IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изплащане на апартамент без кредит?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Напълно възможно е да се случи, но се съмнявам хазайката ти да се съгласи. Консултирай се с адвокат/нотариус, за да ти обясни процедурата, говори и с нея и сам ще прецениш дали те устройва или не.

    Коментар


    • Аз дадох една оферта на познат...
      Няма да ми даде на куп парите, а за 5 г ( разумен срок за изплащане според мен), при положение имал 2 вноски кеш....Разделих си исканата сума за 5 г, сложих инфлация и риск - 10 К евра и ща го чакам още седмица...

      пп Пуснах една обява без посредник, а брокитата нахални, но остъпчиви...Даже един ми хареса - сложи горница и тази горница я раздели на двамата...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
        И я сакам и той сака, но козата си сака пръч....
        Ти може да си свикнал с апартамента, може много да ти харесва, но ако лелята иска да го продаде, сантимента към теб ще изчезне...
        Цената е определяща...
        Какъв сантимент да изчезне той иска не да го купи а да мо го подарят след като плаща фиксиран наем в продължение на 20г

        Той даже не може да се усети какви щуротии му се въртят в главата

        Да си представим че това е станало преди 20г

        Тогава наемите на двустаен бяха около 150 - 200лв и ако за онези времена са били пазарни то сега са абсолютно нереални

        Та той като сключи въпросният договор ще плаща известно време пазарен наем след това инфлацията ще върви нагоре а наемът ще си е същият и последните 10-тина години ще плаща смешен наем и като за капак ще иска да получи правото на собственост

        Не е лош

        Коментар


        • И я сакам и той сака, но козата си сака пръч....
          Ти може да си свикнал с апартамента, може много да ти харесва, но ако лелята иска да го продаде, сантимента към теб ще изчезне...
          Цената е определяща...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от lifelover_ Разгледай мнение
            Здравейте,

            От няколко години съм наемател на апартамент, който идеално пасва на нуждите ми, плюс това и имам късмета хазяйката ми да е точен човек. Толкова свикнах, че вече не се чувствам като квартирант, а по-скоро у дома. Именно това ме подтикна да размишлявам дали има вариант, в който мога да се споразумея с хазяйката и да изплащам апартамента подобно на лизингов план?

            Не искам да се занимавам с банки и кредити.

            Ако това е легално/възможно, идеята ми е да платя процент от цялата сума накуп и след това да продължа с плащането на ежемесечни вноски.

            Нуждая се от съвети и идеи ако въобще това е реалистично
            Питай хазяйката не нас

            Коментар


            • Темата малко поустаряла ама да попитам дали съм разбрал правилно

              Ти искаш да продължиш да плащаш фиксиран наем, и на 20-тата година да ти го подарят имота щото си готин?

              Не си лош

              Може но за целта трябва да намериш достатъчно голям балък та да я свърши тая работа

              Коментар


              • Първоначално изпратено от lifelover_ Разгледай мнение

                При тази ситуация, сиреч без намесата на банки, как се ипотекира имота?
                С ипотека в полза на бабата

                Коментар


                • Главницата ми се стопи с13,7%

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от lifelover_ Разгледай мнение
                    Здравейте,

                    От няколко години съм наемател на апартамент, който идеално пасва на нуждите ми, плюс това и имам късмета хазяйката ми да е точен човек. Толкова свикнах, че вече не се чувствам като квартирант, а по-скоро у дома. Именно това ме подтикна да размишлявам дали има вариант, в който мога да се споразумея с хазяйката и да изплащам апартамента подобно на лизингов план?

                    Не искам да се занимавам с банки и кредити.

                    Ако това е легално/възможно, идеята ми е да платя процент от цялата сума накуп и след това да продължа с плащането на ежемесечни вноски.

                    Нуждая се от съвети и идеи ако въобще това е реалистично
                    Колегите са обяснили ситуацията добре, всичко може при желание, но дълбоко се съмнявам хазяйката ти да е съгласна да продава в този момент освен ако не е малоумна. Това не пречи да сте френдове и близки, но сиренето е с пари...., а имотите към момента тежат много повече от парите....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от lifelover_ Разгледай мнение

                      При тази ситуация, сиреч без намесата на банки, как се ипотекира имота?
                      Адвокатът или нотариусът ще ти обяснят. Успех.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от lifelover_ Разгледай мнение

                        При тази ситуация, сиреч без намесата на банки, как се ипотекира имота?
                        Прави се ипотека към жената през нотариус. Обърни се към адвокат, той ще уреди нащата. Стига да има съгласие.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                          Я кажи какви са рисковете и възможните изходи при ПРЕКРАТЯВАНЕ на договора, дали по вина или искане на една от страните или смърт примерно ....
                          lifelover - не мисли схеми за пестене на смешни пари(макс 50лв МЕСЕЧНО), ще те боли ПОВЕЧЕ главата от ядове
                          Мъчи ли те съвестта, че не спаси бедния роднина?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
                            Ипотеката трябва да е към нея.Така собствеността се прехвърля, но е в зависимост от изплащането на задълженията. Ако е съгласна, може бързо да се споразумеете.
                            При тази ситуация, сиреч без намесата на банки, как се ипотекира имота?

                            Коментар


                            • Ипотеката трябва да е към нея.Така собствеността се прехвърля, но е в зависимост от изплащането на задълженията. Ако е съгласна, може бързо да се споразумеете.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от lifelover_ Разгледай мнение
                                Здравейте,

                                От няколко години съм наемател на апартамент, който идеално пасва на нуждите ми, плюс това и имам късмета хазяйката ми да е точен човек. Толкова свикнах, че вече не се чувствам като квартирант, а по-скоро у дома. Именно това ме подтикна да размишлявам дали има вариант, в който мога да се споразумея с хазяйката и да изплащам апартамента подобно на лизингов план?

                                Не искам да се занимавам с банки и кредити.

                                Ако това е легално/възможно, идеята ми е да платя процент от цялата сума накуп и след това да продължа с плащането на ежемесечни вноски.

                                Нуждая се от съвети и идеи ако въобще това е реалистично
                                Абсолютно възможно е, друг е въпросът дали ще се навие...Познавам хора, които са успели да се договорят.

                                Коментар

                                Working...
                                X