IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Работодател от САЩ, работя от вкъщи - какви данъци трябва да платя?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Хващам се за последния Прегледах темата отгоре отгоре и никъде не видях ( може и да съм го пропуснала), че има едно СИДДО (спогодба за избягване на двойното данъчно облагане) между България и САЩ. В него много подробно се описва какви сделки между кои лица как се облагат и къде какви документи се предоставят Съответно е определено кои доходи с какъв източник са, дадена е дефиниця на понятието "място на стопанска дейност" и на понятието "местно лице". Понеже доходът е с изтичник САЩ, следва да се чете СИДДО между 2-те държави, а не да се прилага ЗДДФЛ на общо основание От мен толкова

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

      Ти па ся толкоз разходи. Най- добре неква фактура от Илиенци и да им я прати на американците,

      едва ли е проблем фактурата .............. проблем са парите които пристигат по банков път .......... оставят следи
      fuск the bеаr - give me the bееr

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dsx500 Разгледай мнение

        Колега, работя така от много години, ето как постъпих:
        - правиш ЕООД с ДДС регистрация, ДДС няма да начисляваш на данъчно задължени лица от САЩ, но така или иначе ще минеш лимита за регистрация
        - ти си управител и собственик - регистрираш се като самоосигуряващо се лице
        - плащаш осигуровки през фирмата, към 140лв на минимума.
        - наемаш счетоводител за всичко това, ако искаш пиши лично да те пратя при моя.

        Разходи:
        - осигуровки - 140 лв на мес. минимум
        - регистрация на фирма, счетоводство, разни такси, банкови такси - да кажем мин 2500 лв. годишно
        - корпоративен данък - 10% над печалбата
        - данък дивидент - 5% над разпределените пари
        - ддс - ако имаш клиенти от бг или европа (в някои случай) - рядко

        Бонус, връщаш си ддс-то за техника, домейни, хостинги, наеми, счетоводство....

        Това което правиш сега е в сивият сектор, как се самоосигуряваш не знам, само здравните ли?
        Ако искаш да правиш всичко това като ФЛ според мен е възможно, но какви документи ще преставяш не ми е ясно.
        Ти па ся толкоз разходи. Най- добре неква фактура от Илиенци и да им я прати на американците,


        Last edited by Todor Sabev; 01.11.2018, 01:05.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от isixmisix Разгледай мнение

          В САЩ не ми удържат нищо, предполагам това не влиза в категоия "трудов договор". Работя като програмист, почасово, няма хонорар. Не мисля, че се се водят "авторски възнаграждения", самоосигурявам се на минимална работна заплата, доходът е над 10 000 лв. на месец (над 120 000лв. годишно).
          Колега, работя така от много години, ето как постъпих:
          - правиш ЕООД с ДДС регистрация, ДДС няма да начисляваш на данъчно задължени лица от САЩ, но така или иначе ще минеш лимита за регистрация
          - ти си управител и собственик - регистрираш се като самоосигуряващо се лице
          - плащаш осигуровки през фирмата, към 140лв на минимума.
          - наемаш счетоводител за всичко това, ако искаш пиши лично да те пратя при моя.

          Разходи:
          - осигуровки - 140 лв на мес. минимум
          - регистрация на фирма, счетоводство, разни такси, банкови такси - да кажем мин 2500 лв. годишно
          - корпоративен данък - 10% над печалбата
          - данък дивидент - 5% над разпределените пари
          - ддс - ако имаш клиенти от бг или европа (в някои случай) - рядко

          Бонус, връщаш си ддс-то за техника, домейни, хостинги, наеми, счетоводство....

          Това което правиш сега е в сивият сектор, как се самоосигуряваш не знам, само здравните ли?
          Ако искаш да правиш всичко това като ФЛ според мен е възможно, но какви документи ще преставяш не ми е ясно.
          Мнението изразява лична позиция, не е препоръка или съвет.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от isixmisix Разгледай мнение
            Здравейте,

            Моят работодател е от САЩ, нает съм на трудов договор, работя от България, имам постоянно местожителсвто тук. Трябва ли да плащам данъци върху заплатата си и ако да - какви?

            Благодаря!
            ми "елита" или по скоро пасмината на върха на България не плаща никакви данъци а напротив приватизира я у собствен джоб и гледа как да обере такива кат тебе, а ти задаваш дори и запитване да плащаш данъци ?!? ...... същия бастун познат имах дет праеше същото и доброволно отиде и му зеха парите ми що па да не му земат парите за данъците ....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
              markov - тя неговата работа е за регистрация на юридическо лице с този договор, това не е трудов договор.
              Изначално не допускам това да е трудов договор.
              В общия случай за трудов договор трябва да са налични - работно място и работно време. Съмнявам се че има луд работодател да подпише с непознат човек трудов договор без да може да контролира горните параметри.

              По скоро е някакъв вид договор за изработка.
              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

              Коментар


              • markov - тя неговата работа е за регистрация на юридическо лице с този договор, това не е трудов договор.
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                  Боже колко експертен потенциал се е събрал тук...

                  1. Колега, принципно дохода на всеки човек се облага там където живее повече от половин година. Тоест там където е местно лице.
                  В твоя случай е България.

                  2. Вземаш документ за изплатения доход от САЩ и проверяваш има ли удържани данъци.

                  3. Вземаш спогодбата за избягване на двойното данъчно облагане между България и САЩ / тя е с приоритет по - висок от националното данъчно законодателство / и търсиш как е уреден твоя случай в нея.

                  Чак след като се ориентираш в горните три точки можеш да мислиш за данъчна декларация в БГ , която в общия случаи се подава до края на април следващата година.
                  напълно прав си ........ радвам се, че се включи в темата ........... и аз мислех да напиша , че 183 дни в годината престой определят къде плащаш данъци и в тази връзка написах, че може да си избере къде да плаща данъци

                  можеш ли да помогнеш по някакъв начин на този млад човек? .......... като се абстрахираш от сумата която получава, склонен ли си му свършиш безплатно работата по горните три точки които си описал?

                  както се казва: "хвърли назад за да намериш напред" ............ въпреки, че съм сигурен, че този млад човек (на който ако помогнеш) ще намери начин да ти се реваншира по някакъв начин и ще оцени стореното от теб за него, но дори и да не ти се реваншира - не се сърди ............ направи го от сърце и го приеми като дарение, например ---- има кой да ти оцени жеста...

                  още повече, че ти си добър счетоводител с добро име във форума и всички те знаем като балансиран и улегнал човек

                  п.п. идва Коледа ....... направи един коледен подарък на някой случаен ............. млад човек който сега прохожда, а нека някой ден той подаде РЪКА на някой друг и така доброто да се предава...
                  Last edited by polki; 30.10.2018, 02:08.
                  fuск the bеаr - give me the bееr

                  Коментар


                  • Боже колко експертен потенциал се е събрал тук...

                    1. Колега, принципно дохода на всеки човек се облага там където живее повече от половин година. Тоест там където е местно лице.
                    В твоя случай е България.

                    2. Вземаш документ за изплатения доход от САЩ и проверяваш има ли удържани данъци.

                    3. Вземаш спогодбата за избягване на двойното данъчно облагане между България и САЩ / тя е с приоритет по - висок от националното данъчно законодателство / и търсиш как е уреден твоя случай в нея.

                    Чак след като се ориентираш в горните три точки можеш да мислиш за данъчна декларация в БГ , която в общия случаи се подава до края на април следващата година.
                    Last edited by markov; 30.10.2018, 00:13.
                    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                    Коментар


                    • polki - те всички са измамници и не само в България ! Затова трябва сам да понаучиш материята и да си наясно какво правят и какви грешки могат да допуснат. Според мен друг начин няма. Ти отиваш да ти поправят или сменят консумативи на автомобила и не само в България е така и има шанс във фирмен сервиз да оцапат така работата че той повече да не тръгне или да те оставя на пътя през ден. Такова е качеството на нашия живот в този момент. По форумите казваш са некомпетентни а извън тях цари такава компетенция и професионализъм че свят ти се завива.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
                        чешай си клавиатурата .не ми пречиш
                        измамници в България има колкото искаш ........... това е един вид национален спорт

                        единствен ти подскочи когато написах, че счетоводителя подготвил данъчната декларация се подписва и отива да я подаде в НАП

                        иначе всеки може да те види какво си писал в тези 4 000 коментара които имаш до сега

                        https://www.investor.bg/users/index/10198/2/1/
                        fuск the bеаr - give me the bееr

                        Коментар


                        • чешай си клавиатурата .не ми пречиш

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                            никога не съм твърдял че имам богат опит като юрист, и как реши че консултациите са винаги безплатни
                            да вържем по един бас, че многократно си натягвал в съседната тема, че си много вещ в юридическата материя понеже на държавката службичка преди да те изгонят 10 год. си се занимавал с нот.актове и там многократно си разрешавал имотни спорове със същата страст с която сега си в ролята на счетоводен експерт...

                            fuск the bеаr - give me the bееr

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение



                              прочети пак втория пост в темата!!!

                              препоръка е

                              как ти дойде изобщо да търсиш счетоводна консултанция в инвестиционен форум??? ............ счетоводителите си имат друг форум

                              как ще прецениш кой да послушаш тук? как ще се довериш на добър счетоводител от този форум???
                              [ATTACH=CONFIG]n3397891[/ATTACH]


                              това лице което тук ти предлага помощта си в съседната тема казва, че "за счетоводен софтуер се пита счетоводите" ............. свичко това се развива в рамките на 30 мин.

                              същото лице nradev в съседната тема дава юридически съвети защото има богат опит като юрист , а в трета тема дава инвестиционни съвети

                              изобщо nradev е една личност която е свестранно развита и дава своите безплатни консултанции по всички теми


                              мислиш ли, че качествен човек който има работа ще седне да пише по форумите и ще го прави безплатно при положение, че е инвестирал време и пари в образованието си?

                              ==================

                              ако бях на твое място бих разгледал следните 3 варианта:

                              1. - намирам си счетоводител на който жена му е с позиция в данъчното в което съм регистриран .......... още повече, ако си в малко населено място

                              2. намирам счетоводна кантора която си има юрист ............ срещам се с юриста на сч.къща и му давам контракта ....... ако може сам да го прочете и веднага да го преведе, то тогава това е моя човек и моята кантора

                              ако юриста на сч.къща ми каже остави си договора да го дам да го преведат ......... казвам "довиждане" и затварям вратата от външната страна

                              отивам в следващата кантора като на всяко едно място представям договора си без моите имена и разбира се заличени данните на "работодателя" ми

                              3. разглеждам варианта да не плащам данъци в бг ......... може да сменя местонахождението ми докато трае срока на договора ......... може да регистрирам ошфорка

                              ------------

                              има много варианти които могат да се "претеглят" едва когато ми се изясни данъчната тежест при всеки от вариантите за да се видят всички "+" и "-"

                              успех
                              никога не съм твърдял че имам богат опит като юрист, и как реши че консултациите са винаги безплатни
                              Last edited by nradev; 28.10.2018, 18:12.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от isixmisix Разгледай мнение
                                Някои от вас са прави - договорът е точно договор за услуга - "Consulting agreement". Звъннах днес на счетоводител и обясних ситуацията, тя ми каза, че нямало проблем да изчакам до другата година за деклариране на дохода, тъй като започнах с американците Септември. На колко счетоводителя трябва да звънна още, за да разбера дали всичко е наред с тази сума, дали трябва да правя нещо сега и тн.? Изглежда всеки си има "мнение" по въпроса и точни отговори трудно се дават. Май счетоводството е неточна наука като психологията . Но шегата настрана - препоръчайте ми добър счетоводител?


                                прочети пак втория пост в темата!!!

                                препоръка е

                                как ти дойде изобщо да търсиш счетоводна консултанция в инвестиционен форум??? ............ счетоводителите си имат друг форум

                                как ще прецениш кой да послушаш тук? как ще се довериш на добър счетоводител от този форум???
                                Click image for larger version

Name:	nradev.jpg
Views:	1
Size:	71.7 КБ
ID:	3397891



                                това лице което тук ти предлага помощта си в съседната тема казва, че "за счетоводен софтуер се пита счетоводите" ............. свичко това се развива в рамките на 30 мин.

                                същото лице nradev в съседната тема дава юридически съвети защото има богат опит като юрист , а в трета тема дава инвестиционни съвети

                                изобщо nradev е една личност която е свестранно развита и дава своите безплатни консултанции по всички теми


                                мислиш ли, че качествен човек който има работа ще седне да пише по форумите и ще го прави безплатно при положение, че е инвестирал време и пари в образованието си?

                                ==================

                                ако бях на твое място бих разгледал следните 3 варианта:

                                1. - намирам си счетоводител на който жена му е с позиция в данъчното в което съм регистриран .......... още повече, ако си в малко населено място

                                2. намирам счетоводна кантора която си има юрист ............ срещам се с юриста на сч.къща и му давам контракта ....... ако може сам да го прочете и веднага да го преведе, то тогава това е моя човек и моята кантора

                                ако юриста на сч.къща ми каже остави си договора да го дам да го преведат ......... казвам "довиждане" и затварям вратата от външната страна

                                отивам в следващата кантора като на всяко едно място представям договора си без моите имена и разбира се заличени данните на "работодателя" ми

                                3. разглеждам варианта да не плащам данъци в бг ......... може да сменя местонахождението ми докато трае срока на договора ......... може да регистрирам ошфорка

                                ------------

                                има много варианти които могат да се "претеглят" едва когато ми се изясни данъчната тежест при всеки от вариантите за да се видят всички "+" и "-"

                                успех
                                fuск the bеаr - give me the bееr

                                Коментар

                                Working...
                                X