Цените на петрола ще задържат силата си и през 2018 г., очаква инвестиционната банка Goldman Sachs, цитирана от Bloomberg.
Според Goldman Sachs ОПЕК и съюзниците му ще спазват по-стриктно споразумението за свиване на добива. Миналата седмица петролният картел и други производители, включително Русия, се споразумяха да продължават със съкращенията в добива до края на следващата година.
Докладът на инвестиционната банка очакват възвръщаемост от суров петрол в размер на 9% през следващите 12 месеца.
Позицията на Goldman се различава от тази на Citigroup, които имат мечи нагласи. Citigroup прогнозира, че ОПЕК, Канада, Бразилия, Русия и САЩ ще увеличат резервите си от петрол.
Goldman Sachs все пак предупреждава, че шистовите производители ще започнат да реагират на по-скъпия петрол през 2019 г.
„Продължаваме да смятаме, че преценката на ОПЕК за реакцията от страна на предлагането към по-високите цени е прекалено консервативна, особено що се отнася до шистовите производители“, пише в доклада на Goldman.
Инвестиционната банка понижава прогнозите си за добива в ОПЕК и Русия с 350 хил. барела дневно до 44,3 млн. барела дневно през 2018 г. Кредиторът е оптимистичен за глобалното търсене на петрола.


Вдигат учителските заплати с 10 процента
Николай Младенов ще управлява изпълнителния комитет за Газа
Зверско убийство на сина на зам.-кмета на Харков във Виена
Тарикати продават стартови пакети евро от по 20 лева за 50
Мъж е в кома след тежък побой пред магазин
И. Шнабел от ЕЦБ подкрепя прогнозите за повишение на лихвите
САЩ създадоха новия си план за национална сигурност спрямо капризите на Тръмп
Deutsche Bank: Бумът на AI продължава, няма балон
Посланик Пъздър за глобите на ЕС, енергетиката и AI, част 3
Посланик Пъздър за глобите на ЕС, енергетиката и AI, част 2
Пет от най-странните жабки в серийни автомобили
Първото BMW M се продава
Опасно ли е поставянето на калъфи върху седалки с подгрев
Volkswagen вкарва три модела в сервизите заради проблеми с безопасността
Hyundai възражда един от най-забавните си модели
Размяна на "любезности" между Мъск и ЕС заради глоба от 120 млн. евро
Франция представи мощна нова система за борба с дронове
Откриха нови доказателства за селективен канибализъм сред неандерталците в Европа
Мутация на грипа във Великобритания може скоро да дойде у нас
преди 8 години Абе сичките тука мноо ги разбирате нещата... :lol: отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Именно , ама те или по-скоро шефовете им нямат файда от високи цени , щото вече залагат на съвсем други индустрии ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Цената на петрола ще е такава, каквато наредят "нашите момчета" в Лондон, Ню Йорк и(хайде от мен да мине) Сингапур. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години До 2 Никога не съм прогнозирал цени на петрола от 20 долара за барел Вероятно си се объркал Прогнозирал съм средни цени на петрола между 43 и 48 долара за барел И сега ще ти го напиша пак -2019 цени на петрола средни от 47-55долара за барел Запомни го за да не пишеш вече глупости отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години А дали нема да ни припомниш и прогнозата си за 2017, която направи през 2015? Май за около 20-тина, даже без малко, долара за барел нещо каканижехте. А лани моретата беха пълни със закотвени танкери с непродаден нефт, дето никой го не искал...? Само че тогава бехте повече врачки. Сега некои се потопиха и избегват тази тема... :lol: отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Голдман Сакс продължава да акцентира за движението на цените на петрола върху производството спазването на ограниченията на производството от ОПЕК Русия и други Но главния движещ фактор върху цените на петрола през 2019 ще бъде потреблението А то постоянно ще намалява В много части на света подхранвано от енергиината ефективност електрическите автомобили и камиони В Е И дори от глобалното затопляне ПОТРЕБЛЕНИЕТО постоянно ще намалява и през 2019 ще видим стабилни цени но на ниско ниво 47-55 долара за барел отговор Сигнализирай за неуместен коментар