Американският интернет гигант Google обяви, че е закупил софтуерната компания Clever Sense, създател на дигиталния персонален асистент Alfred, съобщава ZDNet.
Приложението, което носи името на известния иконом на Батман, ще работи върху мобилните устройства с Android и така ще конкурира гласовия асистент Siri на Apple. За момента условията по сделката между Google и Clever Sense не са оповестени.
Alfred търси в интернет и дава препоръки за ресторанти, барове и други заведения при запитване. Приложението може да научи предпочитанията на потребителите и впоследствие да дава препоръки, отговарящи все по-точно на вкуса им.
„Спомени ми само част от твоите предпочитани заведения за обяд и вечеря, за кафе и за напитки, и ще ти препоръчам заведения, които ще ти харесат също толкова, колкото и тези, в които и сега ходиш“, казва Alfred.
Засега приложението може да се ползва само на територията на САЩ. Както споменава самият Alfred обаче „аз се уча бързо, научавам много за другите страни и скоро ще бъда наличен и в чужбина“.
Засега Siri все още превъзхожда Alfred в някои отношения, пише Mashable. За разлика от Alfred, асистентът на Apple може да отговаря на въпроси за прогнозата за времето, последните новини по дадена тема и посоката, в която потребителят трябва да се движи, ако иска да стигне до дадена цел.


ПСЖ спечели Интерконтиненталната купа
НС прие на второ четене промени в Закона за ДДС
Младежи, участвали в антиправителствените протести, създадоха инициатива "СТОП"
Мъж беше прегазен от три коли на АМ "Тракия"
Желязков: Очевидно е, че отиваме на избори
Проф. Спасов: България има нужда от малки модулни реактори за балансиращи мощности
Прекрояването на доктрината на САЩ за Латинска Америка е ужасна геополитика
Ziemba очаква AI да подкрепи търсенето на газ през 2026
Ziemba: Ситуацията около Венецуела ще се отрази на Русия, Иран
Ziemba: Следим предлагането на петрол и от Гвиана
Как евтина тръба спестява сериозна сума от гориво
Главният дизайнер на Mercedes напуска
Нова технология разпознава пияните шофьори зад волана
Отмяна на забраната на ДВГ – какво означава това за шофьорите?
Ford обяви промени в стратегията и отписа 20 милиарда долара
Ето как Тейлър Суифт отпразнува своя 36-и рожден ден
Коледни подправки за баланс на кръвната захар
Американските суперносачи отново са в сила в Тихия океан
Задържаха над 180 000 къса нелегални цигари край "Дунав мост 2"
Синът на Нели и Ашанти вече е проходил
преди 13 години Благодаря за забележката, коригирано е! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Инвестор, допуснали сте грешка:"За момента условията по сделката между Apple и Clever Sense не са оповестени."Нали уж Google купува от Clever Sense отговор Сигнализирай за неуместен коментар