IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Основателите на Instagram са против идеята за разделяне на технологичните компании

Идеята на кандидата за президент сенатор Елизабет Уорън няма да реши проблемите в индустрията, твърдят те

13:45 | 12.03.19 г.
Автор - снимка
Създател
Автор - снимка
Редактор
<p>
	<em>Снимка: Архив Ройтерс</em></p>

Снимка: Архив Ройтерс

Съоснователите на Instagram Кевин Систром и Майк Кригер заявиха, че политиците трябва да предложат решения, които адресират специфичните проблеми на технологичната индустрия, вместо просто да говорят за разделянето на компании като Facebook, пише CNBC.

„Смятам, че разговорът ще върви по-добре и ще доведе до по-добра политика, ако се насочим към специфични проблеми, които се опитваме да решим“, коментира Кригер по време на конференция в Остин, Тексас.

Коментарите бяха направени няколко дни, след като кандидатът за президент сенатор Елизабет Уорън представи нов план за разбиване на големите технологични компании като Facebook и Amazon. Съоснователите на Instagram бяха запитани дали подкрепят това предложение.

„Искаме ли си работата обратно?“, отговори Систром. „Шегувам се. Това беше шега“, допълни той.

Миналата година Систром и Кригер напуснаха Instagram, която вече е собственост на Facebook.

Систром коментира, че е изненадан от предложението на Уорън.

"Страхувам се, че предложението за разделяне на всички технологични компании си играе със сегашното отношение против технологиите, вместо да прави това, което политиците трябва да правят, а то е да адресират реални проблеми и да дадат реални решения“.

Систром и Кригер напуснаха изненадващо Instagram през септември, шест години, след като компанията беше придобита от Facebook за 1 млрд. долара. Появата им на конференцията беше първата им съвместна публична изява от оттеглянето от Facebook. 

Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 18:49 | 12.09.22 г.
Специални проекти виж още
Още от Социални мрежи виж още

Коментари

Финанси виж още