IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Къде изядохте дървото?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Химът май пак огъва коловоза. Ще вземе да се класира в някоя класация дърво на годината
    А Не би бил сам в подобна класация.
    Според мен дърво е такава хартия която дава профит по-малък от този на индекса при един и същи период.
    Ето пример с "многоуважаема" от доста на брой играчи хартишка.
    Click image for larger version

Name:	Screenshot_2024-03-18-21-02-15-937_com.opera.browser-edit.jpg
Views:	1
Size:	14.0 КБ
ID:	4167098



    Червената линия е на софикс. Синята линия е на..(познайте кое е) "дървото"
    Ами то излиза, че човек е по-добре да е в дългия фонд на "Никито", отколкото да гризе дървото
    ​​​​​​
    За химът да не говорим.
    Ето каква дървена графика генерира старата гемия -флагмана
    Click image for larger version

Name:	Screenshot_2024-03-18-21-26-59-150_com.opera.browser-edit.jpg
Views:	1
Size:	13.1 КБ
ID:	4167099



    Малко размисли за дръвцата и повод да бутнем малко темата

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
      Гледам доста се споменава БГ Агро. Е, и аз съм под водата там. Въпреки взетите дивиденти. Не ги продавам обаче, а допълвам полека и свалям средната. Там имам съмнение, че продава един ПФ и е възможно да има и още по-ниски цени преди обръщане.
      При Неохим пък като отчета двата големи дивидента в момента пазарната цена ми е около средната. Което за мен пак си е дърво, защото за това време портфейла е нарастнал с над 120%.
      Гагарин и БТХ са ми стари дървета и вече тежестта им е толкова ниска, че даже съм ги извел извън портфейла в графа Други

      Нормално е всеки да гризне по някое дърво.. такава е играта на борсата. Но когато от 10 инвестиции, 8 са ти печеливши...и примерно 2-3 от тях ти правят над дабъл... Перфектно!
      Относно БГ агро, продава един от мажоритарните от отчета е видно. Обаче няма изрично уведомление, това е интересно :-(

      Коментар


      • Гледам доста се споменава БГ Агро. Е, и аз съм под водата там. Въпреки взетите дивиденти. Не ги продавам обаче, а допълвам полека и свалям средната. Там имам съмнение, че продава един ПФ и е възможно да има и още по-ниски цени преди обръщане.
        При Неохим пък като отчета двата големи дивидента в момента пазарната цена ми е около средната. Което за мен пак си е дърво, защото за това време портфейла е нарастнал с над 120%.
        Гагарин и БТХ са ми стари дървета и вече тежестта им е толкова ниска, че даже съм ги извел извън портфейла в графа Други

        Нормално е всеки да гризне по някое дърво.. такава е играта на борсата. Но когато от 10 инвестиции, 8 са ти печеливши...и примерно 2-3 от тях ти правят над дабъл... Перфектно!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от MarkoVanBasten Разгледай мнение

          През 2023 купих акции на Grand City Properties на 7.60. Сега са над 9. Днес ако излезе новината, че ще плащат дивиденти ще скочат още. Как може да изял дървото на тази акция миналата година?
          купени на 10.19, продадени на 9.02
          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

          Коментар


          • 2023 няма дървета, но преди това (и с малки суми) - CHIM, ZHBG, MONBAT.
            2024 - дърво засега се очертава GOOGL. (-9% YTD)
            Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
              2023 беше Агрия и Grand City Properties, 2024 още не съм ял дърво ама има време
              През 2023 купих акции на Grand City Properties на 7.60. Сега са над 9. Днес ако излезе новината, че ще плащат дивиденти ще скочат още. Как може да изял дървото на тази акция миналата година?

              Коментар


              • 2023 беше Агрия и Grand City Properties, 2024 още не съм ял дърво ама има време
                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                Коментар


                • Зърнени храни...

                  Коментар


                  • Дървета, които за сега срещнах и продадох на загуба - Бг Агро в бума взех и продадох на 1.30-1.40 като си мислех, че може би правя лоша сделка…
                    - Индустриален холдинг - хапнах и там малко с продажба надолу
                    - Биодит купих на около 1.9-2 лв и се разделих на 1.7-1.80 лв мислех си, че ги давам евтино, ама като гледах колко е рехаво от ляво и действах
                    Еврохолд държа на висока средна ама много вярвам на възход.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение
                      Тук всички са големи инвеститори и дърво не ядат.
                      Аз го изядох с все камбанките със Silicone Valley Bank.
                      ​​В момента го ям със Сбербанк и Евраз, но не мога съвсем да го изям, защото са непродаваеми. И други по-малки дръвца съм имал и заради тях тех-шитни не барам и с пръчка. Оня ден четох за Cigna, че са фалирали, там се измъкнах на пари. За флагмана, първата ми акция в живота. Купих я преди бая години и все надолу. И там дръвце. И те така те...
                      Ако става въпрос за флагмана( Хима) и на мен ми беше първа акция и чакам чудо може би…

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 15- Разгледай мнение

                        Хубаво де, ама никой от форума ли няма Химимпорт, Монбат, Зърнени храни, Бг Агро и т.н. и т.н.? Като гледам в депозитара, бая акционери имат
                        Тук-таме съм го загазил.

                        Коментар


                        • Да напиша и аз нещо

                          Последната позиция от която загубих пари беше BGXS. Резултата е -13%, но тя беше с 2% тежест в портфейла. Иначе откакто съм на борсата имам 2 много тежки загуби - едната от стъкларския, а другата от Енергони. От първата загубата беше 72%, а от втората 100%. Тези загуби ме научиха на нещо много важно - да не позволявам малките загуби да стават големи.

                          Наздраве на всички!
                          На винце съм

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение
                            Тук всички са големи инвеститори и дърво не ядат.
                            Аз го изядох с все камбанките със Silicone Valley Bank.
                            ​​В момента го ям със Сбербанк и Евраз, но не мога съвсем да го изям, защото са непродаваеми. И други по-малки дръвца съм имал и заради тях тех-шитни не барам и с пръчка. Оня ден четох за Cigna, че са фалирали, там се измъкнах на пари. За флагмана, първата ми акция в живота. Купих я преди бая години и все надолу. И там дръвце. И те така те...
                            За дървото никой не е достатъчно голям или малък и никой не е застрахован.
                            Просто натрупаният опит може да помага за по-редки срещи с него при някои инвеститори които се подлагат на самоанализ с цел подобряване на кпд-то. Както се казва, "човек се учи, докато е жив (всеки по своему)
                            (а дървета дал господ, има достатъчно, само мерак да има ...)
                            Last edited by precakanoto; 12.03.2024, 19:50.

                            Коментар


                            • Тук всички са големи инвеститори и дърво не ядат.
                              Аз го изядох с все камбанките със Silicone Valley Bank.
                              ​​В момента го ям със Сбербанк и Евраз, но не мога съвсем да го изям, защото са непродаваеми. И други по-малки дръвца съм имал и заради тях тех-шитни не барам и с пръчка. Оня ден четох за Cigna, че са фалирали, там се измъкнах на пари. За флагмана, първата ми акция в живота. Купих я преди бая години и все надолу. И там дръвце. И те така те...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 15- Разгледай мнение

                                Хубаво де, ама никой от форума ли няма Химимпорт, Монбат, Зърнени храни, Бг Агро и т.н. и т.н.? Като гледам в депозитара, бая акционери имат
                                Нямам от тези папири, картони и кадастрони (преди време и такава класация си имах, по мекота на хартишките.по-леките дървета, ги именовах велпапета Шегувахме се, по-лесно да игнорираме мъката (и това е шеговито)
                                А конкретно по въпроса. - мисля че участници са ги споделяли тези дръвца в темата и като че ли вече се смятат от повечето така по подразбиране, тоест, че няма с какво да допълнят... към всеобщата "мъка"
                                а от многото акционери, има вероятно и много неактивни

                                Коментар

                                Working...
                                X