IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

България се нареди на 65-то място с три медала - един сребърен и два бронзови

08:47 | 22.08.16 г. 1
<p>
	<em>Снимка: Ройтерс</em></p>

Снимка: Ройтерс

Президентът на Международния олимпийски комитет (МОК) Томас Бах обяви Олимпийските игри 2016 г. за закрити. След 16 състезателни дни олимпийският огън бе изгасен, предаде Gol.bg.

Знамето на България в церемонията по закриването на Игрите в Рио бе носено от капитана на ансамбъла по художествена гимнастика Михаела Маевски.

В Рио отборът на САЩ завърши на първото място в класирането по медали. Американците спечелиха 46 титли и общо 121 отличия.

България се нареди на 65-то място с три медала - един сребърен на Мирела Демирева в скока на височина и два бронзови на ансамбъла по художествена гимнастика и на Елица Янкова по борба.

Плувецът Майкъл Фелпс стана най-успешният спортист на Олимпиадата в Рио де Жанейро. Фелпс беше провъзгласен за най-титулуван с всички отличия, които успя да завоюва в басейна в бразилския град - пет златни и един сребърен медал.

Като цяло той е рекордьор в историята на Олимпийските игри с 23 титли и общо 28 медала.

Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.

Последна актуализация: 13:46 | 12.09.22 г.