IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Транскарт (5T5 / TRCRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Транскарт АД тихомълком падна от борсата
    http://money.bg/news/id_1316514214

    Публичното дружество Транскарт АД-София (5T5), се е отписало от регистъра на публичните дружества. Това става ясно, след като БФБ сваля от търговия емисията акции.

    Емисията е в размер на 7 000 002 лева, разпределена в 7 000 002 броя обикновени, поименни, безналични, свободнопрехвърляеми акции с право на глас, с номинална стойност 1 лев всяка.

    Желанието за отписване на дружеството като публично, датира още от 2012 г. Като мотиви за отписването се излагаха тези, че дружеството практически не извършва основната си дейност. Причина за това е, че дружеството не е кандидатствало пред БНБ за получаване на издаване на лиценз за оператор на платежна система. През 2012 г. КФН забрани на Транскарт АД да гласува отписване от регистъра на публичните дружества, чрез ПАМ.

    Явно дружествата е постигнало отписване по съдебен ред, тъй като няма съобщения от тогава за течаща процедура по отписване.

    Тъй като това вече е станало факт, БФБ прекратява емисията считано от 11.02.2015 год.
    http://tekstove.info/browse.php?id=14422

    Коментар


    • Благодаря за отговорите .....работата явно е много по-различна от колкото си мислехме .....няма да ви занимавам
      Благодаря ви!

      Най-лошото е , че от банката ни вест ни кост докато мъжът ми сам тръгна да проследява от къде има такова задължение около 1000лева! Чудно ми е докога щяха седят и си траят ?!
      Наложи се мъжът ми да тегли кредит от банка и му отказаха под претекст , че има непогасени задължения някъде........та така....
      Да , сумата е точно 1005 лева. Утре ще ходим да говорим с управителя на Пиреус банк , но ми мирише , че ще си ги плати като поп тези парички , за да може да му се изчисти кредитното досие........иначе сега е в длъжници . Ако искате ще ви информирам за развоя на събитията , да задоволя любопитството ви а и не дай си боже ако се случи на някой друг

      Коментар


      • Сигурна ли си, че задължението е точно 1005? От банката ли ти изпратиха съобщение? Да не се окаже, че тази сума е лимита по картата, а не реалното задължение....

        Първоначално изпратено от flowerss
        Направо не знам към кого да се обърна.........и се чудя как досега сме били толкова "слепи" с мъжът ми ......
        При тази смяна на картите през 2006 год. явно сме имали някаква сума която сме дължаи на Транс карт /съответно Пиреус банк/към старата карта. Чак сега разбираме , че имаме задължения от 1005 лева!!!!! Тогава може би са били около 100 лева и за две години са се натрупали с лихви!

        Някой може ли да ме посъветва към кого да се обърна поне за съвет какво да правя? Сама ли съм си виновна И как така не са ме уведомили до момента от банката а разбрах с ъ в с е м случайно , че имаме задължения!!!
        Коментарът е с аналитичен характер и не представлява препоръка по смисъла на ЗПЗФИ.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Батя
          Бреех какви са тия лихви бе. Дори и 40% годишно да ви е била лихвата за две години от 100 щеше да стане към 200 лв. задължението, а не 1000
          споко нещо бъркаш
          Проблема е, че идва на 40 % месечно. Въпреки, че капитализирайки сумата процента ще падне. То така по-добре в заложна да бяха взели 100 лв.

          Коментар


          • Бреех какви са тия лихви бе. Дори и 40% годишно да ви е била лихвата за две години от 100 щеше да стане към 200 лв. задължението, а не 1000
            споко нещо бъркаш

            Коментар


            • Направо не знам към кого да се обърна.........и се чудя как досега сме били толкова "слепи" с мъжът ми ......
              При тази смяна на картите през 2006 год. явно сме имали някаква сума която сме дължаи на Транс карт /съответно Пиреус банк/към старата карта. Чак сега разбираме , че имаме задължения от 1005 лева!!!!! Тогава може би са били около 100 лева и за две години са се натрупали с лихви!

              Някой може ли да ме посъветва към кого да се обърна поне за съвет какво да правя? Сама ли съм си виновна И как така не са ме уведомили до момента от банката а разбрах с ъ в с е м случайно , че имаме задължения!!!

              Коментар


              • zna4i, 4e niama da e publi4no ve4e, Hristo be6e merakliata za publi4nostta :-)
                Numbers have no respect for humans. They just are. R. Jones-The Trading Game.

                Коментар


                • Госпожо Тодорова,

                  може ли да обесните какво означава за акционерите на ТрансКард статията в Инвестор БГ.

                  http://www.investor.bg/?id=61716

                  Благодаря предварително

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Светла Тодорова
                    Палавеев,

                    Оставам с впечатление, че сте бил клиент на всички банки в страната. Запознат сте с работата и личностните качества на техните служители и по-конкретно с тяхната „неграмотност”, „коплексарщина” и „липса на възпитание”. Знаете дори от къде идват и какви коли карат техните шефове. Браво, Палавеев! А знаете ли, че това намирисва на синдрома на типичния неудачник? Той търси да намери върху кого да прехвърли проблемите си или по някакъв начин да оправдае собствените си пропуски. Ето защо той често обвинява обществото и системата. Обидата се смята за силна отрова за моралния дух, за Вашия дух! От друга страна обидата позволява на някои да култивират чувство за собствена значимост. В този ред на мисли може би вие наистина сте се почуствал Велик, докато сте изписвал думата „к..ви”.
                    Тук е полезно да си спомним, че не хора или институции предизвикват във вас подобно чувство. Това е вашата собствена емоционална реакция. С тези реплики най-вероятно вие бихте искал да подчертаете колко дълбока е извършената „несправедливост” спрямо вас от страна на банковите институции в страната и в резултат на обидите, които ръсите по техен адрес, смятате че, ще бъдете душевно възнаграден.
                    Пожелавам ви да съумеете да разберете, че обидата не води към щастие и удовлетвореност, и в никакъв случай не е ваш „позитив”. В заключение, бих ви посъветвала, докато се отърсите от чуствата, които ви диктуват подобни реплики, да оставите останалите да преценят коя личност или компания заслужава да бъде „публична”.

                    Уважаема г-жо Тодорова,
                    трябва да Ви призная, че донякъде съм съгласен с написаното от Вас - дори споделям разсъжденията Ви относно психиката на българина.
                    НО преди да ми правите анализ и оценка трябваше да се информирате за мен и моето социално положение. Една кратка проверка ще Ви накара да разберете, че неудачник и неуспял са неточните думи - смешно е. Права сте и за още нещо - клиент съм и съм бил в немалко банки по света, което не е нетипично за хората със солидни финансови възможности. Трябва да се съгласите, че и петгодишно дете веднага би установило разликата между банково обслужване в Б-я и Германия /примерно/.
                    Така, че единствената Ви смислена критика сега е, че обидих, служителите, които са лицито на фирмата, ДА и след като си правя труда да пиша значи имам причина!!!
                    Радвам се, че отговорът не беше анонимен, за което Ви благодаря

                    Коментар


                    • Транскард НИКОГА ПОВЕЧЕ

                      Коментар


                      • Палавеев,

                        Оставам с впечатление, че сте бил клиент на всички банки в страната. Запознат сте с работата и личностните качества на техните служители и по-конкретно с тяхната „неграмотност”, „комплексарщина” и „липса на възпитание”. Знаете дори от къде идват и какви коли карат техните шефове. Браво, Палавеев! А знаете ли, че това намирисва на синдрома на типичния неудачник? Той търси да намери върху кого да прехвърли проблемите си или по някакъв начин да оправдае собствените си пропуски. Ето защо той често обвинява обществото и системата. Обидата се смята за силна отрова за моралния дух, за Вашия дух! От друга страна обидата позволява на някои да култивират чувство за собствена значимост. В този ред на мисли може би вие наистина сте се почуствал Велик, докато сте изписвал думата „к..ви”.
                        Тук е полезно да си спомним, че не хора или институции предизвикват във вас подобно чувство. Това е вашата собствена емоционална реакция. С тези реплики най-вероятно вие бихте искал да подчертаете колко дълбока е извършената „несправедливост” спрямо вас от страна на банковите институции в страната и в резултат на обидите, които ръсите по техен адрес, смятате че, ще бъдете душевно възнаграден.
                        Пожелавам ви да съумеете да разберете, че обидата не води към щастие и удовлетвореност, и в никакъв случай не е ваш „позитив”. В заключение, бих ви посъветвала, докато се отърсите от чуствата, които ви диктуват подобни реплики, да оставите останалите да преценят коя личност или компания заслужава да бъде „публична”.

                        Коментар


                        • Транскард!!! Не разбрахте ли, че пприходити ви, заплатите, имиджът ви идват НЕ от шефа с джиповете, а от КЛИЕНТИТЕ!

                          абсолютно непрофесионално е отношението ви!
                          поредната компания, която държи неграмотни служители, без възпитание, комплексари от хубавата иначе провинция, и к..ви /както всяка банка/.
                          Глупостта и простотията на служителите ви не е позитив!
                          Жалко, че сте публична компания - не заслужавате!

                          Константин Палавеев

                          Коментар


                          • http://www.transcard.bg/pdf_zip/Moti...3c900f955a6ea1

                            Нямам много акции тук, но винаги ми е била интересна тази позиция

                            Коментар


                            • Здравейте! Какво мислите за тази позиция. Няма интерес към нея. Защо? Дайте някакви коментари. Благодаря Ви!
                              Мненията ми не са препоръка за търговия с финансови инструменти!

                              Коментар


                              • Благодаря Деси

                                Коментар

                                Working...
                                X