IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Споделете лични срещи с грипа от трети вид Ковид-19

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Темата е от почти две години.

    За това време, а и малко от преди, имах няколко пъти силна хрема за полвин-един ден и температура 37.5 една нощ.

    Тази неща нямаше и да ги помня във времената преди "пандемията".
    Но като почна тази пропагандна безобразѝя, реших да се наблюдавам за събиране на лична статистика.
    Две години мисля, че стигат като брой еднообразни събития за достатъчно достоверна лична статистика, важаща и за голям процент индивиди с моите жизнени условия, а?

    Тези минимални грипни симптоми дали говорят, господа – даже дами – че не съм се разболял защото не съм срещнал Вироза™?
    Надали, господа и даже дами. Възможно, но твъде невероятно.

    Живея активен обществен живот в София, града голяма, пътувам секог дана с масовия градски транспорт, не работя "отдалечено" (не може, а и не искам), след работа не се завирам като мишле по ъглите, а си живея живота в свое удоволствие с други хора.
    Не спазвам "мерките" и маските им. Двае годин.
    ..........

    Тези дни забавен случай в работата: колега се разболял от грип, но има и положителен писиар тест, каквото и да значи. Директорът ни също не се е паникьосал като съвременните ваксърски варвари (не съм го виждал с маска, напр.), но отгоре му налагат и той разпуска в неофициална "служебна" карантина него и още трима-четирима около него да не идват на работа с някаквата логика "да не "заразели" останалите".
    Нъмбърът и смехът е, че всичките тези изолирани от нас са въгсинирани, а ние около тях, неваксинираните, сме си в нормално физическо и психично здраве и си ходим на работа и си работим со всем нашим удовольствием.


    Купон, господа и даже дами, смях в залата!
    Last edited by chan_tura_naga; 28.11.2021, 13:30.

    Коментар


    • В работата сме около 120 човека.
      Пуснати сме от началото на декември да "работим от вкъщи", макар че много малко работа може да вършим "от вкъщи".

      До преди разпускането само една колежка беше болна от грип с положителен ПР-тест. Изкарала го у дома грипа тежко за пет дена. На 80 годишната и майка, с която живеят - нищо.

      След разпускането някои пак си ходехме на работа, беки още не са ни забранили, и се разболя от грип колегата, с когото плътно работим ката ден.
      Понеже е бил с положителен ПР-тест, прибраха го с грипа в болница да точат ЗК. Много кашляне, каза колегата, температура... абе грип. На четвъртия петия ден му минало, но го държаха в болницата още две седмици и половина, зер ковид пътеката е ценна, плащателна. Нейсе малко преди коледа се смилиха да го пуснат да си ходи.

      И това са моите срещи с ПР-грипа.

      Коментар


      • Вчера родата се изповяда 2 часа за срещата с кУроната.
        На 17 ноември са се заразили. Хрема 2-3 дена.
        После болки в цялото тяло, температува 38,5, епизодична суха кашлица, загуба обоняние.
        На 5 ден почва задушаване и НИСКО кръвно. Не може да го хване апарата (електронния), с ръчния хванали "ниско" на 75-80 (реално висока граница). Търсили високо до 250 и няма и няма. Пуснали до нула и хванали истинско ниско на 40.
        1 кана айран и сол и електронния показал 80/41.
        3 дена лежане в леглото без да може да стане. Ако се изправи седнал му се вие свят. Никакво спане, ядене тези 3 дена. Само "адската отвара"...
        Проветряване всеки час. Не е ползван кислород
        Почване на антибиотик още на 3 ден. На 8-9 ден ренген - двустранна пневмония, отрицателен ПСР, положителен антигенен.
        Още един антибиотик за 1 седмица и преболедуване за 15-16 дена.
        Отслабване 7кг и почва зверско ядене. В момента е 12кг отгоре - демек 5кг напълняване от преди короната.
        Адска отвара - 3 изцедени лимона, 2-3 скилидки чесън и джинджифил, 4-5 богати лъжици мед и 1л вода(чай). 3 пъти на ден.
        Братчеда е диабетик недобре контролиран с 3 инсулина - 4-6 пъти бодене на ден.
        Жена му само хрема 2 дена, леля и тя пневмония без температура и кашлица, само 1 антибиотик и адска отваря - тя я прави.
        Потвърдиха се опасенията че имаш нужда от постоянни грижи 3-4 дена за да прескочиш трапа. Ако имаш лошо протичане и нямаш тези критични дни 24/7 правилни грижи си заминал.
        Не е търсена бърза помощ поради наплашеност предполагам. Тука и аз съм виновен - облъчил съм ги че там само морят хората. Още съм на това мнение за повечето крадци и търгаши наричащи се лекари. Всички които са ходили в болница са НЕДОВОЛНИ и от условия, и от грижи, и от организация. Може и да е от нереални очаквания. Никой не може да те гледа като най-близкия
        Гадно си е новото грипче ....
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

        Коментар


        • Там няма повече факти, благодаря!
          Сега изслушах пак и за кой ли път и първото парче. Макар че трябва да се слуша цялата тава неразделно, както е и със Стената.

          Хубава вечер!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Иван Петкандраганов Разгледай мнение
            Благодаря много!
            С каква песен да те поздравя?

            https://m.youtube.com/watch?v=hjpF8ukSrvk
            Благодаря за поздрава!Право в десятката ,относно групата ,а и песента също...А, ако държиш напълно да е изчезнала дискусията ни,трябва да изтриеш и предишния си пост,в който ме цитираш....

            Коментар


            • Благодаря много!
              С каква песен да те поздравя?

              https://m.youtube.com/watch?v=hjpF8ukSrvk
              Last edited by Иван Петкандраганов; 20.12.2020, 18:05.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Иван Петкандраганов Разгледай мнение

                Знаеш ли че си прав.
                Сгреших.

                Сега ще изтрия поста си и те моля ти да изтриеш цитата в своя пост. Колегата не е виновен за моята глупост.
                ​​​​​
                Винаги ,като ме помолят нещо го правя..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от retro_69

                  Това ,което спомена за твоя приятел, не биваше да го пишеш тук...Опасно е....Те са навсякъде и дебнат....И в този форум са....Може, даже вече да са се усетили,кой е приятелят ти в Пирогов....Спукана му е работата...
                  Знаеш ли че си прав.
                  Сгреших.

                  Сега ще изтрия поста си и те моля ти да изтриеш цитата в своя пост. Колегата не е виновен за моята глупост.
                  ​​​​​

                  Коментар


                  • За последен път съм стъпвал във фитнес зала в началото на март и е много вероятно точно там да съм се заразил. След това карах вируса, прибрах се в България и въпреки, че тука лятото беше до голяма степен Covid-free не съм ходил в зала

                    Първоначално изпратено от bonboniada Разгледай мнение

                    Кофти.
                    Аз също съм почитателка на фитнес залите, но мога да кажа, че от март месец - след като ги затвориха за някакво време - се научих вкъщи. Имам си тежести, оборудвана съм. И до сега не бях стъпвала в залите именно поради тази причина. Иначе бързо възстановяване!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                      Днес говорих с колега който от месец се каня да посетя в Пловдив. Работехме заедно някога. Така се случи че не отидох. Днес ми се обади и каза че го е прекарал. Заразил се е във фитнес зала. Нормално, там всеки диша дълбоко и тежко, пипат се уреди, обикновено е влажно и потно.
                      Усетил силен гърлобол, до степен да го боли много силно и да не може да преглъща. И храчки, две нощи е ставал кашляйки с влажна кашлица с храчки. Тук малко се учудих, кашлицата по-често е суха...но да кажем той е имал бронхиектазии и леко ги е усложнил. На третия ден отива и си прави тест - позитивен. Остава в къщи и започва антибиотици - не Азитромицин( от групата на макролидите)...не е намерил, а и не е необходимо. Взел е пеницилинов антибиотик - Augmentin. По-тежки симпроми не е усетил. Забравих да питам, а и той не сподели за обоняние. Вече месец, каза че утре му свършва карантината, но контролен тест нов няма да прави, не му се дават нови 100 кинта.
                      Кофти.
                      Аз също съм почитателка на фитнес залите, но мога да кажа, че от март месец - след като ги затвориха за някакво време - се научих вкъщи. Имам си тежести, оборудвана съм. И до сега не бях стъпвала в залите именно поради тази причина. Иначе бързо възстановяване!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dim11 Разгледай мнение
                        Да вдигнем темата.
                        Предполагам, че се посъбраха доста хора които могат да споделят личен опит.
                        Аз днеска излязох с антитела, но и още не изчистен вирус.
                        Преди няколко дена споделих в другата тема на апокалиптосите и непукистите своите преживявани, но там са важни литературните разработки и доказване на интелектуален потенциал.
                        При мен премина за 4 дена. Първи симптоми в Понеделни 19 октомври, съвсем лек дискомфорт, Вторник след обяд доста по кофти
                        температура 37,2, Сряда излязох на в 10 часа се върнах и лежах цял ден, сутринта с болки в гърдите горе.
                        Четвъртък болки над бъбриците, леко се притесних за пневмония. През цялото време разтройство.
                        Петък бях на работа, чуствах се добре, Събота бях супер.
                        Но от тогава до сега лека температура 36,9 до 37,1.
                        Не съм ползвал никакви химии, нито чай.
                        В първите 5 -6 дена надолу с 4 кг, само във Вторник- 20 ти, не усетих вкуса на ракията.
                        Първите 7 -8 дена изпотяване и то яко всяка вечер.
                        Жената с никви симптоми, само покачи температурата и кръвното,
                        И аз първата Сряда - 21ви, дигнах за няколко часа малко над 150 на 95 пулс около 90.
                        Познавам още 12 човека, които го карат или са го изкарали.
                        Само двама са в болница с пневмонии- майката и бащата на един от познатите, дано се оправят
                        Пазете се и късмет.
                        Няма да описвам методите за преодоляване на такъв тип ифекции, защото са нетрадиционни и не будят интерес в този форум.
                        Бъдете здрави и не позитивни, ако пък сте позитивни ще го избутате лесно.
                        Днес говорих с колега който от месец се каня да посетя в Пловдив. Работехме заедно някога. Така се случи че не отидох. Днес ми се обади и каза че го е прекарал. Заразил се е във фитнес зала. Нормално, там всеки диша дълбоко и тежко, пипат се уреди, обикновено е влажно и потно.
                        Усетил силен гърлобол, до степен да го боли много силно и да не може да преглъща. И храчки, две нощи е ставал кашляйки с влажна кашлица с храчки. Тук малко се учудих, кашлицата по-често е суха...но да кажем той е имал бронхиектазии и леко ги е усложнил. На третия ден отива и си прави тест - позитивен. Остава в къщи и започва антибиотици - не Азитромицин( от групата на макролидите)...не е намерил, а и не е необходимо. Взел е пеницилинов антибиотик - Augmentin. По-тежки симпроми не е усетил. Забравих да питам, а и той не сподели за обоняние. Вече месец, каза че утре му свършва карантината, но контролен тест нов няма да прави, не му се дават нови 100 кинта.
                        Last edited by bulgarian lev; 12.11.2020, 01:17.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dim11 Разгледай мнение
                          https://www.dnes.bg/world/2020/11/04..._campaign=Push
                          За тези които ще имат някакви симптоми в бъдеще.
                          Тези толкова много форми ме навъждат на мисълта, че в този период всеки ще се разболее и ще го изкара по някакъв от тези начини. Въпросът е да се гирижим добре за имунитета и предварително, като го засилим с витамини. Пък дано ни подмине де..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                            Освен теста ти за антитела, ПСР направи ли си ?
                            Може да си минал Ковида на крак през април и това сега да е настинка.
                            И да си го карал април, няма да ти излеза на тест сега.

                            Коментар


                            • Абе все повече гадости чувам около мен...И все по-често, че хич не можеш да го сбъркаш. Дано го минем леко, че май няма как да не ни гепи рано или късно!

                              Коментар


                              • Направих анти тела в Петък , 24 Октоври и нямах, но вчера вече имах. Април и Юни също правих антителатест - отрицателен. Писиар правих на 20 Септември - отрицателен.
                                Ракията беше във Вторник, 20 Октомври.
                                След това не ми беше много до ядене два дни.
                                По един, два фреша от различни неща, най- вече моркови, червено цвекло, ябълки, тиква, джинджифил и други подобни но най много до две-три от вид, В Четвъртък след обяд -супа( бульон) от прясно заклано домашно пиле.
                                Що годе нормално хранене в Петък на вечеря.
                                В интерес на истината си е доста по-гадно от настинка, за грип не мога да кажа, не съм го карал по=вече от 20 години.
                                Но пък не е вируса на Апокалипсиса.
                                Късмет и дръжте имунитета в готовност.

                                Коментар

                                Working...
                                X