IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Пермският басейн може да отбележи рекордно производство на газ през 2021 г.

Пандемията понижи производството на газ, но до края на 2021 г. добивът в Пермския басейн ще се върне към предпандемичните нива и ще продължи да се увеличава

22:00 | 29.07.20 г.
<p>
	<em>Снимка:</em>&nbsp;<em>Bloomberg L.P.</em></p>

Снимка: Bloomberg L.P.

Пандемията потисна производството на природен газ в Пермския басейн, но енергийната корона на САЩ може да се върне отново към рекордните нива на производство на газ до края на 2021 г. До 2023 г. скоростта на добив на газ като вторичен продукт може да нарасне значително, пише Ник Кънингам в коментар за Oilprice. 

От следващата година сондажната дейност започва да се възобновява в Перм, като се предполага, че бенчмаркът WTI ще достигне цена над 45 долара за барел, според Rystad Energy. Ускоряването на сондажната активност води до по-голям добив на природен газ, който се добива като вторичен продукт при извличането на петрол.

Пандемията понижи производството на газ, но до края на 2021 г. добивът в Пермския басейн ще се върне към предпандемичните нива - и ще продължи да се увеличава по-нататък във времето.

Rystad очаква производството на газ да продължи да нараства, достигайки 16 млрд. кубически фута на ден до 2023 г.

В началото на месеца цените на природния газ отскочиха от 25-годишния минимум, достигнат в края на миналия месец. Малцина са анализаторите, които очакват поскъпване на този енергиен ресурс в близко бъдеще.

Запасите на газ за електроенергията и отопление са достигнали капацитета на съоръженията по целия свят. Международната търговия с втечнен природен газ (LNG) се срива, което представлява своеобразна червена лампа за американските шистови компании. И с възстановяването на цените на суровия петрол до около 40 долара за барел, производителите на петрол отново започват активно изпомпване, покрай което се добиват и значителни количества газ като страничен продукт.

Глобалното пренасищане с газ и намаленото търсене заради пандемията доведоха не само до най-ниските цени на газа за юни досега в САЩ, но и до рекордно ниски последователни месечни стойности в Европа.

Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 08:54 | 13.09.22 г.
Специални проекти виж още
Още от САЩ виж още

Коментари

Финанси виж още