Suntory Beverage & Food Ltd ще придобие звеното за производство на безалкохолни напитки на Japan Tobacco Inc (JT) за 150 млрд. йени (1,2 млрд. долара), след като тютюневият производител реши да намали загубите си в бизнеса с напитки.
Звеното за производство на храни и напитки на притежателя на марката Jim Beam Suntory Holdings съобщи в понеделник, че ще придобие всички акции в две от подразделенията на JT.
Силното присъствие на Suntory Beverage & Food на японския пазар на безалкохолни напитки и неговата пазарна сила му даде възможност да развие марките и услугите на JT, съобщи самата JT в изявление.
Тютюневата компания вече заяви през февруари, че ще се оттегли от бизнеса с безалкохолни напитки до края на септември. JТ влезе бизнеса с напитки през 1988 г. и е 10-ият най-голям производител на безалкохолни напитки в Япония.
Японските производители на напитки до голяма степен дължат своя растеж на търсенето в чужбина поради проблемите с вътрешното търсене, идващи от свиващото се и застаряващо население на страната.
През миналата година Suntory Holdings осъществи и още мащабни покупки, една от които на Beam Inc за около 16 млрд. долара. Последните сделки пък бяха за производителя на кафе Roots и този на ароматизирани напитки Momono Tennensui.


Всички обекти на РИМ – Варна с вход свободен за 120-годишнината на музея
България е на 35-о място в Индекса на богатство на нациите
Ударен от дрон кораб пристига във Варна
Американските самолети се връщат в България
Инфлацията в САЩ достигна 3-годишен връх и засилва натиска върху Федералния резерв
Полша търси нови двигатели на растежа в подкрепа на местната икономика
Mozilla: Mythos намери много стари бъгове и ни беше полезен
Разходите за хеджиране на ръста от $9 трлн. в S&P 500 растат преди срещата на Фед
Големите първични публични предлагания в САЩ ще подкрепят сделките в Европа
Apple CarPlay получи дългоочаквана функция
Първото мексиканско EV събира шестима и струва 8600 долара
Ремарке с фойерверки избухна на магистрала
Произведено в ЕС ще важи за автомобили от Япония и Южна Корея
Джони Деп на 63 - любимите коли на холивудската звезда
Mona, Robi, Прея и Тригайда излизат на сцената на Бузлуджа
Трима са кандидатите за ректор на Софийския университет
Абсурд в Хасково: Мъж, с дете в ръце, изрита електробус и си счупи крака
Борис Михайлов е новият шеф на НАП