IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новата платформа EFOCS 2 на Евро-Финанс

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

    Не е така, защото аз не съм цъфнал в. Чух се със специалистът по мобата и той влезе в компът ни чрез Тимвилър-ът почовърка веднъж, почовърка втори път и го оправи. Няма нужда от преинсталация, нито от каквото и да било допълнително, освен туй ако си с Уиндолс седмица например - най-вероятно ще се справиш без никаква помощ, просто дръпаш новата платформа от сайта и тя замества старата.
    ми аз кат си немам тайм вювър....щото не давам да ми бъркат в компютъра...
    ма ше се оправя... дано да е без прублем

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Пухче$ Разгледай мнение

      И...в крайна сметка изчетох те и силно се притесних, значи трябва да си взема отпуск и да цъфна в офиса на Еврофинанс за инсталация...мразя го тоя момент
      Не е така, защото аз не съм цъфнал в. Чух се със специалистът по мобата и той влезе в компът ни чрез Тимвилър-ът почовърка веднъж, почовърка втори път и го оправи. Няма нужда от преинсталация, нито от каквото и да било допълнително, освен туй ако си с Уиндолс седмица например - най-вероятно ще се справиш без никаква помощ, просто дръпаш новата платформа от сайта и тя замества старата.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение

        EDIT: Приемам, че може да не си прочел последния ми коментар по темата. Прочети го и ще си отговориш на въпроса.
        Да така е, не го бях прочел и имах предвид само минималната комисионна при двата варианта за Франфурт! За себе си съм решил, че за Германия и САЩ са удачни различни акаунти, съответно през Евро-финанс и Interactive Brokers. Напълно съм съгласен и с оценките ти за варианта Елана. Аз съм доволен от Елана за БФБ, но таксите им, особено за САЩ са безнадеждни. При високата волатилност, безпредметно е да купуваш много големи количества, само и само да си избиеш високата комисионна. Приемливата комисионна на Interactive Brokers позволява да се купуват много по-малки пакети и от там да се постига доста по-ниска цена при голямата динамика на пазарите.
        Last edited by Intern-trader; 18.02.2018, 23:35.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Intern-trader Разгледай мнение

          Иване, това, че за Франфурт Интерактив брокърс е по-изгодно да се ползва грешка ли е или аз нещо не съобразявам. С Interactive Brokers e изгодно да се купува в САЩ, но в Европа - минималната комисионна за Германия е 6 евро, затова за Германия приемам, че добрия вариант е чрез Евро финанс, минимум 2 евро. Има ли нещо, което е по-особено, например купуването на американски акции във Франфурт да е с друга комисионна, което на мен да не ми е известно?
          Аз много точно съм описал до какви суми кой брокер е по-изгоден. Не знам какво неясно има. Тарифите на всички изборени посредници/интродюсъри са публично достъпни и всеки може сам да си направи сметките. А пък който го е страх от математика, по-добре да не се занимава с инвестиране въобще!

          EDIT: Приемам, че може да не си прочел последния ми коментар по темата. Прочети го и ще си отговориш на въпроса.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение
            .....[*]Условията за търговия не са променени. Все още са много, ама много конкурентни. За търговията във Франкфурт по-изгодно е да се използват услугите на Interactive Brokers от гледна точка на комисионни, но пък Евро-Финанс имат достатъчно ниска минимална комисионна, която позволява и на хора с по 1000 лева да търгуват чуждестранни акции.
            ........[/LIST]
            Иване, това, че за Франфурт Интерактив брокърс е по-изгодно да се ползва грешка ли е или аз нещо не съобразявам. С Interactive Brokers e изгодно да се купува в САЩ, но в Европа - минималната комисионна за Германия е 6 евро, затова за Германия приемам, че добрия вариант е чрез Евро финанс, минимум 2 евро. Има ли нещо, което е по-особено, например купуването на американски акции във Франфурт да е с друга комисионна, което на мен да не ми е известно?

            Коментар


            • С инсталацията няма никакъв проблем , ако имаш нормален уиндос .проблем според мен е това че липсва мобилна версия . Най-евтиния вариант за търговия със западни акции е дежиро .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                Здравейте! От Поста на Иван Давидов разбирам, че: "Условията за търговия не са променени. Все още са много, ама много конкурентни. За търговията във Франкфурт по-изгодно е да се използват услугите на Interactive Brokers от гледна точка на комисионни, но пък Евро-Финанс имат достатъчно ниска минимална комисионна, която позволява и на хора с по 1000 лева да търгуват чуждестранни акции".
                Има ли колеги които използват платформата за търговия на Елана Global.Trader за търговия в Европа ? Миля, че условията и платформата са много добри. Моля за коментари. Поздрави
                Кое те кара да мислиш, че условията на Elana Global Trader са много добри?

                Като гледам тарифата на Елана, условията за търговия в рамките на Европа са сравнително еднакви с тези на IB през Карол, ако човек прави единични сделки за по няколко хиляди EUR. Реално няма разлика, ако човек прави единични сделки на стойност около 5300 EUR. Условията на Елена за рамките на Европа започват да стават по-добри, ако единичната сделка е за повече от 5300 EUR. В сметките съм включил и борсовата такса в Германия при търговия през IB в размер на 4 EUR.

                За сделки под 5300 EUR условията на IB през Карол са по-добри от тези на Елана. Например комисионната за сделка за 2000 EUR в Германия при Елана ще е 12 EUR минимална комисионна, докато при Карол ще е 10 EUR (6 EUR минимална комисионна и 4 EUR борсова такса). Някой може да каже, че разликата не е голяма, но разликата между двете тарифи е около 20% и става съществена, ако човек е навъртял значителен брой сделки.

                Условията на Елана за търговия в САЩ са смешни (разбирай много високи) с тяхната минимална комисионна от $15 на сделка и двойно по-висока комисионна за една акция, в сравнение с IB през Карол.

                Най-изгодни си остават условията на IB, ако човек сключи договор с тях директно, без интродюсър и държи при тях кеш и ценни книжа за поне $100 000. Друг интересен момент е, че хората, които не търгуват често ценни книжа в САЩ, спокойно биха могли да си отворят акаунт директно в TD Ameritrade и да си търгуват твърдо за $7 на сделка. Не са малък американски брокер, даже са доста голям брокер. Познавам хора в България, които са минали по този път да си отворят директно акаунт там. Всъщност така разбрах за Америтрейд, че въобще съществуват. Условията на IB пак са по-добри, но при IB има минимална месечна такса (за директен договор, не през интродюсър), така че TD Ameritrade е малко по-добър избор за хората, които разполагат с по-малко от $100 000 и нямат намерение да търгуват много често.

                Въобще, Елана ряпа да ядат!

                P.S. Евро-Финанс са добър избор за хората, които търгуват със значително по-малки суми, тъй като минималната комисионна за сделка на борсата във Франкфурт е 2 EUR. Ако вземем стандартната им комисионна от 0.35% на сделка, тогава Евро-Финанс стават по-неизгоден брокер за нас при единични сделки над 2900 EUR (доближаваме се до Карол) и 3400 EUR (доближаваме се до Елана). При единични сделки за по-малко от 2900 EUR условията на Евро-Финанс за момента са по-добри от тези и на Карол, и на Елана, заради значително по-ниската минимална комисионна. Това прави Евро-Финанс достатъчно атрактивен брокер за по-малките играчи на борсата, които искат да си пробват късмета в чужбина, така да се каже.
                Last edited by Иван Давидов; 18.02.2018, 17:10.

                Коментар


                • Здравейте! От Поста на Иван Давидов разбирам, че: "Условията за търговия не са променени. Все още са много, ама много конкурентни. За търговията във Франкфурт по-изгодно е да се използват услугите на Interactive Brokers от гледна точка на комисионни, но пък Евро-Финанс имат достатъчно ниска минимална комисионна, която позволява и на хора с по 1000 лева да търгуват чуждестранни акции".
                  Има ли колеги които използват платформата за търговия на Елана Global.Trader за търговия в Европа ? Миля, че условията и платформата са много добри. Моля за коментари. Поздрави

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    И аз - от снощи - вече в.

                    Обаче - проблеми:

                    1. Когато човекът- дивидентаджия иска да види отде колко пари е нагувичил - изненада - грозна: не вижда дивидентите в евраци и зеленички в отчетът за приходите. Уж ще приемаме еврото - а наш`те `ора игнорират евракът, баси.
                    2. Има куп излишни екранченца, ама нищо - аз си ги изтрих.
                    3. В портфейлът си имам - от разни дивиденти - малко зеленички - изненада - грозна: зеленичките не се виждат при активите - само евраци и левченца.
                    4. Имах огромни проблеми с инсталирането, но основно при мене - компютърният човек на Еврофинанс бе страшно отзивчив и компетентен - занимава се около три дни с мене, но оправи проблемът. Той бе основно в туй - че аз - още на ХР, но си го обичам - отделно компът ми има крещяща нужда от преинсталирване. Ок, тук проблемът бе при мене.
                    5. Днес реших като за сефте на новият Айфокс, да се нагувича с Rio Tinto. Изненада - не ми позволи да купя колкото си ща, защото не ми достигали някакви парички (десетина кинта, не повече). Навремето човек можеше да си купи каквото го кефи, ако има 40% от сумата - стига да си доплати остатъкът до 2-3 дена - сега новият айфокс на дава това.
                    6. Патето реши да си купи Мидички - и ИМАШЕ нужната сума - за исканата от нея бройка - обаче сумата бе разделена - основно левове и малко евраци. Системата НЕ и позволи да стори това и и каза: Недостатъчно сухо.
                    7. При изпълнена поръчка (при мене и Пате такива - ние пуснахме пазарни, защото за няколко цента не си струва дебненето) не се отчита (или поне не веднага) колко пари трябва да ти се дръпнат на сетълмент и колко пари ти остават - това също не е сгодно и трябва да се коригира.

                    С една дума - има трески за дялкане, дано ги одялкат. Иначе има и плюсове - например, че човекът на практика има нужда от две прозорчета в - за Портфейл и за Котировки - а котировките на Български и небългарски компании са в едно прозорче, което е ного сгодно.

                    Изглежда ми странна и леко грозновата новата платформа, но да кажем - защото не съм свикнал, пък и то не е за хубост
                    И...в крайна сметка изчетох те и силно се притесних, значи трябва да си взема отпуск и да цъфна в офиса на Еврофинанс за инсталация...мразя го тоя момент

                    Коментар


                    • Платформата работи на Windows. Може би ще тръгне и на Linux с Wine. Няма опция за търговия през браузър или от мобилно устройство. В съвременния свят това е голям пропуск.
                      Г-н Давидов, искам да попитам нещо, (не е във връзка с тази конкретна платформа ефокс) - Може ли на LInux с Wine да се подкара приложение (платформа) но правена с дот нет. Или по-добре да се пробва директно без Wine, като се инсталира някакви модули дот нет диркетно вурху Линукс, (мисля, че имаше някакъв опън сорс ппроект, наречен "Mono") или изобщо може и друго решение да има!?
                      Не е препоръка... !!!
                      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                      Коментар


                      • И аз - от снощи - вече в.

                        Обаче - проблеми:

                        1. Когато човекът- дивидентаджия иска да види отде колко пари е нагувичил - изненада - грозна: не вижда дивидентите в евраци и зеленички в отчетът за приходите. Уж ще приемаме еврото - а наш`те `ора игнорират евракът, баси.
                        2. Има куп излишни екранченца, ама нищо - аз си ги изтрих.
                        3. В портфейлът си имам - от разни дивиденти - малко зеленички - изненада - грозна: зеленичките не се виждат при активите - само евраци и левченца.
                        4. Имах огромни проблеми с инсталирането, но основно при мене - компютърният човек на Еврофинанс бе страшно отзивчив и компетентен - занимава се около три дни с мене, но оправи проблемът. Той бе основно в туй - че аз - още на ХР, но си го обичам - отделно компът ми има крещяща нужда от преинсталирване. Ок, тук проблемът бе при мене.
                        5. Днес реших като за сефте на новият Айфокс, да се нагувича с Rio Tinto. Изненада - не ми позволи да купя колкото си ща, защото не ми достигали някакви парички (десетина кинта, не повече). Навремето човек можеше да си купи каквото го кефи, ако има 40% от сумата - стига да си доплати остатъкът до 2-3 дена - сега новият айфокс на дава това.
                        6. Патето реши да си купи Мидички - и ИМАШЕ нужната сума - за исканата от нея бройка - обаче сумата бе разделена - основно левове и малко евраци. Системата НЕ и позволи да стори това и и каза: Недостатъчно сухо.
                        7. При изпълнена поръчка (при мене и Пате такива - ние пуснахме пазарни, защото за няколко цента не си струва дебненето) не се отчита (или поне не веднага) колко пари трябва да ти се дръпнат на сетълмент и колко пари ти остават - това също не е сгодно и трябва да се коригира.

                        С една дума - има трески за дялкане, дано ги одялкат. Иначе има и плюсове - например, че човекът на практика има нужда от две прозорчета в - за Портфейл и за Котировки - а котировките на Български и небългарски компании са в едно прозорче, което е ного сгодно.

                        Изглежда ми странна и леко грозновата новата платформа, но да кажем - защото не съм свикнал, пък и то не е за хубост
                        Last edited by Императорът; 16.02.2018, 16:37. Причина: Кусури на.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение
                          Вчера получих съобщение от Евро-Финанс, че новата им платформа за търговия EFOCS 2 вече може да се инсталира и използва.

                          Първите ми впечатления:
                          • Който реши да следва инструкциите за откриване на демо сметка, ще се изненада неприятно, че инсталационният линк сочи към старата платформа. Явно не са отделили много ресурси, за да си ъпдейтнат сайта. Като се има предвид, че на сайта на Карол пък могат да се намерят две противоречащи си тарифи за търгуване на акции на международните пазари, пропускът на Евро-Финанс можем да го категоризираме като много малък.
                          • Инсталацията на новата платформа е бърза и безболезнена.
                          • Откриването на реална сметка все още е обвързана с безумна и тежка бюрокрация. Стигам до извода, че процедурата не е мислена като за привличане на по-млади клиенти. За справка, процедурата при откриване на реална сметка за търговия през Бенчмарк е много проста и може да се извърши онлайн, без нужда от електронен подпис.
                          • Новата платформа ми заби веднъж, но за момента не мога да кажа дали проблемът е в платформата или от нещо на компютъра ми.
                          • Платформата работи на Windows. Може би ще тръгне и на Linux с Wine. Няма опция за търговия през браузър или от мобилно устройство. В съвременния свят това е голям пропуск.
                          • Като интерфейс новата платформа мисля, че е над 90% като предишната. Старите потребители бързо и лесно ще се ориентират.
                          • Условията за търговия не са променени. Все още са много, ама много конкурентни. За търговията във Франкфурт по-изгодно е да се използват услугите на Interactive Brokers от гледна точка на комисионни, но пък Евро-Финанс имат достатъчно ниска минимална комисионна, която позволява и на хора с по 1000 лева да търгуват чуждестранни акции.
                          • Акциите, които се търгуват през Франкфурт, отиват в omnibus сметка, което е стандартна практика при повечето брокери (не говорим за БФБ). Interactive Brokers правят абсолютно същото.
                          като човек с реална сметка, новата платформа е определено по-добра от предишната, но имаше два бъга които ме дразнят като си купувах акции
                          - самото съобщение за сделка излиза на маймуница защото не са оправили нещо кодеците
                          - при покупка на акции не ми намалява кеша в платформата, т.е. трябва ръчно да си смятам колко ми е останал преди сетълмента

                          пп крайно време е да пуснат и онлайн версия на тази платформа
                          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                          Коментар


                          • Новата платформа EFOCS 2 на Евро-Финанс

                            Вчера получих съобщение от Евро-Финанс, че новата им платформа за търговия EFOCS 2 вече може да се инсталира и използва.

                            Първите ми впечатления:
                            • Който реши да следва инструкциите за откриване на демо сметка, ще се изненада неприятно, че инсталационният линк сочи към старата платформа. Явно не са отделили много ресурси, за да си ъпдейтнат сайта. Като се има предвид, че на сайта на Карол пък могат да се намерят две противоречащи си тарифи за търгуване на акции на международните пазари, пропускът на Евро-Финанс можем да го категоризираме като много малък.
                            • Инсталацията на новата платформа е бърза и безболезнена.
                            • Откриването на реална сметка все още е обвързана с безумна и тежка бюрокрация. Стигам до извода, че процедурата не е мислена като за привличане на по-млади клиенти. За справка, процедурата при откриване на реална сметка за търговия през Бенчмарк е много проста и може да се извърши онлайн, без нужда от електронен подпис.
                            • Новата платформа ми заби веднъж, но за момента не мога да кажа дали проблемът е в платформата или от нещо на компютъра ми.
                            • Платформата работи на Windows. Може би ще тръгне и на Linux с Wine. Няма опция за търговия през браузър или от мобилно устройство. В съвременния свят това е голям пропуск.
                            • Като интерфейс новата платформа мисля, че е над 90% като предишната. Старите потребители бързо и лесно ще се ориентират.
                            • Условията за търговия не са променени. Все още са много, ама много конкурентни. За търговията във Франкфурт по-изгодно е да се използват услугите на Interactive Brokers от гледна точка на комисионни, но пък Евро-Финанс имат достатъчно ниска минимална комисионна, която позволява и на хора с по 1000 лева да търгуват чуждестранни акции.
                            • Акциите, които се търгуват през Франкфурт, отиват в omnibus сметка, което е стандартна практика при повечето брокери (не говорим за БФБ). Interactive Brokers правят абсолютно същото.
                            Last edited by Иван Давидов; 16.02.2018, 12:55.
                          Working...
                          X