IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Приемането на България в шенген

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не искам да бъда лош пророк, но как ще влезем не само в Шенген, а където и да било, след корупцията, която цари в БГ и е всеизвестна навсякъде вече. Та, БГ няма стабилно правителство, няма главен обвинител, има 2 премиера на въртящ режим, които са до време......
    Повече от красива

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

      Полша и Унгария като са в Шенген не са се напълнили с "клети бежанци ".Иначе си прав за пагубните решения, които идват от бюрократите в Брюксел. Като например закриването на тецовете и хомопропагандата.Изискването да се ратифицира Истанбулкката конвенция, което на практика ще доведе до узаконяване на гей браковете.Има и натиск за приемане на бежанци, ама от управниците зависи да ги отхвърлят.
      Виж, аз не съм против гейовете. Да се правят, каквото щат, само да не.ми се навира това в очите. Малко са ни ежедневните проблеми, че и още да си измисляме. Ама да ми водят пропаганда по ТВ, да дообъркват децата... Някой са се е замислял, колко малко са нормалните семейства, колко малко деца се раждат, колко зле е образованието и колко много, след завършване, напускат страната ни? Конвенция ли?!?
      АБСУРД! Хеле пък, да ми я натрапват евронавлеци.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
        Пътувал съм до страни от Шенген, без България да е член на шенгенското пространство, и НИКАКВИ проблеми не са ми правили. АБСОЛЮТНО НИКАКВИ.
        Та,
        За чий са всички драми? Шенген - Менген, голям паз. С него, без него - все тая. Защо ни е още да се унижаваме?
        И сега си се движим нагоре-надолу без Шенген! Само на измамниците им е нужен!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

          Полша и Унгария като са в Шенген не са се напълнили с "клети бежанци ".Иначе си прав за пагубните решения, които идват от бюрократите в Брюксел. Като например закриването на тецовете и хомопропагандата.Изискването да се ратифицира Истанбулкката конвенция, което на практика ще доведе до узаконяване на гей браковете.Има и натиск за приемане на бежанци, ама от управниците зависи да ги отхвърлят.
          Ами в Полша и Унгария имаше голям вой точно затова, защото не искаха да участват в разпределението „поравно” и да приемат.
          Орбан може да е камуфлажирано соросоидче, но той поне знае как да търгува едно за друго когато го настъпят по мазола.
          Нямаме политик, който да поставя националните интереси над личните.
          На редовият български гражданин не му е необходим Шенген.

          Приветствам решението да не влизаме в Шнеген, защото тази „екстра” (барабар с еврото) не ни е притрябвала, но всичко е една постановка, която като свърши цирка ще ни приемат по живо, по здраво. Както се вижда има неистов зор скопската република да я вкарат в ЕС, а нас в Шенген и еврозоната. И ще ни (го) вкарат. Никой след Тиквата допреди няколко години не е настоявал за Шенген. Изведнъж това дойде от самите комисарчета есента на 2022 г. И вече бързаме да се бутаме. Е, как - има заповед, и всичкото пишман евроатлантик си играе ролята. Като им измяучи някой като тоя холандски швестер, алените „център-дясно-сини” ще нададат вой до небесата. Ще се вживяват на много обидени. Други са плановете, а не тези, които ни го показват в медиите официалки. Те ще покажат каквото им се каже да покажат.

          Още 2013 година тарифата за карането на "бежанци" от Бургас до Драгичево е била 500€ на калпак за шофьора в България. В схемата участват определени митничари, полицаи и наркотрафиканти, които държат канала за наркотици от Турция през България за западна Европа. Сам си прави сметка колко кинти е дал някой бежанец, за да стигне до заветна Англия или Швеция. Мисълта ми е, че това не е от днес, а също така това е голям бизнес и не само българи участват както искат да го представят медиите. Каквато и контрабанда да се случва, тя винаги е с покровителството на ключова фигура от властимащите, а полицията е най-голямата мафия.
          Last edited by Kris_; 20.05.2023, 20:50.

          Коментар


          • Пътувал съм до страни от Шенген, без България да е член на шенгенското пространство, и НИКАКВИ проблеми не са ми правили. АБСОЛЮТНО НИКАКВИ.
            Та,
            За чий са всички драми? Шенген - Менген, голям паз. С него, без него - все тая. Защо ни е още да се унижаваме?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение

              Според мен се заблуждаваш. Нищо няма да усети човека на улицата.
              Искат да ни направят буферна територия и да претопят изцяло генофонда на малкото останало изтерзано истинско българско население! Въобщ България в случая не е интересна. Решенията са взети другаде и България е потърпевш в лицето на живущите на тази територия, на която са живяли и предците им, а изметта, която управлява България просто е със същите, които ще съсипят и останалите европейски държави. И там не им мислят доброто! Явно е, че всички, които са в позиция да вземат подобни решния засягащи милиони на цял континент са доста добре подкупени и ще си уредят живота на някое по-хубаво място след като свършат черната работа, за която са взети на служба. Не може с технически мерки по обезопасяване на границите да се решават политически въпроси. И до космоса да стига оградата, след като искат България да ги пуска всяко друго усилие ще е напразно, защото се обезсмисля въобще понятието „граница”.
              Кажи, за какво да плача за Шенген?
              Направо всички външни граници да си ги отварят и да ги посрещат с хляб, вода, сол, захар, луканки, пици, сауни, русалки - кой каквото има. ЕС ще си замине следващото десетилетие. Бавно и мъчително.
              Полша и Унгария като са в Шенген не са се напълнили с "клети бежанци ".Иначе си прав за пагубните решения, които идват от бюрократите в Брюксел. Като например закриването на тецовете и хомопропагандата.Изискването да се ратифицира Истанбулкката конвенция, което на практика ще доведе до узаконяване на гей браковете.Има и натиск за приемане на бежанци, ама от управниците зависи да ги отхвърлят.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение
                Влизане в Шенген ще докара повече инвестиции в България, щото камионите няма да висят по границите,а директно ще минават.А при положение, че тук не дават социални помощи надали ще останат много бежанци.
                Според мен се заблуждаваш. Нищо няма да усети човека на улицата.
                Искат да ни направят буферна територия и да претопят изцяло генофонда на малкото останало изтерзано истинско българско население! Въобще България в случая не е интересна. Решенията са взети другаде и България е потърпевш в лицето на живущите на тази територия, на която са живяли и предците им, а изметта, която управлява България просто е със същите, които ще съсипят и останалите европейски държави. И там не им мислят доброто! Явно е, че всички, които са в позиция да вземат подобни решния засягащи милиони на цял континент са доста добре подкупени и ще си уредят живота на някое по-хубаво място след като свършат черната работа, за която са взети на служба. Не може с технически мерки по обезопасяване на границите да се решават политически въпроси. И до космоса да стига оградата, след като искат България да ги пуска всяко друго усилие ще е напразно, защото се обезсмисля въобще понятието „граница”.
                Кажи, за какво да плача за Шенген?
                Направо всички външни граници да си ги отварят и да ги посрещат с хляб, вода, сол, захар, луканки, пици, сауни, русалки - кой каквото има. ЕС ще си замине следващото десетилетие. Бавно и мъчително.
                Last edited by Kris_; 20.05.2023, 20:08.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mitaka7 Разгледай мнение

                  Криско, изплискал си легена. Викаш, пришълците със зъби и нокти драпат да дойдат тук? Те са транзит, пич.
                  Могат да ни накарат да приемаме пришълци. Провери добре как седи европейския регламент относно бежанските политики преди да раздаваш квалификации като петрогъса и останалите кокосови орехи в онази другата тема.

                  2013-2014г. заповедите от ЕК са били, че не трябва да спираме нашествениците на границита, а да ги пускаме. Сега обаче лошо, че имало било канали и минавали за еди-колко си евро и стигали до Рюте, а той много се стреснал за вота си, и трябвало оградата и охранителните мерки да бъдели по-добри, а България е длъжна да пуска навлеците на нейна територия. Е, добре! Как така хем да трябва добре екипирана граница и гранична полиция, и хем да ги пускаме? За какво ни е тогава въобще граница след като България е длъжна да ги пуска и ще е длъжна да ги регистрира и издържа?
                  Е, точно, затова е големия зор за Шенген. Ама какво лицемерие! Значи влизаме в „мечтания блян” Шенген и всичкото, което влиза да се регистрира и остава в България. Моля?! Значи те ги викат(като оная пачавра Меркел), а да остават тук? Че си нямаме достатъчно други, ами и всичкото дето идва да трябва да остава на издръжка на нашите данъци? И трябва да му се възмущавам на Рюте ли, бре? Че е гласувал против това да станем още по-голяма кочина? Ще го почерпя нещо, ако го видя! Тези наши високовъзмутители после ще искат подкрепления да пазят границата, т.е. ще дойдат едни батальони не да пазят външната българска граница, а да пазят да не излязат от България когато вече няма да има никаква вътрешна граница. Гениално! Е как да няма конспирация? То това е преливане от пусто в празно. Не ги искат, ама ги викат, и като ги извикат пък ги пазят.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение
                    Ех, ако повечето хора мислеха като Грую щяхме да сме ехе къде, къде по-добре.
                    А в Шенгена обикновения български гражданин няма да види особена полза за себе си. Единствено улеснението при пъвуване и това е.
                    Сега поне не могат да ни пратят нашественици и пришълци.
                    Имаме си достатъчно навлеци не ни трябват повече.
                    Влизане в Шенген ще докара повече инвестиции в България, щото камионите няма да висят по границите,а директно ще минават.А при положение, че тук не дават социални помощи надали ще останат много бежанци.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение
                      Ех, ако повечето хора мислеха като Грую щяхме да сме ехе къде, къде по-добре.
                      А в Шенгена обикновения български гражданин няма да види особена полза за себе си. Единствено улеснението при пъвуване и това е.
                      Сега поне не могат да ни пратят нашественици и пришълци.
                      Имаме си достатъчно навлеци не ни трябват повече.
                      Криско, изплискал си легена. Викаш, пришълците със зъби и нокти драпат да дойдат тук? Те са транзит, пич.

                      Коментар


                      • Ех, ако повечето хора мислеха като Грую щяхме да сме ехе къде, къде по-добре.
                        А в Шенгена обикновения български гражданин няма да види особена полза за себе си. Единствено улеснението при пъвуване и това е.
                        Сега поне не могат да ни пратят нашественици и пришълци.
                        Имаме си достатъчно навлеци не ни трябват повече.

                        Коментар



                        • Toва скоро няма да стане, колкото и да ни се иска на всички. Ние правителство нямаме, шепа депутати не могат да се разберат помежду си....
                          Повече от красива

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от goldenmoon Разгледай мнение
                            България трябва да натиска и устоява правата си! Абсурдно е да ни откажат, с агрументи, че сме корумпирани и всеки желаещ за 50€ може да прекосява границите НИ.

                            Забелязваме, колко Гърците са корумпирани, а са в Шенгенското пространство, дори имат пръст в Световното по футбол.
                            И италианците. Стана основател на ЕС. Зад красивото кайли има поне четирима италианоси.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                              Власт и стълбища, се метат отгоре надолу.
                              Не че ще ме разбереш, но на покрив откъде се редят керемидите?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                Чудесно, дай предложение - обикновено все такива лафове чувам от мои приятели - ми ти що не направиш нещо? Ми правя:
                                - ходил съм на повече протести от 99% от обикновения българин, а живея по-добре от поне 95% от българите, ерго нямам особена причина (финансова) да протестирам
                                - имам ясна политическа позиция и рядко повтарям избора си - не съм синя каска или червен кхмер, не съм и умнокрасив, само защото така било модерно
                                - имам критично мислене и достатъчно познания,з а да дам работещи предложения. Често ме питат защо не съм се пробвал с някоя партия - пробвах като студент със СДС навремето - отвращението все още ми нагарча (мога да разказвам десетки случки на какви ли не мизерии, а СДС бяха сила тогава)
                                - стигал съм и до саморазправа (неведнъж) - потрошил съм тонове чистачки и стрнични огледала на олигофрени, които паркират на тротоара и пречат на майките с количките. Е, поразчистих ги около нас, но те се преместиха пред другата кооперация, щотот ам са льольовци

                                Мога да пиша и още, но няма особен смисъл - хората като мен са единици и обикновено са обвинявани за комунисти (мен, дето пръв предложих 3-ти март да не е национален празник), за гербери (да, псоелдният път трол дружинката в Дневник ме нарочи), че даже и умнокрасавец (примерно макс-чо - къде се изгуби този трол неземен). Та така - затова и българите сме единаци. И до голяма степен с право. А масата се вълнува от Русия и Украйна, но не им пука за България - кво да правиш, тука е така
                                Дал съм....променяш средата колкото можеш, аз поне това правя от повече от 35г. Друго няма какво. И няма да те разберат днешните, борбата е за утре...

                                Коментар

                                Working...
                                X