IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

IT секторът: Диференцирано ДДС ще вдигне други данъци

Софтуерните компании се подготвят за трудно трето и четвърто тримесечие и ръст през следващата година, прогнозира Красимир Стоянов от БАСКОМ

14:32 | 27.05.20 г.
<p>
	<em>Снимка: БГНЕС</em></p>

Снимка: БГНЕС

Понижаването на данък добавена стойност за ресторантьорите ще доведе до увеличаването на други данъци, което ще намали потреблението на гражданите точно в ресторантите. Това прогнозира в ефира на Bloomberg TV Bulgaria, в предаването “Светът е бизнес”, Красимир Стоянов, член на управителния съвет на Българска асоциация на софтуерните компании (БАСКОМ), основател и главен изпълнителен директор на ОРАК ГРУП.

“Промяната на макрорамката на бюджета и на икономическите правила би довела до по-голяма нестабилност, отколкото до преки ползи”, смята той и заяви, че промяната на ДДС за който е да е бранш би довела до вдигане на ставките за останалите браншове.

Експертът е на мнение, че обедняването на други браншове няма да стимулира потреблението, „балансът ще се развали, тези пари няма да бъдат харчени в този бранш".

По думите на Стоянов дебалансът при данъците ще постави компаниите от софтуерния сектор пред избора от фалит или намаляване на заплатите на програмистите.

Той изрази и очакванията на IT сектора на фона на пандемията.

Представителят на Българската асоциация на софтуерните компании посочи, че IT фирмите се подготвят за много трудно трето и четвърто тримесечие и ръст през следващата година.

“По теорията на “черния лебед” пазарен лидер става този, който успява да създава най-много възможности”, припомня Стоянов.

Вижте целия разговор във видео материала на Bloomberg TV Bulgaria.

Видеа с всички гости на предаването “Светът е бизнес” гледайте тук.
 

Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 08:43 | 14.09.22 г.
Специални проекти виж още

Коментари

Финанси виж още