IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Данъчно облагане при обратно изкупуване на дялове в UCITS

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Nikolinka Dimitrova Разгледай мнение
    Казусът ми е и за юридически и за физически лица.
    Имам и още един въпрос - Някои КИС разпределят доходи, а други не. Доходите, получени от КИС, са облагаеми с корпоративен данък, а печалбите от обратно изкупуване - не са облагаеми. Това не е ли неравнопоставеност в данъчното облагане на доходи от КИС ?
    Доходите от КИС са със статут на дивидент, при който обикновено не е удържан данък при източника (поне при Шрьодерс и Пионер, от българските КИС не знам да има някой разпределящ, освен новите на ОББ, ама там не знам дали още е имало разпределение) - съответно физическото лице си го декларира като дивидент и плаща 5%, юридическото би трябвало да си го прибави към печалбата и да плати 10% корпоративен данък.

    Коментар


    • Казусът ми е и за юридически и за физически лица.
      Имам и още един въпрос - Някои КИС разпределят доходи, а други не. Доходите, получени от КИС, са облагаеми с корпоративен данък, а печалбите от обратно изкупуване - не са облагаеми. Това не е ли неравнопоставеност в данъчното облагане на доходи от КИС ?

      Коментар


      • Казусът ми е и за юридически и за физически лица

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Nikolinka Dimitrova Разгледай мнение
          Здравейте, моля за мнение дали е правилно разбирането ми, че печалбите и загубите, реализирани от обратно изкупуване на дялове в колективните инвестиционни схеми със статут UCITS съгласно Директива 2009/65/ЕО, регистрирани в държави от ЕС или от ЕИП, са необлагаеми на основание чл.44 от ЗКПО във връзка с пар.1, т. 21, буква"б" от ДР на същия закон.
          по принцип осчетоводяваш печалбите и загубите и после със същата сума коригираш финансовия резултат. демект на практика не се отчитат

          Коментар


          • ти през юридическо лице ли инвестираш

            Коментар


            • Данъчно облагане при обратно изкупуване на дялове в UCITS

              Здравейте, моля за мнение дали е правилно разбирането ми, че печалбите и загубите, реализирани от обратно изкупуване на дялове в колективните инвестиционни схеми със статут UCITS съгласно Директива 2009/65/ЕО, регистрирани в държави от ЕС или от ЕИП, са необлагаеми на основание чл.44 от ЗКПО във връзка с пар.1, т. 21, буква"б" от ДР на същия закон.
              Last edited by Nikolinka Dimitrova; 23.02.2017, 21:30.
            Working...
            X