IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

p2p lending за европа използвате ли и от коя фирма /брокер сте доволни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от lenovo Разгледай мнение
    Здравейте, някоя друга фирма да предложите , освен тази бг фирмата,че има страшно много фирми ,заслужава ли си или по-добре на борсата? 7% дава и борсата от дивиденди има фондове и повече дават.
    Iuvo знам че са такива

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bateilia Разгледай мнение
      Здравей,
      имам дългогодишен опит от над 5 години с българската платформа за p2p потребителски заеми Klear. Компанията подбира/оценява кредитополучателите и съответно отпуска или отказва даването на кредит. След това регистрираните инвеститори получават информация за съответните отпуснати кредити и ако искат инвеститорите могат да закупят дялове от тях (реално закупуват права върху определена част от кредита - цесия).
      арактерно за Klear, е че са нишова платформа, която е насочена към най-платежоспособните клиенти (prime кредитен сегмент) и за толкова години делът при тях на "лошите" кредити (които не се обслужват) е много малък. За мен те са доста консервативни и риска инвестицията да бъде загубена е много малък, което много пасва на моя стил на инвестиране. Разбира се, по-ниския риск е свързан с по-ниска доходност. За 5 години при инвестирани 3000 лева средната ми годишна възвращаемост е около 7%, а от "лоши" кредити съм загубил 4 лева 35 ст.
      Платформата за мен е много удобна и лесна да за работа. Процеса по инвестиране може да се автомазира по определени критерии, но лично аз след натрупания опит предпочитам да избирам кредитите си собственоръчно. Вече ми е много по-лесно да погледна един кредит и да му дам собствена оцека за по-малко от минута и съответно да взема инвестиционно решение.
      Досега Klear винаги са били максимално коректни и отзивчиви. Не съм имал проблеми при теглене на пари и при продажба на кредити. Преди година дори самият аз взех кредит от тях. От около година имат и партньорска програма. При нея ако поканиш хора било за кредит или за инвестиция както ти така и поканения могат да получат малък бонус (25/50/100 лева в зависимост от размера на кредита/инвестицията). Ако решиш да ги проучиш може да се възползваш и от моя линк за насочване: https://www.klearlending.com/ref/100052695 или пък се регистрирай директно (https://www.klearlending.com/), лошо няма. На сайта им има доста информация за основни въпроси, които може да те интересува.
      Дано съм бил полезен и успех в света на инвестициите!
      Последните 5 години бяха годините на изобилието от евтини пари и евтин кредит,но от тук нататък вече картинката става коренно различна.Казвам го защото риска вече е друг.От тук нататък никой не знае как ще се държи кредита в среда на високи лихви.
      Като гледам парите и движението им все повече капитал се насочва към държавни ценни книжа.

      Коментар


      • Здравейте, някоя друга фирма да предложите , освен тази бг фирмата,че има страшно много фирми ,заслужава ли си или по-добре на борсата? 7% дава и борсата от дивиденди има фондове и повече дават.

        Коментар


        • Здравей,
          имам дългогодишен опит от над 5 години с българската платформа за p2p потребителски заеми Klear. Компанията подбира/оценява кредитополучателите и съответно отпуска или отказва даването на кредит. След това регистрираните инвеститори получават информация за съответните отпуснати кредити и ако искат инвеститорите могат да закупят дялове от тях (реално закупуват права върху определена част от кредита - цесия).
          арактерно за Klear, е че са нишова платформа, която е насочена към най-платежоспособните клиенти (prime кредитен сегмент) и за толкова години делът при тях на "лошите" кредити (които не се обслужват) е много малък. За мен те са доста консервативни и риска инвестицията да бъде загубена е много малък, което много пасва на моя стил на инвестиране. Разбира се, по-ниския риск е свързан с по-ниска доходност. За 5 години при инвестирани 3000 лева средната ми годишна възвращаемост е около 7%, а от "лоши" кредити съм загубил 4 лева 35 ст.
          Платформата за мен е много удобна и лесна да за работа. Процеса по инвестиране може да се автомазира по определени критерии, но лично аз след натрупания опит предпочитам да избирам кредитите си собственоръчно. Вече ми е много по-лесно да погледна един кредит и да му дам собствена оцека за по-малко от минута и съответно да взема инвестиционно решение.
          Досега Klear винаги са били максимално коректни и отзивчиви. Не съм имал проблеми при теглене на пари и при продажба на кредити. Преди година дори самият аз взех кредит от тях. От около година имат и партньорска програма. При нея ако поканиш хора било за кредит или за инвестиция както ти така и поканения могат да получат малък бонус (25/50/100 лева в зависимост от размера на кредита/инвестицията). Ако решиш да ги проучиш може да се възползваш и от моя линк за насочване: https://www.klearlending.com/ref/100052695 или пък се регистрирай директно (https://www.klearlending.com/), лошо няма. На сайта им има доста информация за основни въпроси, които може да те интересува.
          Дано съм бил полезен и успех в света на инвестициите!

          Коментар


          • p2p lending за европа използвате ли и от коя фирма /брокер сте доволни?

            Здравейте приятели използвате ли p2p lending да давате заеми за разни хора през европейска фирма и от коя фирма и брокер сте доволни някой изгорял имали да се похвали или не,струва ли си стигат ли % който обещават и данъка пак ли е 10% дори и в Ирландия да е брокера фирмата?
            Моля препоръчайте някоя фирма от която сте доволни .
          Working...
          X