IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Брокер който да позволява,да се купуват етф и американски/ и канадски фондове...?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Brennanbbruen Разгледай мнение
    За моя SXR8 нямаше проблем през Интерактив брокерс.
    И аз го купих чрез тях..гледам предпочитан е...ще допълвам тука, особено сега като е под 500

    Коментар


    • За моя SXR8 нямаше проблем през Интерактив брокерс.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

        Категорично да. Безумно неефективно от твоя страна. Живеем буквално в данъчен рай по отношение на борсовата търговия.

        ... има фондове, които са изключително данъчно ефективни заради играта с дивидентите. Особено тези, които ти дават възможност да прибереш дялове с отстъпка вместо кеш. В никакъв случай не говорим просто да държиш.
        моя пример беше за да покажа, че има ситуации дето ти вземат по-голям данък от 10% в ib въпреки w8ben и не ее измама или защото те мразят
        дали е данъчно оптимизиран трейд не коментирам
        “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение

          ето ти конкретен пример drd gold преди години държах и ми взимаха 20% данък дивидент, прецакан ли съм?
          Категорично да. Безумно неефективно от твоя страна. Живеем буквално в данъчен рай по отношение на борсовата търговия.

          ... има фондове, които са изключително данъчно ефективни заради играта с дивидентите. Особено тези, които ти дават възможност да прибереш дялове с отстъпка вместо кеш. В никакъв случай не говорим просто да държиш.
          Last edited by terziеv; 27.01.2023, 10:34.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение

            ето ти конкретен пример drd gold преди години държах и ми взимаха 20% данък дивидент, прецакан ли съм?
            Не знам имали смисъл да споделям, но има фондове който за 1-2-3г нямат растеж,
            и даже и са на загуба
            но ако дават добри дивиденди, примерно 8-9-10% пример bst, са добре,

            в твоя случай, твоята фирма дава малък дивиденд и е все тая дали плащаш 20% или повече % спечелил си от повишването на цената на drd gold след като си ги продал с над 20% печалба само от продажбата и ти е все тая дали дават 3-4- или 0% дивиденд.
            При мен е обратно дивидендите са важни щото фондовете не растат специално тези който ползвам.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от lenovo Разгледай мнение


              Фирмата х плаща дивиденди всеки месец или на тримесечие, брокера вместо да ми вземе 10% автоматично ми взема 15 или 20% или повече %
              Все тая къде са регистрирани фирмите, това си е цакане от брокера.
              ето ти конкретен пример drd gold преди години държах и ми взимаха 20% данък дивидент, прецакан ли съм?
              “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                lenovo много се палиш ама ми се струва че повечето информация дето ти дават колегите не стига до където трябва
                дори за данъците има компании дето се търгуват на нисе, но са регистрирани по бахами и незнам си къде с незнам си каква капиталова структура, отделно гледам че държиш цефове там разпределят и капиталова печалба и може пак да има разлика при данъците


                кажи кои е брокера и защо не отваряш там?
                Брокера не приема , хора с Българско гражданство,
                за това не мога да отварям.
                Има много брокери който не отварят сметки на бг гражданство, ето ти примерни Robin hood, first trade, аз под данъци имам друго предвид,

                Фирмата х плаща дивиденди всеки месец или на тримесечие, брокера вместо да ми вземе 10% автоматично ми взема 15 или 20% или повече %
                Все тая къде са регистрирани фирмите, това си е цакане от брокера.

                Коментар


                • За моя SXR8 нямаше проблем през Интерактив брокерс.

                  Коментар


                  • lenovo много се палиш ама ми се струва че повечето информация дето ти дават колегите не стига до където трябва
                    дори за данъците има компании дето се търгуват на нисе, но са регистрирани по бахами и незнам си къде с незнам си каква капиталова структура, отделно гледам че държиш цефове там разпределят и капиталова печалба и може пак да има разлика при данъците

                    приятел познат от друга държава в Европа , с друг брокер и може да ги купува днес го питах дори
                    кажи кои е брокера и защо не отваряш там?
                    “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                      Има проблем с данъците. Може да се наложи да се разправяш със съпорта. Даже препоръчвам да се разправяш, ако и уж да е автоматично, за да не се изненадаш после.

                      За фондове, търгувани само в Торонто... нямам решение. Tradezero провери. И през тях можеш да заобиколиш ограниченията за фондове в САЩ, ама за Канада нямам идея.
                      Аз с интерактив също имах проблем с данъците трябваше да ми удържат 10% данък за всичко а ми удържаха последните 3години данъци над 15%
                      имам попълнени в8 декларации писах на съппорта звънях като луд 1000 пъти ефект няма,
                      в трета глуха ни плащат българите,
                      вариянтите са човек да има американско гражданство, тогава всички брокери са му отворени или друго гражданство освен бг...
                      Проблема с данъците още не ми е решен и сигурно и няма да се реши.
                      Ще проверя треид зеро.
                      За канада много ми трябва алтернатива понеже в момента не мога нищо да купувам.


                      trade zero не плащат дивиденди нито на акции купени през otc нито през стандартните new york stock exchange,
                      те са главно за шорт селлърии и не ми вършат работа.
                      Last edited by lenovo; 26.01.2023, 23:07.

                      Коментар


                      • Има проблем с данъците. Може да се наложи да се разправяш със съпорта. Даже препоръчвам да се разправяш, ако и уж да е автоматично, за да не се изненадаш после.

                        За фондове, търгувани само в Торонто... нямам решение. Tradezero провери. И през тях можеш да заобиколиш ограниченията за фондове в САЩ, ама за Канада нямам идея.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                          Повтарям:

                          решение 1: tastyworks

                          решение 2: кол опции в парите (не всички имат)
                          2.1: за тези без опции, вж. решение №1
                          tasty works, не предлага канадски фирми,както и отс пазара в америка за разлика от интерактив, което си е минус за мен понеже имам фирми и от там с който не мога да търгувам също от днес...

                          освен това не са ме одобрили все още, за тях могат да се ползват някой неща само в америка да.

                          решение 2 и 3 не ми вършат работа...

                          а Tastyworks , спират ли автоматично данъците или се описват в бг?

                          Някой знае ли брокер освен интеарктив който го спряха от вчера за покупка в торонто канадския пазар ?
                          Last edited by lenovo; 26.01.2023, 22:28.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от lenovo Разгледай мнение
                            ако някой открие решение или алтернативен брокер
                            Повтарям:

                            решение 1: tastyworks

                            решение 2: кол опции в парите (не всички имат)
                            2.1: за тези без опции, вж. решение №1

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                              В другата тема го писах вече. https://forum.investor.bg/forum/%D1%...86%D0%B8%D1%8F

                              От тази сутрин и аз съм отрязан. Последно купих фонд на 30 декември без проблем. Нямаш ход с IBKR по няколко причини:

                              - поддръжката са идиоти
                              - нямаш реална алтернатива

                              Ако обаче ти е мерак да имаш достъп до фондове, правиш регистрация в tastyworks или купуваш колци в парите. През TW пък има проблем с REIT данъчното облагане.

                              Регистрацията ми отне около седмица.

                              ===

                              добавка: аз съм IBKR ирландска гайда. Мързи ме да се излогвам, за да проверя през акаунтите в Будапеща и тези през Карол.


                              Аз купих януари месец средата около 20ти преди няколко дена, съгласен съм,че подръжката не е адевактна от interactive ireland са индийци или каквито се паднат , и от другите места е същата работа, за съжаление , не знам решение на проблема....
                              ако някой открие решение или алтернативен брокер, да сподели, не говориме за нарушаване на правилата фирмите който съм изредил са свободно достъпни до всички хора имам приятел познат от друга държава в Европа , с друг брокер и може да ги купува днес го питах дори!

                              Така,че в бг пак гризнахме дървото. Аз съм през Карол ама същата работа не работи.

                              Коментар


                              • В другата тема го писах вече. https://forum.investor.bg/forum/%D1%...86%D0%B8%D1%8F

                                От тази сутрин и аз съм отрязан. Последно купих фонд на 30 декември без проблем. Нямаш ход с IBKR по няколко причини:

                                - поддръжката са идиоти
                                - нямаш реална алтернатива

                                Ако обаче ти е мерак да имаш достъп до фондове, правиш регистрация в tastyworks или купуваш колци в парите. През TW пък има проблем с REIT данъчното облагане.

                                Регистрацията ми отне около седмица.

                                ===

                                добавка: аз съм IBKR ирландска гайда. Мързи ме да се излогвам, за да проверя през акаунтите в Будапеща и тези през Карол.

                                ===

                                добавка 2: за данъците също си от страната на булката. Аз съм цитирал буква по буква спогодба/алинея/точка и стена. От друга страна имаше моменти, когато забравяха да ми взимат данък при източника. Като се замисля, все в началото на годината ги правят джумбушите.
                                Last edited by terziеv; 26.01.2023, 22:15.

                                Коментар

                                Working...
                                X