iPhone на Apple винаги е бил разположен във високия ценови сегмент. Такъв е и случаят с представените този месец iPhone 6 и iPhone 6 Plus.
За най-евтиния iPhone 6 с 4,7-инчов дисплей и 16 GB памет трябва да бъдат дадени поне 700 евро. По-големият 6 Plus с 5,5 инчов iPhone струва със 100 евро повече, а цената на най-скъпият модел iPhone може да достигне 1000 евро.
Но какво печели Apple от всеки iPhone? IT анализаторите от IHS Technology са изчислили разходите за материалите и монтажа на новите модели смартфони. Така например себестойността на iPhone 6 с 16 GB възлиза на 156 евро, вкл. монтажа. В магазините в Германия например устройството струва 699 евро.
За 100 евро повече може да се получи новият по-голям iPhone 6 Plus с 16 GB. Apple плаща за сметка на това само 12 евро повече от сумата за по-малкия модел, или иначе казано по 168 евро. Най-скъп според анализаторите е дисплеят – 4,7-инчовата версия струва 35 евро, а 5,5-инчовата - 41 евро.
Това обаче не означава, че Apple печели по 500 евро от всеки продаден iPhone, защото в анализа не влизат разходите за софтуер, маркетинг, дизайн, лицензи и развойна дейност.


Нови натриеви батерии правят свалят цените на електромобилите
Три нови попълнения в Аксаково преди първия шампионатен мач
Не е само София, световноизвестен италиански град забрани велосипедите
Младите огнеборци от ОДК-Варна станаха европейски вицешампиони на първенство в Чехия
219 пияни и дрогирани водачи спипа КАТ за седмица
Неволята кара Германия да загърби безрисковата си финансова култура
Съпротивата срещу центровете за данни вече влияе върху прогнозите на Уолстрийт
Нов ензим може да изтрие десетилетия молекулярно увреждане от тъканите
Tesla, Leapmotor и Xiaomi изтеглят 4 млн. коли в Китай заради опасни дръжки
Седмицата в развитие: Минималната заплата, АЕЦ „Козлодуй“ и пазарите
BMW готви най-мощния спорт турър на планетата
Отказ на спирачките прати кола на дъното на басейн
Чешка хиперкола подобри рекорд на Pagani Huayra
Популярна верига супермаркети ограничи достъпа на електромобили
Geely ще връща услугата, като помага на европейците да правят автомобили
Митничари откриха 646 вейпа и близо 13 литра течност за пушене
39 градуса на сянка е измерена днес в Русе
Черно море удари Дунав с два гола в продължението
Хали Бери предизвика фурор по прозрачен черен бански
преди 11 години Стойността на един продукт е тази, на която може да бъде продаден на пазар.След като тази цена напълно устройва потребителите и те се редят на опашки за да я платят, защо компанията да сваля цената? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години И не на последно място заплати на CEO, борда, печалба експортирана зад граница и изкупуване на собствени акции. Навремето работех в малка фирма в която изделие от ~$200 производствена цена в Китай се продаваше за ~$300 като за много добри заплати и бонуси отиваха $20 на изделие които покриваха от разработка до поддръжка и продажбите растяха с 25%-50% годишно, останалите $80 отиваха в продажбите и корпоративните приходи; и така докато ни купи голяма фирма.Като знам, че телефона се прави от по-малко от 200 души ми се завива свят какви биха били заплатите им ако само $10 отиваха за тях :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Сгъващия се е с отстъпка ;-) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години а на сгъващия се модел, каква е цената ? отговор Сигнализирай за неуместен коментар