IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
    Ако беше тук, нямаше да имам никакво колебание че трябва да се купи през бизнес и то да регистрираш нов, който да го купи и да го преотдава под наем на фирмата на жена ти. Купуваш от новия бизнес с ипотека, лихвите са ти разход , в същото време е печалба няма защото се чисти от амортизацията. Наема пък е разход на фирмата на жена ти. Накрая горе долу ще ти излезне без пари. Отделно, ще е по-малко лаябилити, защото тази фирма ще прави само едно нещо , да отдава под наем на жена ти и няма начин утре някой да я осъди и да и вземе имота. В България обаче, за новата фирма, ще трябва да се ръсиш за счетоводител, банкови сметки, не знам дали ще можеш да отписваш разходи по офиса та сметката е друга и не знам дали излиза. ДДС също не знам дали няма да оскъпи, макар че що да има ДДС ако използваш нова фирма? Тя не би трябвало да се регистрира. Тази на жена ти регистрирана ли е? Тук със сигурност през нова фирма, но в България не знам как е и затова попитах.
    Да де, ама не е там :-( Схемата е перфектна, все още не съм се отказал да действам именно по този начин. Благоверната има клиент, основния бизнес е в едната фирма, имота в другата. Само, дето там нещата се случиха, защото всичко беше с налични пари. Проблема са банките в БГ. Първо лихвите са двойни, годините също, ама в обратна посока и....абе коя банка дава кредит на дружество, учредено вчера ??? Е....ако си с фамилия Пеевски, не е проблем, ама мамка му, аз съм просто някой си Николов :-( Ама ще чекна няколко банки, може па и да са се научили някои добри западни практики вече :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

      Май баш ти и злобчо искате на набиете с ненужна ипотека и лихви човек с готови пари. Толкоз са ти финансовите познания ма, а се бараш за счетоводител. Не знаеш даже че има разлика между short-term и long-term capital gains. Оня па не прави разлика между фирма и тръст, бърка данък наследство и данък печалба. А па че печалбата от фирмата се облага и с още един данък преди да се ползва от физическото лице, въобще се не сеща!
      Виждам че си научила доста термини,ама знаеш ли им смисъла?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

        Имаш предвид щати с ниски данъци?TAX на английски се превежда ДАНЪК. А такса на български е друго нещо.Няма ли единна ставка за цялата държава за корпоративния данък?
        В Делауер можеш да регнеш фирма, която да не дължи никакви данъци.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

          Сигурно е ,Бонке.Твоите финсови познания стигат колкото да излъжеш некой шаран да се набие с ипотека.:eek:Все едно брокер на имоти да се прави на строителен инженер.
          Май баш ти и злобчо искате на набиете с ненужна ипотека и лихви човек с готови пари. Толкоз са ти финансовите познания ма, а се бараш за счетоводител. Не знаеш даже че има разлика между short-term и long-term capital gains. Оня па не прави разлика между фирма и тръст, бърка данък наследство и данък печалба. А па че печалбата от фирмата се облага и с още един данък преди да се ползва от физическото лице, въобще се не сеща!
          Last edited by X_Y; Днес, 17:14.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

            Имаш предвид щати с ниски данъци?TAX на английски се превежда ДАНЪК. А такса на български е друго нещо.Няма ли единна ставка за цялата държава за корпоративния данък?
            Абе данък не знам как се процедира, нали ти казвам , че ако се стигне до данъци значи е сбъркана сметката. Такси за регистрация имам предвид. Усетих , че сигурно няма да се разбере защото вслучая има двойно значение но не знам каква дума да използвам. В Калифорния е сравнително скъпо да регистрираш компания, еднократено се плаща на година, но за имотите калулациите са за 30 години и се натрупва. Ако ползваш отделна фирма за всеки имот се умножава по броя на имотите. Затова по други шати се правят регистрациите

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

              Сигурно е,Бонке.Твоите финсови познания стигат колкото да излъжеш некой шаран да се набие с ипотека.Все едно брокер на имоти да се прави на строителен инженер.
              По-ниски са , но са на последно място в сметките зашото ако се стигне да се плашат данъци значи не си направил добре сметката.
              Тук дори имоти за живеене не се купуват на твое име. Или по-скоро купуват се и се прехвурлят веднаха ма тръст, така си зашитен ако имаш лични задължения , децата ти не плащат данък наследство и т.н. Питах дали има такава форма в България , но ми се изсмяхте. Аз примерно нямам нишо на мое име освен 2 наследствени апартамента в България. Даже във Франция го взехме с някаква особена форма зашото и те нямат тръст в тукашния смисъл на думата , но имат нешо подобно през компания. Във Франция данъците наследство са жестоки и ако взимате нещо си опичайте акъла преди покупката , че после дарения, всичко се облага. Ако използваш тръст само сменяш кой го управлява. Сигурно не го обяснявам баш правилно зашото не съм нито адвокат , нито счетоводител и преразказавам каквото са ми казали, но това което знам е , че не трябва да се купува от физическо лице.
              Last edited by X_Y; Днес, 16:51.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
                Ако имаш собствени пари по-добре вземи с тях акции. лихвите обикновено са по-ниски от проходите от акции. За имоти обикновено се правят отделни фирми които правят само едно нещо, дават под наем. Регистрацията е в щати с ниски такси. Каквито и да са разходите ги отписваш от печалбата на фирмата от наем. Освен това имота се амортизира на 100% за. 27.5 години ( не съм сигурен за годините) и амортизацията я вадиш от приходите преди облагане. Другото е че имота е защитен. В България не знам как е със застраховките примерно или други рискове, но тук могат да те осъдят за големи цифри при което киква лимита на застраховките, понякога дори и застраховка чадър, не стига защото и тя има лимит , и тогава тръгват по имуществото. Бизнеса е отделен обаче и не могат да взимат пт там. Не на последно място, данъците за бизнеса са обикновено по-ниски. Тук са прогресивни.
                Имаш предвид щати с ниски данъци?TAX на английски се превежда ДАНЪК. А такса на български е друго нещо.Няма ли единна ставка за цялата държава за корпоративния данък?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                  Сигурно ли е че корпоративният е по-нисък от capital gains tax за физическо лице в Калифорния?
                  Сигурно е ,Бонке.Твоите финсови познания стигат колкото да излъжеш некой шаран да се набие с ипотека.Все едно брокер на имоти да се прави на строителен инженер.
                  Last edited by X_Y; Днес, 16:50.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                    Не познавам ситуацията в щатите, но ми се струва недомислена тая схема. Ако имаш парите за имота, защо да купуваш с ипотека? Какви са разходите по учредяване на ипотека и отпускане на кредит, какви са годишните разходи към банката за лихви и такси? Отделно при продажба след 10 години примерно, вероятно ще се обложи печалбата от поскъпването на имота. Не е ли по-изгодно да си физическо лице в такъв случай?
                    Ако имаш собствени пари по-добре вземи с тях акции. лихвите обикновено са по-ниски от проходите от акции. За имоти обикновено се правят отделни фирми които правят само едно нещо, дават под наем. Регистрацията е в щати с ниски такси. Каквито и да са разходите ги отписваш от печалбата на фирмата от наем. Освен това имота се амортизира на 100% за. 27.5 години ( не съм сигурен за годините) и амортизацията я вадиш от приходите преди облагане. Другото е че имота е защитен. В България не знам как е със застраховките примерно или други рискове, но тук могат да те осъдят за големи цифри при което киква лимита на застраховките, понякога дори и застраховка чадър, не стига защото и тя има лимит , и тогава тръгват по имуществото. Бизнеса е отделен обаче и не могат да взимат пт там. Не на последно място, данъците за бизнеса са обикновено по-ниски. Тук са прогресивни.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                      Боке ,ма нали си финасист.В САЩ и в повечето развити държави данъка за физическо лице с големи доходи е по-висок от корпоративния защото е прогресивен.Освен това се признават и разходите и се пренасят загубите.Освен това капиталовите печалби на физически лица се облагат.


                      пп.Корпоравния е 21%
                      Сигурно ли е че корпоративният е по-нисък от capital gains tax за физическо лице в Калифорния?
                      Last edited by X_Y; Днес, 16:51.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                        Не познавам ситуацията в щатите, но ми се струва недомислена тая схема. Ако имаш парите за имота, защо да купуваш с ипотека? Какви са разходите по учредяване на ипотека и отпускане на кредит, какви са годишните разходи към банката за лихви и такси? Отделно при продажба след 10 години примерно, вероятно ще се обложи печалбата от поскъпването на имота. Не е ли по-изгодно да си физическо лице в такъв случай?
                        Боке ,ма нали си финасист.В САЩ и в повечето развити държави данъка за физическо лице с големи доходи е по-висок от корпоративния защото е прогресивен.Освен това се признават и разходите и се пренасят загубите.Освен това капиталовите печалби на физически лица се облагат.


                        пп.Корпоравния е 21%
                        Last edited by nradev1111; Днес, 15:51.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                          А пък някой сега се радва на придобивката в Чайка Радвай се на съществуването си в Кални ливади и забрави за Варна.
                          Кални ливади е в София, а не в селата около Добрич

                          Коментар


                          • Прекалявате с писането извън темата.
                            Мненията ви са тук:
                            Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни? - Форум Инвестор.БГ (investor.bg)
                            रादोस्त

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
                              Ако беше тук, нямаше да имам никакво колебание че трябва да се купи през бизнес и то да регистрираш нов, който да го купи и да го преотдава под наем на фирмата на жена ти. Купуваш от новия бизнес с ипотека, лихвите са ти разход , в същото време е печалба няма защото се чисти от амортизацията. Наема пък е разход на фирмата на жена ти. Накрая горе долу ще ти излезне без пари.
                              Не познавам ситуацията в щатите, но ми се струва недомислена тая схема. Ако имаш парите за имота, защо да купуваш с ипотека? Какви са разходите по учредяване на ипотека и отпускане на кредит, какви са годишните разходи към банката за лихви и такси? Отделно при продажба след 10 години примерно, вероятно ще се обложи печалбата от поскъпването на имота. Не е ли по-изгодно да си физическо лице в такъв случай?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                                А пък някой сега се радва на придобивката в Чайка Радвай се на съществуването си в Кални ливади и забрави за Варна.
                                Чайка ти е изпила мозъка....

                                Коментар

                                Working...
                                X