IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

TD Ameritrade от България?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • НЯКОЙ СЪС СМЕТКА В TD AMERITRADE ЗА ДА ПОПИТАМ НЕЩО
    БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

    Коментар


    • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
      Момци, за да не отварям тема - кой друг БГ ИП работи с ИБ освен Карол?
      Парите като са ти по сметката на ИБ и имаш подписан договор с тях няма да има проблем.Едва ли има някой "по-стабилен" от Карол за упражнението...ама знае ли човек, в България сме.
      Bulbrokers
      “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

      Коментар


      • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
        Ето това написано на техния сайт ме озадачи:

        Foreign Wire Transfer

        Wire transfers that involve a bank outside of the United States are classified as foreign wires. Because these banks are not on the Federal Reserve System, an intermediary U.S. bank is needed. Along with the name and address of the intermediary bank, a SWIFT code or a sort code needs to be included. Third party foreign wires are not accepted.


        Аз от коя да е нормална БГ банка, в която имам сметка мога ли да го направя това всичкото. За предпочитане и в двете посоки

        Можеш от всяка една бг банка с кореспондентски сметки в долари, а те всичките имат
        Тъпкано ще му я върна на РЕДА малката биричка с две големи!!!!!!!!!!!! Някога !!!!!!!

        Коментар


        • Момци, за да не отварям тема - кой друг БГ ИП работи с ИБ освен Карол?
          Парите като са ти по сметката на ИБ и имаш подписан договор с тях няма да има проблем.Едва ли има някой "по-стабилен" от Карол за упражнението...ама знае ли човек, в България сме.

          Коментар


          • В крайна сметка, ако наистина парите ще са ми директно в сметка на IB, мисля да мина през Карол. Ако не дай си Боже Карол нещо им стане (не го искам разбира се) и изчезнат -- дали ще мога да продължа да работя с IB без посредник. Това се чудя. Ако ще държа нещо над 10 години, ме е страх да се набия през БГ посреднил дето утре я го има, я не...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
              Аз съм си отворил акаунт при тях.
              Първо правиш онлаин регистрация, после ти създават акаунт.
              След това превеждаш средствата. Имат списък с ЕТФ без такса,
              но първо трябва да го активираш като услуга.
              Пари не съм тегли до сега, но предполагам няма да е проблем.
              Ето това написано на техния сайт ме озадачи:

              Foreign Wire Transfer

              Wire transfers that involve a bank outside of the United States are classified as foreign wires. Because these banks are not on the Federal Reserve System, an intermediary U.S. bank is needed. Along with the name and address of the intermediary bank, a SWIFT code or a sort code needs to be included. Third party foreign wires are not accepted.


              Аз от коя да е нормална БГ банка, в която имам сметка мога ли да го направя това всичкото. За предпочитане и в двете посоки

              Коментар


              • Благодаря ви много за информацията!

                Коментар


                • Ами не знам точно какво мислиш да търгуваш, но..

                  ТД е 10 долара/трейд. Няма значение за бройката акции. Сметка там не съм си отварял, но предполагам може само САЩ и само акции.

                  ИБ има 3 месеца waved inactivity fee, а за сума на 100к долара няма никога и от една сметка търгуваш всички продукти и пазари. А самата inactivity fee e 10 долара. Поне за мен лично, има ИБ и всички други...

                  Относно теглене, единственото условие е имената и на двете сметки да са едни и същи. Ако изебереш ИБ, има много посредници в България с тази платформа, може да го направиш през тях, проблеми няма да имаш с въпроси и по телефон или лично. С Америтрейд, всичко по телефона.

                  Коментар


                  • Аз съм си отворил акаунт при тях.
                    Първо правиш онлаин регистрация, после ти създават акаунт.
                    След това превеждаш средствата. Имат списък с ЕТФ без такса,
                    но първо трябва да го активираш като услуга.
                    Пари не съм тегли до сега, но предполагам няма да е проблем.
                    “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                    Коментар


                    • TD Ameritrade от България?

                      Здравейте,

                      Някой от вас успявал ли е успешно да си направи акаунт в TD Ameritrade, да депозира средства, да купи нещо и най-важното -- да изтегли средства обратно в България? Подозирам, че прехвърлянето на средствата трябва да е възможно със SWIFT превод.

                      Търся си онайн брокер за long-term buy-and-hold на ETF и се спрях на TD Ameritrade, тъй като нямат никакви monthly, custody или inactivity fees, за разлика от Interactive Brokers и Saxo Bank.

                      Знаете ли за други подобни брокери без гореизброените такси, които да работят с България? Гледах и Charles Schwab, но не ми стана ясно дали може да стане работата със тях.

                      Разбира се, писах и на тях, но ще ми е интересно, ако някой реален човек от България сподели впечатленията си от тях -- проблеми, подводни камъни, скрити такси, etc.

                      Само да уточня още веднъж. Смятам да купувам 1-2 пъти годишно и да си ги държа ETF-ите. Не съм активен трейдър, демек Interactive Brokers не ме блазнят с 10-те си долара месечна такса, след като няма да се логвам с месеци.

                      Благодаря преварително.
                    Working...
                    X