IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Активността на пазара на бизнес имоти в САЩ ще се задържи силна

Китай ще е водещ източник на трансгранични капитали

17:48 | 16.01.17 г.
<p>
	<em>Снимка: архив, Ройтерс</em></p>

Снимка: архив, Ройтерс

Активността на пазара на бизнес имоти в САЩ ще остане почти същата като през 2016 г., прогнозира консултантската компания CBRE.

Глобалните капиталови потоци ще продължат да се вливат в американския пазар на бизнес имоти, като водеща роля се очаква да има Китай въпреки очертаващите се три кръга на затягане на паричната политика и увеличаването на краткосрочните лихвени проценти.

Въпреки че гъвкавата парична политика запази доходността на облигациите ниска в сравнение с историческите й нива, сравнително силната икономика и недостатъчно високата възвръщаемост на други места затвърждава САЩ като любима дестинация за чужди капитали.

Обемите на чуждестранните инвестиции остават стабилни, като над 60 млрд. долара са инвестирани в американски бизнес имоти през 2016 г., изчисляват от компанията.

Очакванията за фискалната политика доведоха до очаквания за ръст на инфлацията, което ще направи имотите още по-привлекателен клас активи. В резултат се очаква институционалните инвеститори и държавните инвестиционни фондове да увеличат инвестициите си в имоти в САЩ с цел диверсификация на портфейлите.

Инвеститорите продължават да предпочитат първокласните и най-високо ликвидни пазари. Засилва се обаче интересът им към развиващите се американски пазари, например Далас или пък Форт Уърт.

Като цяло капиталите за инвестиции в бизнес имоти в САЩ се очаква да останат широко достъпни. Само два са източниците на притеснение – продажбите на секюритизиран дълг и банковото кредитиране за строителните компании.

Нестабилността на пазарите на облигации в началото на 2016 г. и промени в нормативната уредба доведоха до значителен спад на продажбите на секюритизиран дълг през миналата година - приблизително 76 млрд. щатски долара спрямо над 101 млрд. долара през 2015 г.

Очакванията са индустрията да се адаптира към промените. Проблемът е, че по-високите разходи за кредиторите няма как да бъдат компенсирани.

Друго предизвикателство пред сектора е очакваната волатилност на пазарите, както и засилването на регулаторния натиск върху банките.

Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 02:19 | 14.09.22 г.
Специални проекти виж още

Коментари

Финанси виж още