IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Новият токен луна пуска отново машината на криптовълнението

Оригиналният блокчейн ще се раздели и ще е известен като тера класик, а луна – чиято цена достигна почти до нула – ще се нарича луна класик

11:14 | 26.05.22 г. 1
Автор - снимка
Създател
<p>
	<em>Снимка: Bloomberg LP</em></p>

Снимка: Bloomberg LP

Ако се нуждаете от подсещане, че паметта на хората в криптосвета е кратка, то погледнете към повторното пускане на токена луна, изиграл ключова роля в срива на блокчейна тера, който струва милиарди на инвеститорите преди повече от две седмици, съобщава Bloomberg.

Вече се трупа интересът около криптовалутата, която бе пусната наново в рамките на предложение, одобрено в сряда. Планът цели да спаси мрежата, след като стейбълкойнът TerraUSD (UST) загуби паритета си с долара и повлече крак за срив в цените на повечето дигитални активи.

В рамките на одобрените мерки оригиналният блокчейн ще се раздели и ще е известен като тера класик (Terra Classic), а луна – чиято цена достигна почти до нула – ще се нарича луна класик (Luna Classic) и ще е с код LUNC. На новият блокчейн тера ще оперира монета със съществуващото име и код луна, но няма да включва стейбълкойна UST. Новата луна ще бъде раздадена на досегашните притежатели на луна и UST в четвъртък.

Криптоборсите вече представят планове за листване на токена, като се появиха и прогнози за неговото поскъпване. Това не е изненада, тъй като криптосветът често следва класическите модели, при които инвеститорите увеличават усилията си за гарантиране на успех на нов блокчейн в опит да въстановят предишни загуби.

Хиляди, ако не и милиони инвеститори загубиха пари от срива на тера, като цените както на луна, така и на UST достигнаха на практика нула. Цената на луна се изстреля с 18% в сряда, но все пак остава само частица от цента, докато през април се разменяше за над 100 долара. В четвъртък вече отново е на червено на фона на разпродажби на по-широкия пазар. UST обаче поскъпва с над 50% до 0,1 долара.

Засега остава неясно дали цената на новата луна ще тръгне нагоре. За да запази съществуващите проекти на блокчейна тера, новата система също така ще се нуждае и от подкрепата на водещите борси. Ако новият токен бъде листнат на големи борси, това ще гарантира повече ликвидност и увеличение на цената. Криптоборсата Huobi обяви, че ще подкрепи луна 2.0, а OKX ще участва в разпространението на новите токени. От своя страна Binance съобщи, че „работи отблизо с екипа на тера“, за да осигури на засегнатите си потребители „най-доброто възможно отношение“.

Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 10:53 | 14.09.22 г.
Специални проекти виж още

Коментари

1
rate up comment 3 rate down comment 1
nikiangel
преди 1 година
И пак ще се нагълтат шараните с гола кукичка го гърлото. И пак ще ги опържат, пак някои ще се самоубуият, други ще изгърбят брокерите дето са ги навили да инвестират, света ще продължи да си се върти :).
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
Финанси виж още