук е типичен пример за БФБ. Направиха навремето IPO на цена десетки пъти над сегашната. От тогава само си източват здраво компанията. Направо си е златна кокошка за тях. Много са си добре те. Не ги мислете.

                  ПП. Иначе аз също съм фен на продукцията.

                  Коментар


                  • Защо ми се струва, че ако се смени мениджмънта тук и ценовата политика на компанията се подобри, пивоварната ще надскочи капацитета си. Иначе бирата си я бива
                    Не е препоръка за покупко-продажба на акции

                    Коментар


                    • Тук другарят Чукарски десетилетия вече изкупуваше пивото на отрицателни цени - според статистиките които бяха посочени. Тоест пласираше пиво в София (тогава) за 33 хил. лв. месечно за което семейната фирма получавала 50 хил лв възнаграждение за дистрибуция, тоест източвал го е на отрицателна цена.
                      За другите региони явно сега са се нароили доста други договори.
                      Last edited by Кисимов; 19.02.2024, 18:22.

                      Коментар


                      • Ломско пиво- Убежището от ...........!

                        Коментар


                        • Бира „Пустиняк“ излиза на пазара.

                          Коментар


                          • Не обичам бира, а тук някога имах акции за спорта преди мнооооого години. Обаче сега започват съвместно производство на бира с Левски - Лъвско пиво - доста добре изглежда и ще го пробвам, когато го пуснат, че още го няма дори и на стадиона. Да попаря инвеститорските мечти - от това пиво пара няма да изкарат, тъй като по договор Левски взема 20% от цената, т.е. убива цялата печалба (вероятно, не знам на какъв марж работят). Но пък ще популяризира и останалите им продукти - ако ми се занимаваше с пени стокс в момента, определено бих се замислил тук. Не е препоръкЪ
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Наблягахме, но шефката е от РЗС, а какви съпартийци има: https://news.lex.bg/рекордното-прота...рещу-би/

                              Коментар


                              • Колеги, наблегнете на Бирата!

                                Коментар

                                Working...
                                X