IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиции, борси и психо-типчета

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Turbolan Разгледай мнение

    Е, то всяка псевдонаука е уникална, особено за дървената философия. Даже във вселенски мащаб.
    Е, то е ясно чрез тезата на психотипчетата,че си сипмпатизант на възраждане. Примерно де, не че е лошо. Само практичен пример. А може би с още по-голяма вероятност си r1a1(стария акаунт)
    Но пък Изобщо какво наричаме вероятност или невероятност - нещо което не познаваме, така добре, че да облечем във формулка, нали така
    Както и да е, Ако можеше да си поговорил с Ендер по това което те интересува, щеше да имаш голяма вероятност да си смениш философията!
    Last edited by precakanoto; 23.01.2024, 19:59.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

      Провеждам и други изследвания, но са в съвсем различна област.
      Доколкото ми е известно, това точно е уникално в световен мащаб.
      Е, то всяка псевдонаука е уникална, особено за дървената философия. Даже във вселенски мащаб.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Gerasim_Burgaski Разгледай мнение

        надявам се да има още подобни изследвания
        планирате ли?
        Провеждам и други изследвания, но са в съвсем различна област.
        Доколкото ми е известно, това точно е уникално в световен мащаб.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
          Специалистите спорят от години, но Вие сте категоричен по въпроса.



          Запазвам си правото да не споря с Вас, нито с англоезичната Уикипедия.

          П.С. Благодаря на всички, които се включиха /и ще се включат/ в изследването!
          надявам се да има още подобни изследвания
          планирате ли?

          Коментар


          • Са ше си разплета чорапа от мъка.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Хараламп Разгледай мнение
              Не съм специалист, но съм видял, че и по трите теста, които споменах, – този тук с 16те типа, Роршах и даже за IQ, специалистите от години спорят за валидността им, за приложимостта и интерпретациите им.
              Специалистите спорят от години, но Вие сте категоричен по въпроса.

              Информацията ми е основно от англоезичната Уикипедия, но съм проверявал какво пише и в някои източници, дадени в съответната уикипедска статия.
              Запазвам си правото да не споря с Вас, нито с англоезичната Уикипедия.

              П.С. Благодаря на всички, които се включиха /и ще се включат/ в изследването!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                Хараламп, това е забележителна наука и познаването и може да повиши значително финансовите резултати на търгуващите по борсите. Но допълнителните пари са нищожна част от ползите.
                Попълването на анкетата е наистина едно добро дело с висока научна и практическа стойност.
                Благодаря, ще имам предвид мнението ти.


                Не съм специалист, но съм видял, че и по трите теста, които споменах, – този тук с 16те типа, Роршах и даже за IQ, специалистите от години спорят за валидността им, за приложимостта и интерпретациите им.


                "16те типа", който е тръгнал още от 19ти век, въобще много от тях отричат и го дават на журналята от жълтите страници наравно с масовите астрологични прогнози.


                Информацията ми е основно от англоезичната Уикипедия, но съм проверявал какво пише и в някои източници, дадени в съответната уикипедска статия.

                Коментар


                • Хараламп, това е забележителна наука и познаването и може да повиши значително финансовите резултати на търгуващите по борсите. Но допълнителните пари са нищожна част от ползите.
                  Попълването на анкетата е наистина едно добро дело с висока научна и практическа стойност.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                    Резултатите напълно потвърждават издигнатата теория и се надявам, че скоро ще можеш да ги прочетеш в някое научно издание.
                    Пусни и малко роршах.
                    За подтвърждаване на достигнатото.

                    Може и тест IQ.


                    Всичките тези три теста ветър ги вее на бела кобила и "изследователят" е волен да ги обясни кеф му на желанието на малкото пръстче на крака, кеф му на чайника, който обикаля около Земята.

                    Никаква наука не е това.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                      И аз попълних. Интересно ми е какви ще бъдат резултатите и изводите.
                      Резултатите напълно потвърждават издигнатата теория и се надявам, че скоро ще можеш да ги прочетеш в някое научно издание.

                      Коментар


                      • И аз попълних. Интересно ми е какви ще бъдат резултатите и изводите.
                        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                        Коментар


                        • И аз попълних.
                          да раздвижим темата

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                            Моля за още малко помощ за науката! При обработката на резултатите се оказа, че не ми достигат няколко анкетни карти за покриване на критериите за статистическа достоверност. Ще бъда признателен на всеки отзовал се!
                            Аз съм тип "катил".

                            Пиши ме в нужната ти бройка под рубриката "Неправилно попълнили бланката".
                            Last edited by Хараламп; 16.01.2022, 10:20.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                              Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                              Здравейт малки, големи и още-по-големи инвеститори и спекуланти. Отварям тази тема, с цел да проверя определени модели и парадигми, и ще съм признателен на всички, които окажат съдействие в полза на каузата.

                              За целта е необходимо да знаете психологическия си тип и да попълните кратък, анонимен въпросник, относно инвестиционното си поведение: Psychotype and Investment Style

                              Тези от вас, които не знаят типа си и все пак желаят да участват в проучването, могат да се определят с теста на сайта:
                              www.16personalities.com
                              Моля за още малко помощ за науката! При обработката на резултатите се оказа, че не ми достигат няколко анкетни карти за покриване на критериите за статистическа достоверност. Ще бъда признателен на всеки отзовал се!
                              Last edited by Ender; 16.01.2022, 10:21.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                                А защо позволява повторно попълване? Това не би трябвало да е възможно, но ме пусна и си я издрасках да трупам бройки

                                пп. и да допълня, единият въпрос изобщо не е за хора като мен, а не съм единствен и ти го знаеш;- "какъв % от доходите си влагате- инвестирате" ,- аз например 89% и с 11% преживявам, няма такъв отговор!!!
                                Как да няма, искам да заложа на спестявам от банички Т.е. всеки свободен кинт лашкам в борсата
                                търся преподавателка, за уроци по пиано, математика, масаж и испански

                                Коментар

                                Working...
                                X