IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ресторантьорска Република България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
    И аз съм безкрайно изумен как така ще намаляват ДДС-то баш за ресторантите. Та това направо ме шокира. Ако подредим приоритетите на родната индустрия, ресторантите сигурно ще са на 1001-во място по важност за икономиката и бюджета.

    Мъча се да открия каква е логиката на това решение, но нещо не мога да я схвана.
    Като едни от най-пострадалите от решенията на правителството.
    Има логика, а и мисля, че мярката ще е временна.

    Но не ми е ясно, защо трябва да се противопоставят две бюджетни области, в дадения случай ресторантьорство и наука в първия пост.
    Трябва да се иска и за двете, а не или/или, с което се кляка по пред г-да управляващите.
    Last edited by 78-10; 22.05.2020, 13:14.

    Коментар


    • Анди, знаеш че не защитавам бота от любов. Напълно неоснователно му изтри поста, беше ясен, точен и адекватен отговор на глупостите в защита на кръчмари и чалгари. Глупости с претенции за логика.

      Коментар


      • Намаляване на ДДС за ресторантите няма да доведе нито до намаляване на цените, нито до увеличаване на приходите от данъци.
        А дано не съм прав... ама надали.

        Коментар


        • Принципно тая тема не ме вълнува особено, обаче преференциялното ддс за кръчми и чалготеки си е простотия. Нещо повече, това е насилствено налагане на простотията. Значи, ако гледам Камен Донев или Лили Иванова ще си платя 20% данък, но ако друсам гьобеци при Коцето, ще платя само 9%? Защото те чалготеките два месеца били затворени. Ми то представленията и концертите също бяха забранени. Знаем, че на байхой му харесва да се натиска в бюста на Цеца, ама не е нужно всички хора да им плащаме чалгарските сметки.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
            И аз съм безкрайно изумен как така ще намаляват ДДС-то баш за ресторантите. Та това направо ме шокира. Ако подредим приоритетите на родната индустрия, ресторантите сигурно ще са на 1001-во място по важност за икономиката и бюджета.

            Мъча се да открия каква е логиката на това решение, но нещо не мога да я схвана.
            Логиката е в отношението "цена-качество".,- Поради това, че имат сезонност, че имат текучество, че са нискоквалифицирани и т.н - имат най-много "калпаци" в "сивия сектор", от което следва - Внасят най-малко приходи към държавата/на брой реално работещи. А работещите са голям брой хора, защото са нискоквалифицирани и в този бизнес няма голяма автоматизация и роботизация.
            Отделно и сега никой не знае какви им са реалните приходи, и какви реалните разходи. Само гениалните ресторантьори си ги знаят. Т.е ако вземат да се осветлят при по-малките налози, няма да има кой знае каква загуба за държавата, а някои икономисти дори имат съмнения, че постъпленията за държавата може да нараснат. Същевремнно, ако великите ресторантьори се осветлят, на много от работещите ще им олекне, защото вече ще са трудовоправно и здравно осигурени.
            Логиката е да се вкарат максимално количество хора в отчетността по осигуровките и да получат някаква трайна заетост, а не само сезонна. При нашего рода ганьовския и свикнал да заобикаля законите тарикат, имам съмнения, че ресторантьорските реверанси ще дадат очаквания ефект. Ганьо е свикнал да се оплаква и ожалва. Ти сам знаеш, че Ганьо е винаги недоволен. Ако например има карантина - защо има, ако няма - защо няма. Дано с реверансите им затегнат драконовски контрола на "големите бизнесмени" и да ги ловят като мишоци със солени глоби.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
              И аз съм безкрайно изумен как така ще намаляват ДДС-то баш за ресторантите. Та това направо ме шокира. Ако подредим приоритетите на родната индустрия, ресторантите сигурно ще са на 1001-во място по важност за икономиката и бюджета.

              Мъча се да открия каква е логиката на това решение, но нещо не мога да я схвана.
              Ми ти нали си му фен на Простака.Сега каква логика търсиш..Ако Бог не се намеси отърване от тоя няма.

              Коментар


              • ЛОГИКАТА: Идват избори , нали материалът трябва да гласува ЗА??

                Коментар


                • И аз съм безкрайно изумен как така ще намаляват ДДС-то баш за ресторантите. Та това направо ме шокира. Ако подредим приоритетите на родната индустрия, ресторантите сигурно ще са на 1001-во място по важност за икономиката и бюджета.

                  Мъча се да открия каква е логиката на това решение, но нещо не мога да я схвана.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                    50% откровени мутри!
                    40% подражаващи и изживяващи се като мутри селяндури!
                    10% нормални хора

                    Това ти е разбивката!
                    Тъжно.Ако продължим разбивката от 10-те процента 3 са индийци,2-калинки,1-децата ни които не искат да се прибират.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от travelboy Разгледай мнение
                      В една държава където ресторантите са приоритет пред научният потенциал на нацията не ни очаква нищо добро.Не е тайна,че повечето заведения се държат от мутри.Това ли е посланието към нацията да им намалим ДДС-то.Какво мислите.Топ мутрата не се ли подиграва отново с нас?
                      50% откровени мутри!
                      40% подражаващи и изживяващи се като мутри селяндури!
                      10% нормални хора

                      Това ти е разбивката!

                      Коментар


                      • Топ мутрата и калинките му се подиграват постояно, но все тая.... както се казва на кой му пука. Важно е да има заведения,чалготеки и прост народ. Колкото по-прост, оръфан и неук народ, толкова повече олигархия и зелено от кацата ЕС

                        Коментар


                        • Ресторантьорска Република България

                          В една държава където ресторантите са приоритет пред научният потенциал на нацията не ни очаква нищо добро.Не е тайна,че повечето заведения се държат от мутри.Това ли е посланието към нацията да им намалим ДДС-то.Какво мислите.Топ мутрата не се ли подиграва отново с нас?
                        Working...
                        X