Собствениците на мобилни телефони по света изпращат по 200 хиляди кратки текстови съобщения всяка секунда. Такава статистика направи Международният телекомуникационен съюз ITU, съобщи АФП.
Като цяло по данни на организацията за 2010 година в света ще бъдат изпратени 6,1 трилиона съобщения. За сравнение, през 2007 година собствениците на мобилни телефони са изпратили 1,7 трилиона кратки съобщения. При тези цифри става ясно, че пазарът на sms-и е нараснал повече от 3,5 пъти за това време.
При това мобилните оператори заработват от sms-и повече от 427 млрд. долара годишно. За тази статистика от Международния съюз изхождат от стандартната цена за съобщение от 7 цента. Така всяка секунда операторите получават от изпратени съобщения 14 хил. долара.
В съобщението на ITU се споменава още, че лидер в количеството изпратени съобщения са Филипините и САЩ. На тях принадлежат 35% от всички изпратени съобщения през 2009 година.


Златото падна под 4000 долара за тройунция за първи път от ноември
Радев: Българската екзархия в Истанбул е ключова за съхраняването на националната идентичност
Нестеров стигна четвъртфинал в Пловдив
Палмите в центъра на Варна са сред най-студоустойчивите растения в света
Страхотно! Волейболните национали удариха световния шампион Италия
Бюджет 2026 - 5,7% дефицит, нарастване на дълга и по-високи осигурителни прагове
Франция отчете най-горещите ден и нощ в историята си
Водещ производител танкове се готви за IPO във Франкфурт и Париж
Роботакситата вече са реалност - кои са лидерите в сектора
Покачване на данъчната тежест при имотите ще отсее спекулантите от пазара
Най-новото творение на Mercedes-Maybach е забележителна суперяхта
Стар Blazer срещу Blazer EV или как се разви безопасността за 30 години
Защо на някои кръгови има светофар
Шеф във Ferrari напусна след дебюта на Luce
Банан на колела е най-спираната за проверка кола
ЦСКА взе Стефано Сенси, бивш играч на Интер
Като морска сирена: Лесни летни прически, които ще обикнете
СЗО за горещините в Европа: Извънредна здравна ситуация
Две деца от школата на Славия са загинали на "Тракия", отивали на турнир