IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Данъчна декларация по чл.14 от ЗМДТ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
    И за да не спорим излишно ето ги и конструкциите на сградите:

    КОНСТРУКЦИИ: ПН - паянтова, ПМ - полумасивна, М1 - масивна без /дървен гредоред/ или с частични стоманобетонни елементи /гредоред и бетон/ или от сглобяеми плоскости /бунгала/; М2 - панелна /едропанелна/; МЗ - масивни монолитни /със стоманобетонни елементи, ЕПК, пакетоповдигани плочи, скелетно-рамови, скелетно-безгредови, специални и др./

    Радев,опресни си знанията,че М3 е доста по-висока категория от М1 както се опитваш да ни убедиш
    може и да съм се объркал в цифричките от 1 до 3. обаче спора с общината е безмислен. може да се спори в съда но ще загубите, сградата е масивна-монолитна

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

      . четири етажа може и гредоред да е ама по вероятно е да е монолитно. монолитните сгради по цнетъра са строени предимно периода 1933-1939. преди това са били гредореди. ти кат купува не знаеше ли кво е.М3 е доста по- ниска оценката от М1 некъде 30%. така че минаваш метър и нема кво да роптаеш . радвай се че не са ти определили М1 което е всъщност реалното. М3 отговаря на гредоред. по ниска е оценката и от М2 което е панел. коя година е купен апартамента.ако е купен скоро не виждам защо да отговаряш за невярна декларация на предния собственик. ако е купен отдавна минаваш метър че може само за 5 години да те таксуват, другите губят давност. радвай се че само с данъка за М3 минаваш а не ти търсят отговорност за неверно декларирани обстоятелства. не се казва съборетина а полумасивна или паянтова постройка
      М3 е с много по-скъпа оценка от М1. Използвах израза "съборетина", просто защото така ми каза служителката когато ми обясняваше новите обстоятелства по имотната декларация, а не защото не мога да видя как реално се нарича това според категоризацията в декларацията.

      Ще се наложи да ида до "Архитектура и градоустройство", в крайна сметка, пък да видим там какво ще ми кажат. Благодаря за предложението Dury.

      Приянта вечер на всички!

      Коментар


      • И за да не спорим излишно ето ги и конструкциите на сградите:

        КОНСТРУКЦИИ: ПН - паянтова, ПМ - полумасивна, М1 - масивна без /дървен гредоред/ или с частични стоманобетонни елементи /гредоред и бетон/ или от сглобяеми плоскости /бунгала/; М2 - панелна /едропанелна/; МЗ - масивни монолитни /със стоманобетонни елементи, ЕПК, пакетоповдигани плочи, скелетно-рамови, скелетно-безгредови, специални и др./

        Радев,опресни си знанията,че М3 е доста по-висока категория от М1 както се опитваш да ни убедиш

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

          тебе не ти е ясно какъв е проблема .ама на сека манджа мерудия. това дето са определили е най-изгодното за нея. нема как да е полумасивна или паянтова.такива в София еле пък в центъра нема. или пък мислиш че служителите на общината са идиоти
          На мен много добре ми стана ясно от първия път за какво иде реч
          За да няма недоразумения единственият начин е този който написах иначе е Една Жена Казала ако ще и да е служителката в Общината !!!
          Последно ще кажа,че наистина ако е така както Елена е написала,тя е надплатила и трябва да и върнат пари,а не да искат повече
          Никога няма да започна да споря,нито с теб,нито с общинарката каква е сградата след като мога да докажа точно каква е ,но как ще постъпи даден човек си е негова работа,както вече уточних !!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

            Елена, въпроса ти беше къде да попиташ за информация каква е сградата и затова ти написах в "Архитектура и градоустройство" Само там ще ти кажат точно каква е и няма да имаш съмнение за това. Разбирам,че приемното време на тези служители е много неудобно за повечето хора и за мен също колкото и да си мисли Радев,че знае нещо за мен ,но никой не се съобразява с нас за жалост.
            Пожелавам бързо и безболезнено да преодолееш проблема
            тебе не ти е ясно какъв е проблема .ама на сека манджа мерудия. това дето са определили е най-изгодното за нея. нема как да е полумасивна или паянтова.такива в София еле пък в центъра нема. или пък мислиш че служителите на общината са идиоти

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Eлena Разгледай мнение
              Благодаря на всички ви за отделеното време!




              Сградата е 4 етажна, в центъра на София. Истина е, че декларацията е елементарна за попълване, до момента до който не ми казаха, че не-знам-кога-си сградата е била декларирана като "съборетина" и сега си плащам с 5 годиини назад "глоба", че не е съборетина, а била категория М3, даже. Без нищо да проверят. Казаха- М3 е толкова. "Архитектура и градоустройство" на община Триадица приемат от 14 до 17ч. и ми е малко неудобно приемното време. Зададох този въпроса тук, защото не знам дали през 1933 г. са строили сгради, които попадат в момента в категория М3. Аз докато хвърлях боб залагах на М1... А относно "глоби", не е глоба баш, а главница и лихви по изравняването на данъка за смяна на категорията от "съборетина" до М3.

              Благодаря ви още веднъж и се извинявам, ако не съм използвала правилна терминология.
              . четири етажа може и гредоред да е ама по вероятно е да е монолитно. монолитните сгради по цнетъра са строени предимно периода 1933-1939. преди това са били гредореди. ти кат купува не знаеше ли кво е.М3 е доста по- ниска оценката от М1 некъде 30%. така че минаваш метър и нема кво да роптаеш . радвай се че не са ти определили М1 което е всъщност реалното. М3 отговаря на гредоред. по ниска е оценката и от М2 което е панел. коя година е купен апартамента.ако е купен скоро не виждам защо да отговаряш за невярна декларация на предния собственик. ако е купен отдавна минаваш метър че може само за 5 години да те таксуват, другите губят давност. радвай се че само с данъка за М3 минаваш а не ти търсят отговорност за неверно декларирани обстоятелства. не се казва съборетина а полумасивна или паянтова постройка
              Last edited by nradev; 19.02.2019, 14:38.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Eлena Разгледай мнение
                Здравейте, бих искала да попитам от къде мога да се сдобия с информация за това към каква категория конструкции спада сграда строена през 1933 г. В нотариалния акт няма посочена тази информация. Благодаря предварително и се извинявам ако не използвам правилното място за задаване на този въпрос. Ако модераторите сметнат въпроса ми за неуместен- моля премахнете го!
                Елена, въпроса ти беше къде да попиташ за информация каква е сградата и затова ти написах в "Архитектура и градоустройство" Само там ще ти кажат точно каква е и няма да имаш съмнение за това. Разбирам,че приемното време на тези служители е много неудобно за повечето хора и за мен също колкото и да си мисли Радев,че знае нещо за мен ,но никой не се съобразява с нас за жалост.
                Пожелавам бързо и безболезнено да преодолееш проблема

                Коментар


                • Благодаря на всички ви за отделеното време!

                  Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                  тебе те знаем че си реститутка безделничка,ама на работещите хора времето им е скъпо. по добре да попита служителя дет приема декрациите , предполагам ще и обясни

                  Сградата е 4 етажна, в центъра на София. Истина е, че декларацията е елементарна за попълване, до момента до който не ми казаха, че не-знам-кога-си сградата е била декларирана като "съборетина" и сега си плащам с 5 годиини назад "глоба", че не е съборетина, а била категория М3, даже. Без нищо да проверят. Казаха- М3 е толкова. "Архитектура и градоустройство" на община Триадица приемат от 14 до 17ч. и ми е малко неудобно приемното време. Зададох този въпроса тук, защото не знам дали през 1933 г. са строили сгради, които попадат в момента в категория М3. Аз докато хвърлях боб залагах на М1... А относно "глоби", не е глоба баш, а главница и лихви по изравняването на данъка за смяна на категорията от "съборетина" до М3.

                  Благодаря ви още веднъж и се извинявам, ако не съм използвала правилна терминология.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                    Радев ,написах как бих постъпила аз,а всеки има право да прави каквото си иска. Може и чоп да хвърля ако ще
                    тебе те знаем че си реститутка безделничка,ама на работещите хора времето им е скъпо. по добре да попита служителя дет приема декрациите , предполагам ще и обясни
                    Last edited by nradev; 18.02.2019, 11:36.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
                      ако сградата е над 4 етажа е сигурно е че е масивна монолитна. тогава се попълва конструкция М1. ако е гредоред се попълва М3. М 2 е за панелите.1933 година почти сигурно е е М1 . гредоредите обикновено са по стари
                      Радев ,написах как бих постъпила аз,а всеки има право да прави каквото си иска. Може и чоп да хвърля ако ще

                      Коментар


                      • ако сградата е над 4 етажа е сигурно е че е масивна монолитна. тогава се попълва конструкция М1. ако е гредоред се попълва М3. М 2 е за панелите.1933 година почти сигурно е е М1 . гредоредите обикновено са по стари

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                          Така няма да разбере нищо.
                          Елена, в Общината където се намира сградата имат планове дори и от предни години на описаните от теб. Отдел "Архитектура и градоустройство " имат приемен ден,попитай ги и те ще ти кажат.
                          аиде стига глупости. тая декларация е доста елементарна и не я пращай жената да се бори с инстанции.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                            къде се намира и колко етажа е сградата
                            Така няма да разбере нищо.
                            Елена, в Общината където се намира сградата имат планове дори и от предни години на описаните от теб. Отдел "Архитектура и градоустройство " имат приемен ден,попитай ги и те ще ти кажат.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Eлena Разгледай мнение
                              Здравейте, бих искала да попитам от къде мога да се сдобия с информация за това към каква категория конструкции спада сграда строена през 1933 г. В нотариалния акт няма посочена тази информация. Благодаря предварително и се извинявам ако не използвам правилното място за задаване на този въпрос. Ако модераторите сметнат въпроса ми за неуместен- моля премахнете го!
                              къде се намира и колко етажа е сградата

                              Коментар


                              • Данъчна декларация по чл.14 от ЗМДТ

                                Здравейте, бих искала да попитам от къде мога да се сдобия с информация за това към каква категория конструкции спада сграда строена през 1933 г. В нотариалния акт няма посочена тази информация. Благодаря предварително и се извинявам ако не използвам правилното място за задаване на този въпрос. Ако модераторите сметнат въпроса ми за неуместен- моля премахнете го!
                              Working...
                              X