IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Работа като финансов анализатор

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

    Само да поясня обаче, че финансовият анализатор не е същото като финансов консултант

    Финансов консултант е много по-готино занимание
    Ми'але, са ти...фин.консултант ли си?
    ​​​​

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

      Е, ние сме страна на широките специалисти
      Само да поясня обаче, че финансовият анализатор не е същото като финансов консултант

      Финансов консултант е много по-готино занимание

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

        По-скоро страната на Дънинг - Кругер. Аматьори наемат аматьори да свършат аматьорски една аматьорска работа.
        един приятел го зарибяват да "инвестира" в акции. некво ИП съвсем неизвестно.пита ме за съвет.американски акции. имали добри ананлизатори.гледам същата фирма търси анализатор ,в обявата пише може и студент в УНСС. те кат ги знам сегашните студенти 99% не знаят ка се смета сложна лихва дет аз съм го учил в гимназията в 8ми клас и ми стана смешно. в изискаванията за позицията общо взето искаха да има търговски нюх демект да зарибява балъците. на моя приятел му казах че ако иска да си загуби парите може и сам да се справи нема нужда да наема друг. иначе условията кожодерски. ако печелиш дължиш 25% от дохода. ако губиш за твоя сметка. и се тегли калема на 3 месеца. аз му казах че на тия условия задължително след 4-5 тримесечия ще се занули
        Last edited by nradev; 24.07.2018, 00:25.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

          Е, ние сме страна на широките специалисти
          По-скоро страната на Дънинг - Кругер. Аматьори наемат аматьори да свършат аматьорски една аматьорска работа.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Все пак реших, че може и да греша. Отварям аз джобс.бг пускам едно търсене на финансов анализатор, почвам да чета описанията на работата и оставам втрещен Дори не мога да си представя на тези компании, за къв им отделен човек, който да прави това. Повечето работи, за които търсят финансови анализатори са със задължения, които могат да се правят най-грубо за час на месец, ако човек си е направил темпейтите в ексел или има прилична програма.
            Търсят си перо, по което, да си пишат разходи, за да крият печалби. Пък и какви „анализи” са това? Изброявания някакви. На някакви си показатели. Друго си е синтезът, излиза с препоръки...

            Коментар


            • Все пак реших, че може и да греша. Отварям аз джобс.бг пускам едно търсене на финансов анализатор, почвам да чета описанията на работата и оставам втрещен Дори не мога да си представя на тези компании, за къв им отделен човек, който да прави това. Повечето работи, за които търсят финансови анализатори са със задължения, които могат да се правят най-грубо за час на месец, ако човек си е направил темпейтите в ексел или има прилична програма.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                Е, ние сме страна на широките специалисти
                Така е по-забавно, по малко от всичко. Иначе е доста досадно

                Коментар


                • Сигурно няма, но не може да няма млади хора, които си мечтаят да бъдат такива. А това мнение на някакъв пич, който го е работил това ми се стори интересно

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Аз не съм особено убеден че в България изобщо съществува такава професия като финансов анализатор. Поне не в западното и значение и задължения.
                    Nikola Filipov

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Аз не съм особено убеден че в България изобщо съществува такава професия като финансов анализатор. Поне не в западното и значение и задължения.
                      Е, ние сме страна на широките специалисти

                      Коментар


                      • Аз не съм особено убеден че в България изобщо съществува такава професия като финансов анализатор. Поне не в западното и значение и задължения.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                          Не си струва.Ако имаш знания и умения най-естественото е да работиш за себе си.
                          Няма как обаче да ти паднат от небето тези знания и умения... А във финансовия сектор реално повечето хора почват като анализатори, чак после стават портфолио мениджъри и чак след това правят свои хедж фондове

                          В България не е така, разбира се. Ив Макса направи фонд без грам знания и умения Както ми се струва са почнали и повечето други бизнеси

                          Коментар


                          • Това, работата като „финансов анализатор” ми е малко като литературен критик. С тази разлика, че повече го сърби. Между долните бузи.

                            P.S.
                            X_Y, престаравате се. „Анус” е биологично и физиологично нещо, нито е обида, нито нападка, нито заяждане. Стига „политкоректности”. Не обсъждаме истанбулската конвенция, ' баси.
                            Last edited by Pyramid; 23.07.2018, 18:12.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                              Не си струва.Ако имаш знания и умения най-естественото е да работиш за себе си.
                              а ако нямаш си е идеално

                              Коментар


                              • Не си струва.Ако имаш знания и умения най-естественото е да работиш за себе си.

                                Коментар

                                Working...
                                X