IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Брокер за юридическо лице

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от qnidopi Разгледай мнение
    Някой може ли да сподели положителен опит с инвестиционен брокер, който да е на ниво относно обслужване на юридически лица?
    Търгувам два лични и един фирмен акаунт в IB. Нямам никакви оплаквания.

    Захранвам със SEPA преводи и излиза почти без пари. Обръщам в IB в долари. И без това курса там е по-добър от в нашите банки... Не знам защо изобщо някой би се занимавал с банка през 2022г. ?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

      Каква ще бъде таксата на банка в България ако запупя VWCE за 200к като физическо лице ? Дяловете мои ли ще бъдат ? Защото в тези по Интернет не са наистина мои.
      Примерно таксата на ДСК е 0,25% от сумата - значи ще е 500
      Last edited by Frosty; 18.02.2022, 21:38.
      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

        Каква ще бъде таксата на банка в България ако запупя VWCE за 200к като физическо лице ? Дяловете мои ли ще бъдат ? Защото в тези по Интернет не са наистина мои.
        Сумата е сравнително малка за банка, ще те одерат поне няколкостотин лева, може и над 2000. По-добре през интернет брокер. Иначе са по-договаряне повечето големи поръчки. Ако държиш да са на твое име може да ги прехвърлиш на директна регистрация (drs се вика). През ИБ е сравнително лесно, таксата е няколко долара. T.e. цялата работа може да ти излезе под 100 долара. При останалите нямам идея, но със сигурност е по-скъпо. При директна регистрация обаче не можеш да търгуваш. Трябва да ги върнеш обратно към брокер, за да продаваш.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от qnidopi Разгледай мнение

          Същото усещане имам и аз от опита си на физическо лице.
          Каква ще бъде таксата на банка в България ако запупя VWCE за 200к като физическо лице ? Дяловете мои ли ще бъдат ? Защото в тези по Интернет не са наистина мои.
          Last edited by anonymous6718; 18.02.2022, 20:10.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

            Банка в България. Безумие е да пестиш от такси и да се разправяш по интернет за по-сериозни суми. Ако чак толкова държиш през интернет да бъде - Саксо е най-малко лошият вариант от големите. С тях поне можеш да се свържеш. Интерактив де факто нямат съпорт.
            Същото усещане имам и аз от опита си на физическо лице.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от qnidopi Разгледай мнение
              Някой може ли да сподели положителен опит с инвестиционен брокер, който да е на ниво относно обслужване на юридически лица?
              Банка в България. Безумие е да пестиш от такси и да се разправяш по интернет за по-сериозни суми. Ако чак толкова държиш през интернет да бъде - Саксо е най-малко лошият вариант от големите. С тях поне можеш да се свържеш. Интерактив де факто нямат съпорт.

              Коментар


              • Брокер за юридическо лице

                Някой може ли да сподели положителен опит с инвестиционен брокер, който да е на ниво относно обслужване на юридически лица?
              Working...
              X