IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Има ли отклонения в радиационния фон?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Матеев - съчувствие, кураж, късмет! Считам, че целият форум стиска палци!
    И това ще мине ...

    Коментар


    • Стискам палци и дано се оправи жената! По-важно от здравето няма.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

        В дни като днешния (поне за мене) човек осъзнава колко смешни и дребни са всички други проблемчета, за които се джавкаме във форума. Когато залогът е живота на близък човек, всичко друго става незначително и маловажно.
        Матеев, най-искрено и от сърце ти пожелавам съпругата ти да оздравее и да се възстанови, и да имате още дълги години щастлив съвместен живот.
        И да не си вярващ кажи една молитва, който трябва ще я чуе, кажи думите, които ти идват от сърцето, а не от разума.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

          Операцията беше днес - цели 5 часа. Изрязали са огромна метастаза в таза, сложили са сложна титанова протеза, за да запуши дупката в таза, сменили са и ставата с изкуствена. В момента жена ми е в реанимацията за възстановяване след операцията.

          Тази операция ще влезе в учебниците по медицина и не се знае колко доктори ще напишат докторантура по нея. Прави се за първи път в България. Все още следоперативния риск не е преминал - трябва да се изчакат още 2-3 дена. Не съм набожен, но се моля.
          Пожелавам на жената да се възстанови и още дълго да живее а теб да не те е страх и да осъзнаеш че всички сме в Божиите ръце

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

            Подкрепи я. Всякак. А, молитвите ... поне не пречат.
            В дни като днешния (поне за мене) човек осъзнава колко смешни и дребни са всички други проблемчета, за които се джавкаме във форума. Когато залогът е живота на близък човек, всичко друго става незначително и маловажно.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

              Операцията беше днес - цели 5 часа. Изрязали са огромна метастаза в таза, сложили са сложна титанова протеза, за да запуши дупката в таза, сменили са и ставата с изкуствена. В момента жена ми е в реанимацията за възстановяване след операцията.

              Тази операция ще влезе в учебниците по медицина и не се знае колко доктори ще напишат докторантура по нея. Прави се за първи път в България. Все още следоперативния риск не е преминал - трябва да се изчакат още 2-3 дена. Не съм набожен, но се моля.
              Подкрепи я. Всякак. А, молитвите ... поне не пречат.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                Ти кажи, наред ли е госпожата, и ѝ занеси поздрави.
                Операцията беше днес - цели 5 часа. Изрязали са огромна метастаза в таза, сложили са сложна титанова протеза, за да запуши дупката в таза, сменили са и ставата с изкуствена. В момента жена ми е в реанимацията за възстановяване след операцията.

                Тази операция ще влезе в учебниците по медицина и не се знае колко доктори ще напишат докторантура по нея. Прави се за първи път в България. Все още следоперативния риск не е преминал - трябва да се изчакат още 2-3 дена. Не съм набожен, но се моля.

                Коментар


                • Ти кажи, наред ли е госпожата, и ѝ занеси поздрави.

                  Коментар


                  • Поразрових се из интернет, и открих, че освен Чернобил и Фукушима е имало и други ядрени аварии, на които не е дадена достатъчно гласност. Затова ще публикувам по един клип за всяка една от тях. Изгледайте ги - интересни са, защото за всяка една от тях подробно се разказва какво и как се е объркало, и какви щети са нанесли.

                    Във всяка една от тези аварии населението не е било уведомявано или е било лъгано или е било уведомено с голямо закъснение. Така че сами си вадете изводите дали някой ще ни уведоми, ако нещо се обърка с Козлодуй или за в бъдеще с Белене.

                    Взривен атомен реактор на съветска подводница по време на ремонт


                    Авария в ядрен реактор на една арктическа станция


                    Най-голямата ядрена авария в Англия


                    Най-голямата ядрена авария в САЩ
                    Last edited by Mateev; 07.07.2020, 18:49.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение
                      Купи ли си друг уред, за сравнение на показанията?
                      Да оздравее госпожата, и ще си купи. Имам едно такова усещане.
                      Матеев, стискам палци.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                        Изминаха два дни +, има ли тревожни данни?
                        Човек, акъла ми е на друго място. Жена ми днес влезе във ВМА за една много тежка операция, а предишните дни се въртях около нея. Трябваше да влезе преди 1 седмица, но за пореден път я отложиха, защото се бил разболял професора, който щял да я оперира. За щастие се оказа, че не е коронавирус, и днес вече влезе във ВМА след 5-6 часово изчакване на опашка от 200-300 човека. Странна информация, но това наистина се случи. Не знам откъде дойде този огромен наплив от хора за приемане във болницата. Може би всички са ги задържали дълго време и днес да е първият ден, в който ВМА да са решили широко да отворят врати за прием на планови пациенти.

                        Колкото до радиоактивния фон - върнал се е на старото ниво от 0.13 uSv/h. Това го премерих преди малко в стаята. Не ми се ходи до реката, но определено дори и да е имало нещо в предишните дни, вече със сигурност го няма.
                        Last edited by Mateev; 06.07.2020, 19:35.

                        Коментар


                        • Купи ли си друг уред, за сравнение на показанията?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                            Утре ще проверя.
                            Изминаха два дни +, има ли тревожни данни?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bvg Разгледай мнение

                              Някаква корелация със дъждове? Може реката до теб да влачи нещо от планината.
                              Утре ще проверя.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                                Вътре в стаята стабилно си стои на 16 uSv/h след многократни измервания, което е около 23% завишение спрямо това, което измервах преди 1 месец. Че има завишение - има, но то е далеко под допустимите предели, така че няма проблеми. Самият факт, че това завишение го меря вътре в стаята си, говори за това, че завишението идва с въздуха (вятъра).
                                Някаква корелация със дъждове? Може реката до теб да влачи нещо от планината.

                                Коментар

                                Working...
                                X