IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скандинавски акции

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Следите ли THQ Nordic и гейминг компаниите изобщо - Габриел Добрев дава много полеза инфо ( новата им игра е с THQ) .
    Може доста неща да се научи от кухнята на този бизнес.
    https://www.youtube.com/watch?v=YszqQ4YjtGY
     

    Коментар


    • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
      за Pandora имам предвид, че след кризата добре вървят. Иначе трусът в миналото си е отделно. Иначе Coloplast, DSV Panalpina, Royal Unibrug са добри също. Genmab пропуснах
      IvelinaJensen
      Привет,
      Може ли да препоръчаш местен (касаещ датски компании най-вече) чат-форум, защото след ъпгрейда на сайта им този на https://www.euroinvestor.dk/ тотално замря, а в https://www.shareville.se/ активността също не е от най-големите.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
        Търсих варианти за инвестиция в евро и попаднах на Kesko - финландски супермаркети. И автомобили внасят. http://www.nasdaqomxnordic.com/aktie...N=FI0009007900 Почти нямат дълг, в криза няма да пострадат много, но нямам идея дали немските бакалии не са нагазили здраво и там. Някой с впечатления от ситуацията там?
        Kesko беше 17,88 на тази дата; към 5 октомври е 22,58. Който е имал очи за нещо извън Шел, добре се е наиграл. Има още да върви нагоре, но вече не е толкова добра сделка. Хубаво беше някой да даде мнение овреме.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

          Точно тази информация търсих, но не можех да я открия. Благодаря за което. Видях че данъка във Финландия е 20 а не 27%. В Дания виждам че има три ставки, отстъпки и е доста объркано. Предполагам че за мен като инвеститор от БГ данъка ще ми е 27%. В Швеция стана ясно че е 30%. Интересното е че при Швеция и Норвегия ги дава : 0%-30% и 0%-25%, кога ли не се дължи данък? Кои скандинавски компании следиш, ако не е тайна. Цените може и да са височки, но никой не може да каже кога можем да очакваме корекция. Ще започна да събирам портфейл малко по-малко. Ако това става на по-ниски цени от сегашните, чудесно. Ако не, здраве да е
          За данъка - не гледай ниските ставки. Те са за институционални инвеститори с голям % (>10 обикновено). Ние сме по големите ставки, като в някои случаи имаме двустранно споразумение. За съжаление обаче никой брокер не го уважава и трябва сам да се разправяш да си връщаш надвзет данък при източника.

          Коментар


          • Търсих варианти за инвестиция в евро и попаднах на Kesko - финландски супермаркети. И автомобили внасят. http://www.nasdaqomxnordic.com/aktie...N=FI0009007900 Почти нямат дълг, в криза няма да пострадат много, но нямам идея дали немските бакалии не са нагазили здраво и там. Някой с впечатления от ситуацията там?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

              Направих две влизания и излизания от Pandora ....има доста потенциал смениха си модела , директора, маркетинговата политика редовно дават добри дивиденти ( 7% взех аз) и имат доста ниски коефициенти на нива под 300 , естествено за мен дбора цена за влизане е около 280 .
              Наистина при Pandora ситуацията определено се подобри и ако няма нов сериозен трус около вируса, мисля, че трудно ще видим скоро нива под 300 отново. Цената й често се влияе от периодичните анализи на Carnegie (нерядко след техни анализи има сериозно изменение на цената и в двете посоки) и SEB (където я анализира бившият им IR директор), а напоследък и двете фин. групи са силно позитивни като прогнози, в резултат на внедряването на новата им стратегия. Като цяло много добра компания, но определено не е за хора със слаби нерви - все още е втората най-скъсявана датска компания (малко над 7% към края на май), въпреки затварянето на близо 5% през последните три месеца.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                за Pandora имам предвид, че след кризата добре вървят. Иначе трусът в миналото си е отделно. Иначе Coloplast, DSV Panalpina, Royal Unibrug са добри също. Genmab пропуснах
                Направих две влизания и излизания от Pandora ....има доста потенциал смениха си модела , директора, маркетинговата политика редовно дават добри дивиденти ( 7% взех аз) и имат доста ниски коефициенти на нива под 300 , естествено за мен дбора цена за влизане е около 280 .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                  Не мисля че Pandora се представят толкова добре. Напрегнатата обстановка в Хонконг не им се отрази добре, а сега ситуацията с КОВИД ги удари още веднъж. Да, за последната година цената е близо до връх, но 2016-та цената е гонила 1000 крони, докато сега се колебае между 200-300. За другите съм съгласен.
                  за Pandora имам предвид, че след кризата добре вървят. Иначе трусът в миналото си е отделно. Иначе Coloplast, DSV Panalpina, Royal Unibrug са добри също. Genmab пропуснах
                  Last edited by IvelinaJensen; 14.06.2020, 10:37.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                    Ако с трейдърката визираш мен - тъкмо видях темата. За дивидентите данъка до 55300кр печалба от акции и дивиденти е 27% , а над нея е 42%. Търгувам ги щото ми е най-евтино, но не ги ползвам като дивидентни щото са ниски дивидентите. Ползвам ги за трейдинг в общи линии. Иначе всичките компании в OMX Copenhagen са добри. Novo Nordisk е класика, но Vestas много дръпна напоследък. Pandora също добре вървят. Абе... разгледай ги. Но има американски дават по-големи дивиденти, въпреки че сега покрай вируса стана сложно. Mærsk са добре за трейдинг ама са скъпички
                    Не мисля че Pandora се представят толкова добре. Напрегнатата обстановка в Хонконг не им се отрази добре, а сега ситуацията с КОВИД ги удари още веднъж. Да, за последната година цената е близо до връх, но 2016-та цената е гонила 1000 крони, докато сега се колебае между 200-300. За другите съм съгласен.

                    Коментар


                    • Ако с трейдърката визираш мен - тъкмо видях темата. За дивидентите данъка до 55300кр печалба от акции и дивиденти е 27% , а над нея е 42%. Търгувам ги щото ми е най-евтино, но не ги ползвам като дивидентни щото са ниски дивидентите. Ползвам ги за трейдинг в общи линии. Иначе всичките компании в OMX Copenhagen са добри. Novo Nordisk е класика, но Vestas много дръпна напоследък. Pandora също добре вървят. Абе... разгледай ги. Но има американски дават по-големи дивиденти, въпреки че сега покрай вируса стана сложно. Mærsk са добре за трейдинг ама са скъпички

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от распутин Разгледай мнение
                        Бутам темата, че имаме една трейдърка от Дания, да казва за тамошни оферти
                        Да заповяда.

                        Коментар


                        • Бутам темата, че имаме една трейдърка от Дания, да казва за тамошни оферти

                          Коментар


                          • Благодаря!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ipsie Разгледай мнение
                              На коя борса се търгува assa abloy.
                              Могат ли да се купят акции през БГ брокер??
                              На борсата в Стокхолм. Елана глобал трейдър ги предлагат.

                              Коментар


                              • На коя борса се търгува assa abloy.
                                Могат ли да се купят акции през БГ брокер??

                                Коментар

                                Working...
                                X