Борсовата сесия в САЩ приключи със сравнително ограничени спадове за основните индекси, макар в началото на търговията да се наблюдаваха сериозни разпродажби. С основна заслуга за наваксването на отстъпленията бяха представителите на финансовия сектор, пише MarketWatch.
Индексът на сините чипове Dow Jones Industrial Average изгуби 0,35 на сто до 11 053 пункта днес, въпреки че в началото на търговията се движеше със спад от над 1,3 на сто. Ключовото обаче е това, че показателят се върна над нивото от 11 хил. пункта, което се счита за психологическа граница на пазара.
Широкият индекс S&P 500 отстъпи с 0,14 на сто до 1 188 пункта, като малко преди края на сесията показателят успя да излезе на зелено. Индексът на компаниите от борсата Nasdaq – Nasdaq Composite, се понижи с 0,37 на сто до 2 525 пункта.
Днес еврото попадна под силен натиск, отстъпвайки до най-ниското си ниво си ниво за последните два месеца. Това се дължи на неяснотата относно бъдещето на еврозоната и на ръста в рисковата премия по облигациите на Португалия и Испания.
Единната валута пострада след новината, че Международният валутен фонд и страните от Европейския съюз ще предоставят спасителен пакет от 85 млрд. евро за спасяването на Ирландия.
Всичко за случващото се в Ирландия може да прочетете тук.


Делото „Мъск срещу Алтман“ доказа, че изкуственият интелект е в грешните ръце
Ситуацията за Путин в Украйна е критична, но не и до степен да го откаже
Рейтингът на Доналд Тръмп се срина до най-ниското си ниво
ПБ: Ще опитаме да намерим финансиране за домакинството на „Евровизия” през 2027 г.
Недостигът на кадри остава най-големият проблем за бизнеса
Васил Велев: Може да са нужни по-болезнени мерки за свеждане на дефицита до 3%
Икономически сътресения заплашват най-уязвимите азиатски икономики
Носимите устройства с AI навлизат все повече в прогнозната медицина
Пентагонът тества украински дронове и системи за радиоелектронна борба
Книгата на Тео Бейкър Как да управляваш света, част 2
Xiaomi подобри впечатляващ рекорд на Audi
Скрита функция спасява от мухъл и бактерии в салона
Пикапът на Renault ще се казва Niagara
Рядък Ford Mustang се блъсна в стълб по време на търг
Европа отново заобича Tesla
Джей Ло проговори за химията между нея и Брет Голдстин
Цените ще намалеят, когато контролираме дефицита
Какъв подарък получи Ейса Гонсалес от Григор Димитров за първата им годишнина
Предложенията на "Прогресивна България" изглеждат като узаконяване на диктата