IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тавекс

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение
    Какво мислите за кампанията им със златните кюлчета? Абонаментно злато?
    Изобщо за идеята да си имаш инвестиция в кюлчета.
    На мен повече ми допада инвестицията в исторически монети: наполеони, дукати, суверени и т.н.
    Там няма надценка както при новите унции, които се продават по-скъпо от материала.

    Коментар


    • Какво мислите за кампанията им със златните кюлчета? Абонаментно злато?
      Изобщо за идеята да си имаш инвестиция в кюлчета.
      Last edited by TheSkorpion; 11.06.2019, 17:57.
      Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Ricognito Разгледай мнение
        Някой някога осъждал ли ги е?
        Има много случаи когато съдът се е произнасял, че НАП греши и следва да си плати за грешките. Това е доказателство, че съдът е горе-долу работещ, не е като в някои бананови републики, където съдът винаги е на страната на държавната власт.

        Но не ми е известно съдът да е осъдил НАП по подобен казус (във връзка с данъчното облагане на продажбата на злато).
        Два прости метода за легално намаляване на данъците

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Ricognito Разгледай мнение
          Някой осъдил ли е НАП по този въпрос?

          Някой някога осъждал ли ги е?
          преди да се осъди някой трябва да се заведе дело

          в този ред на мисли ........ някой някога завеждал ли е подобно дело?
          fuск the bеаr - give me the bееr

          Коментар



          • Някой осъдил ли е НАП по този въпрос?[/QUOTE]

            Някой някога осъждал ли ги е?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

              Продаването ЗАДЪЛЖИТЕЛНО става с даване на личните данни.............Затова е добре като купувате да става с фактура като физическо лице...................И с платени данъци на парите с които купувате..........за избягване на неприятности.........
              Според НАП златото е финансов актив и затова при продажба не е освободен от данък, а се дължи данък от 10% върху печалбата.

              Ако нямате документ, удостоверяващ цената на придобиване печалбата се смята равна на продажната цена.

              Четох някъде оплаквания от продавачи физически лица (не са продавали злато, а някакви други вещи), че НАП не им признава касовия бон за разход и ги кара да плащат 15% (не 10, а 15) данък, защото ги разглежда като нерегистрирани еднолични търговци.

              Който е купил златото без документ или с касов бон май излиза, че се е прецакал.

              Някои обаче спорят, че не било така, НАП нямали право да тълкуват международните счетоводни стандарти, затова нямат право да твърдят, че златото е финансов актив (защото то не е).

              Някой осъдил ли е НАП по този въпрос?
              Два прости метода за легално намаляване на данъците

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bango Разгледай мнение
                Изобщо не са най-изгодни, дори са средна работа, но са на удобни и сигурни места и с любезно обслужване. Прилично добри, но не и пълни наличности имат и на неосновни валути, но понякога със по-широк спред.
                Струва ми се, че дори напоследък продават малко по-скъпо.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Maudlin Разгледай мнение

                  Дарение ще е, да. Заради сините ми очи си ми я дарил. А унциите няма да осребряваш. Ще ги използваш където ти трябват - с тях ще си купиш климатик, ще платиш на майстори да ти работят на къщата, ще ги дадеш за подкуп на някой чиновник и т.н.
                  Трудно е със злато защото е скъпо и изкушава да се фалшифицира. Докато направиш сделката с него трябва да провериш колко карата е, колко тежи, дали е злато и в дълбочина... Дълга и широка, всеки трябва да стане експерт златар и да върви с киселина, кантар, шублер и не знам си още какво че да се получат нещата. Ако ще е така ползвай биткойн просто, затова са го измислили да улесни местата в които златото спъва търговията, а да запази полезните му характеристики.

                  Добавка: Когато даряваш нещо не си освободен от данък в повечето ситуации нали ? Така че какво ще спечелиш от цялата операция по укриване на движението на парични средства от държавата, каква ти е идеята ? Може би няма да се налага при ревизия от НАП да доказваш от къде имаш доход за да си купиш нещото което ти е дарено, вярно ли е това ?
                  Last edited by Shadow1; 22.04.2019, 12:11.

                  Коментар


                  • Изобщо не са най-изгодни, дори са средна работа, но са на удобни и сигурни места и с любезно обслужване. Прилично добри, но не и пълни наличности имат и на неосновни валути, но понякога със по-широк спред.

                    Коментар


                    • Купувате ли си валута от Тавекс, оттам ли е най-изгодно?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение

                        То и нелегално да е - да не го прежали по пощата, че...малко са забранени тия пратки.
                        Е няма по пощата. С куриер, с обявена стойност. А и колко да са забранени? От аукционите нали така ги получаваме.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

                          Има и други, но за съжаление цените на всичките са дърво. Човек, ако реши да развърже количество, по-добре да прежали 15-20Е и да го прати в Германия. Е, ако му е легално, разбира се... Там спредът е доста по-малък и цените за изкупуване доста по-изгодни. За 2-3 дуката не си заслужава, но за 2-3 унции сметката започва да излиза.
                          То и нелегално да е - да не го прежали по пощата, че...малко са забранени тия пратки.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Everlast66 Разгледай мнение
                            Хора, поне 4-5 пъти чета в тази тема, че никоя банка не изкупувала залато в България.

                            Аз от поне 3-4 години съм забелязал, че Първа Инвестиционна на главната си страница ежедневно публикуват цени за изкупуване на злато и сребро, точно под валутните курсове.
                            Вярно, цената е под тази на специализирани търговци като Тавекс, но все пак е опция.
                            Има и други, но за съжаление цените на всичките са дърво. Човек, ако реши да развърже количество, по-добре да прежали 15-20Е и да го прати в Германия. Е, ако му е легално, разбира се... Там спредът е доста по-малък и цените за изкупуване доста по-изгодни. За 2-3 дуката не си заслужава, но за 2-3 унции сметката започва да излиза.

                            Коментар


                            • Хора, поне 4-5 пъти чета в тази тема, че никоя банка не изкупувала залато в България.

                              Аз от поне 3-4 години съм забелязал, че Първа Инвестиционна на главната си страница ежедневно публикуват цени за изкупуване на злато и сребро, точно под валутните курсове.
                              Вярно, цената е под тази на специализирани търговци като Тавекс, но все пак е опция.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                                А документалното оформяне с дарителство ли ще е?.И аз как ще осребря унциите..........
                                Дарение ще е, да. Заради сините ми очи си ми я дарил. А унциите няма да осребряваш. Ще ги използваш където ти трябват - с тях ще си купиш климатик, ще платиш на майстори да ти работят на къщата, ще ги дадеш за подкуп на някой чиновник и т.н.

                                Коментар

                                Working...
                                X