IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какъв таргет си поставяте при влизане на дадена позиция?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Reptil Разгледай мнение

    Този вид сделки ги направих само с две технологични компании. Може да се окаже, че ще са най-печелившите ми сделки, макар че за сега не е така.



    Не използвам стопове. Когато вложа едни пари го правя с ясната идея, че ще ги замразя за неопределен период - включително години наред, докато изляза на печалба. Това означава, че ако купя на 5 и цената стане 0.05 - ще чакам, докато не съм на печалба. Това е само при акции. При валути стоповете ми са такива, че да прежаля сумата без да ми влияе на съня.
    Ехее, много чакане е това приятелю. Японците още не са стигнали пика от 90те години. Да не говорим че някои компании изобщо не се възстановяват.
    Скоро ми попадна статистика за американските компании от 1926г до сега. Та от изследването извода е че само 4% от компаниите имат по-висока доходност от краткосрочните US bond-ове. А 0.3% или 86 компании носят над 50% от доходността. LONG TERM.
    Демек ако си се объркал в избора шанса не е на твоя страна.
    Last edited by ED; 28.03.2017, 14:08.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение

      При спад действам доста по хард...........30%(не по малко) под първоначално вложените средства в позиция допълвам ако все още компанията ми харесва (нищо фундаментално не се е променило)...........допълвам с 30% позицията до достигане на пак такова тегло в протфейла както при пъроначалната покупка..........при покачване до достигане на базовата цена продвам по малко
      Поздравления за системата която си си изградил,ако успяваш да я спазваш непрекъснато то за това се изисква много добър самоконтрол.Браво.Моята система е подобна ,но за съжаление не винаги я спазвам напълно,ставам малко алчен като има бичи пазар(или когато си мисля е има.)Ако не е много нахално бих искал да прочета как процедираш с дивидентните акции.Може и на лично.Благодаря.
      Мнението има аналитичен характер и НЕ ПРЕДСТАВЛЯВА препоръка за ВЗИМАНЕ на инвестиционно решение!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

        прочети по долу един вика че търгувал EUR/USD
        Моя грешка, извинявам се. Пропуснал съм едното изречение.
        От как излезе Вълка от Уолстрийт, депозит сметките в банките рязко намаляха.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Reptil Разгледай мнение

          Не знам колко души от тук говорят за форекс, но...
          прочети по долу един вика че търгувал EUR/USD

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
            виждам още има хора дет комара на форекса му викат инвестиция
            Не знам колко души от тук говорят за форекс, но...
            От как излезе Вълка от Уолстрийт, депозит сметките в банките рязко намаляха.

            Коментар


            • виждам още има хора дет комара на форекса му викат инвестиция

              Коментар


              • Това при спад с нов вход и аз го правя, но 30% ми е много. До сега се случи веднъж при спад да вляза със 100% от първоначалния вход, но е инцидентен случай. Като цяло ползвам 10-15% при новия вход.
                От как излезе Вълка от Уолстрийт, депозит сметките в банките рязко намаляха.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение

                  А как процедираш при спад? Какво правиш ако купените акции тръгнат да поевтиняват?
                  При спад действам доста по хард...........30%(не по малко) под първоначално вложените средства в позиция допълвам ако все още компанията ми харесва (нищо фундаментално не се е променило)...........допълвам с 30% позицията до достигане на пак такова тегло в протфейла както при пъроначалната покупка..........при покачване до достигане на базовата цена продвам по малко

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение
                    Аз пък имам точна формула.............инвестирам парите X с 12 % таргет на год. база........при достигане на таргета продавам 12 % от позицията......ако се върне при първоначалните стойности папира, и не се е променило нищо фундаментално купувам пак продадените количества..........ако акцията продължи да поскъпва следващата продажба е на таргет 12 %(+50% на самия таргет) демек на 18% като продавам 18% от остатъка от акции и така нататък спазвайки геометричната прогресия............ако ръста обаче е много силен, и се случи да изтегля всички първоначално внесени средства +12% годишния таргет останалите акции не ги пипам освен ако нямам спешна нужа от средства за друга инвестиция. Този остатък го ползвам ежегодно да си тегля 12% докато свършат акциите.....така ликвидирам позицията.
                    П.С. Това е за акции където очаквам капиталов ръст, при дивидентините компаниии когато влизам е друга бира
                    А как процедираш при спад? Какво правиш ако купените акции тръгнат да поевтиняват?
                    Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                    Коментар


                    • Аз пък имам точна формула.............инвестирам парите X с 12 % таргет на год. база........при достигане на таргета продавам 12 % от позицията......ако се върне при първоначалните стойности папира, и не се е променило нищо фундаментално купувам пак продадените количества..........ако акцията продължи да поскъпва следващата продажба е на таргет 12 %(+50% на самия таргет) демек на 18% като продавам 18% от остатъка от акции и така нататък спазвайки геометричната прогресия............ако ръста обаче е много силен, и се случи да изтегля всички първоначално внесени средства +12% годишния таргет останалите акции не ги пипам освен ако нямам спешна нужа от средства за друга инвестиция. Този остатък го ползвам ежегодно да си тегля 12% докато свършат акциите.....така ликвидирам позицията.
                      П.С. Това е за акции където очаквам капиталов ръст, при дивидентините компаниии когато влизам е друга бира
                      Last edited by Novaka_Bull; 22.02.2017, 09:11.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Reptil Разгледай мнение
                        Здравейте, съфорумци.

                        Интересно ми е да прочета мнението на познатите гурута тук. Какви таргети си поставяте, когато влизате в дълга или къса позиция - било то при акции, индекси или валути.

                        Ясно е, че според зависи офертата и таргетът е различен, но все пак имате ли някаква универсална формула, на която стъпвате?

                        Аз гоня таргети от по 10%. Чувствам се много по-сигурен, когато събера плодовете знаейки, че има храна, от колкото да ми обрулят крушата и да си остана на сухи клонки. Все пак понякога оставям сделките доста повече, ако съм 100% убеден и сигурен, че цената ще върви в моя полза.
                        Слагам си първо времеви таргет до края на деня квото взел взел. 2-ри таргет 33% увеличение на капитала в рамките на деня или ~1.2% изменение на цената спрямо входа. Изпълнявам първото от двете. Търгувам €/$.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                          ETRM бе компанията но аз нямах от нея от скоро съм на NYSE и от о.50до 19$ трябва да имаш доста топки .Затова и на едни 100% за година от една компания да хвана ми стига говоря за испанската борса за NYSE там е доста по трудно понеже са много компаниите а за Испания си ги знам имам още набелязани .а за NASDAQ те първа има да ги търся .
                          Абсолютно съм съгласен относно това от 0.05 до 19 - когато Фейсбук излязоха на борсата бях решен да вложа една голяма сума в техни акции, но поради стечения на обстоятелствата не го направих. И после след време, когато чукнаха стотака си казах "Ех, нямало е да сгреша", но после се замислих дали от 15 стартова цена нямаше да затворя още на 30.
                          От как излезе Вълка от Уолстрийт, депозит сметките в банките рязко намаляха.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение


                            Гугъл?
                            Не. Имах на Епъл, Тесла, Гугъл и още няколко, но съм изчистил всички от тях, понеже се страхувах какво ще стане около Тръмп. Държа TWTR, защото очаквам в близките месеци или максимум до две години някой от големите риби да ги купи, както и една китайска социална мрежа, която е листната на NYSE с надеждата и тя да отиде в нечии голям джоб.
                            От как излезе Вълка от Уолстрийт, депозит сметките в банките рязко намаляха.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Reptil Разгледай мнение
                              Хм. Ами преди две седмици, ако не ме бърка паметта с точната дата, беше дал една компания, която изкара от 0.05 до 19... Това при обем от 10 000 акции ти прави печалба + покривка за десет други 100% загуби.
                              ETRM бе компанията но аз нямах от нея от скоро съм на NYSE и от о.50до 19$ трябва да имаш доста топки .Затова и на едни 100% за година от една компания да хвана ми стига говоря за испанската борса за NYSE там е доста по трудно понеже са много компаниите а за Испания си ги знам имам още набелязани .а за NASDAQ те първа има да ги търся .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Reptil Разгледай мнение


                                Първоначално изпратено от Мишо Разгледай мнение
                                Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                                Аз почти винаги купувам с идеята, че ще държа минимум една-две години. Така че нямам таргет в истинския смисъл на думата. Имам очаквания нещото да върви нагоре по-бързо от индекса, но конкретните ми очаквания във всеки един момент за следващите 12 месеца се променят докато държа.


                                Този вид сделки ги направих само с две технологични компании. Може да се окаже, че ще са най-печелившите ми сделки, макар че за сега не е така.


                                Гугъл?

                                Коментар

                                Working...
                                X