Решението на Великобритания да напусне Европейския съюз ще доведе до понижение на цените на самолетните билети и може да накара Ryanair Holdings PLC, най-големият превозвач в Европа по брой на пътниците, да помисли за преместване на бизнеса си далеч от Великобритания, заяви изпълнителният директор на авиокомпанията в понеделник.
Заради вота за Brexit нискотарифната авиокомпания възнамерява да концентрира бизнеса си все по-силно върху континентална Европа.
„Много е вероятно в идната година да не стационираме нито един от общо 50-те ни нови самолета във Великобритания“, казва главният изпълнителен директор на превозвача Майкъл О'Лиъри пред Wall Street Journal. „Ние ще пренасочим целия си ръст и усилията си върху Европейския съюз“. Досега ирландската Ryanair бе стационирала огромната част от своята флотилия именно на Острова.
Авиокомпаниите се считат за едни от главните губещи при напускане на ЕС от страна на Великобритания. Така например Международната асоциация за въздушен транспорт (International Air Transport Association, IATA) смята, че очакваното икономическо отслабване след Brexit и отслабването на стойността на лирата ще свие броя на пътниците от Обединеното кралство до 2020 г. с 3 до 5 на сто.
Освен това не е ясно дали в бъдеще Великобритания ще запази достъпа си до „Открито небе“. Компанията майка на British Airways IAG, както и конкурентът на Ryanair Easyjet вече понижиха прогнозите си за своите финансови резултати, което се отрази негативно на акциите им.
Темата за Brexit можете да следите тук


Фестивалният и конгресен център във Варна празнува 40-годишен юбилей с концерт на Миро
От КНСБ очакват спад при цените на храните след взетите мерки
Акция по кръводаряване днес в кв. "Владиславово"
Ето къде няма вода във Варна днес
Есето - предпочитано от варненските зрелостници на матурата по БЕЛ
Свръхпроизводство в Европа и скъпи консумативи притискат млечния сектор
Китай събира великите сили, а САЩ търсят пауза в Близкия изток
Пентагонът потвърди, че намалява броя на армейските бригади в Европа
Производителите на чипове за памет не са и чували за войната с Иран
Цената на петрола се понижи, търговците обмислят последните заплахи на Тръмп
Новото чудовище на AMG има 1169 коня и се зарежда по-бързо от смартфон
Най-евтината Skoda на ток - 26 000 евро и до 440 км пробег
Невидима технология променя колите на Mazda на пътя
Stellantis превръща популярни модели в кей-карс в японски стил
Volvo приключи завинаги с производството на ДВГ
Мъж загина при тежка катастрофа в Ямболско
Съдът присъди 15 000 евро на Биляна Петрова за унижения и лоши условия в ареста
Против дефицита: Бизнесът предлага изваждане на Covid добавката от пенсиите
Путин на по чаша чай със Си: Връзката ни е на безпрецедентно ниво
Земетресение с магнитуд 5,6 в окръг Малатия в Турция